-
شناسه خبر 326119

در این مطالعه محققان دانشگاه میشیگان بیش از 5800 غذا را مورد ارزیابی قرار دادند و آنها را بر اساس میزان بیماری های تغذیه ای برای انسان و تأثیرشان بر محیط زیست رتبه بندی کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

نتایج نشان داد جایگزینی 10 درصد از کالری دریافتی روزانه از گوشت گاو و گوشت های فرآوری شده با ترکیبی از میوه ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی می تواند میزان کربن رژیم غذایی را تا یک سوم کاهش دهد و به افراد این امکان را می دهد تا 48 دقیقه در روز به عمرشان بیفزایند.

«کاترینا استیلیانو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «به طور کلی، توصیه های غذایی فاقد جهت خاص و قابل اجرا برای ایجاد انگیزه در افراد برای تغییر رفتار است و به ندرت توصیه های رژیم غذایی به اثرات محیطی می پردازد.»

محققان این مطالعه غذاها را بر اساس عملکردهای تغذیه ای و محیطی شأن، مانند چراغ راهنمایی، در سه منطقه رنگی سبز، زرد و قرمز طبقه بندی کردند.

منطقه سبز نشان دهنده غذاهایی است که توصیه می شود در رژیم غذایی افزوده شود و حاوی غذاهایی است که هم از نظر تغذیه مفید هستند و هم تأثیرات زیست محیطی پایینی دارند. غذاهای این منطقه عمدتاً شامل آجیل، میوه ها، سبزیجات مزرعه ای، حبوبات، غلات کامل و برخی از غذاهای دریایی هستند.

منطقه قرمز شامل غذاهایی است که تأثیرات تغذیه ای یا زیست محیطی قابل توجهی دارند و باید در رژیم غذایی افراد کاهش یافته یا از مصرف شأن اجتناب شود. تأثیرات تغذیه ای در درجه اول ناشی از گوشت های فرآوری شده و آب و هوا و سایر تأثیرات زیست محیطی ناشی از گوشت گاو، گوسفند و گوشت های فرآوری شده بوده است.

«اولیویه ژولیت»، عضو تیم تحقیق، می گوید: «ضرورت تغییرات رژیم غذایی برای بهبود سلامت انسان و محیط زیست مشخص است. یافته های ما نشان می دهد که جایگزینی های کوچک هدفمند، راهکار امکان پذیری برای دستیابی به مزایای قابل توجه بهداشتی و زیست محیطی بدون نیاز به تغییر قابل توجه در رژیم غذایی است.»

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار