-
شناسه خبر 212742

سفر وزیر نیرو در یزد امروز با دو نوع واکنش از سوی مدیران این وزارت در یزد رخ داد و از سوی مدیران آب رویکردی بسیار خوب با خبرنگاران وجود داشت اما مدیرکل توزیع برق یزد برخوردی فوق‌العاده نامناسب با خبرنگاران از خود نشان داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر روز گذشته برای شرکت در دو جلسه و بهره‌برداری از 34 طرح وزارت نیرو در یزد به استان یزد سفر کرد.

نخستین دیدار وزیر نیرو در یزد در صحن شورا و در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار یزد انجام شد و خبرنگاران به پوشش رسانه‌ای این دیدار پرداختند.

صبح امروز هم دیگر نشست‌های وزیر نیرو برگزار شد که نشست نخست جلسه داخلی دیدار با مدیران وزارت نیرو در یزد بود که با توجه به داخلی بودن برنامه بدون حضور خبرنگاران برگزار شد اما در نشست بعدی که ستاد اقتصاد مقاومتی استان بود، خبرنگاران برخی از رسانه‌های استان یزد از جمله خبرگزاری تسنیم حضور داشتند.

پس از این نشست، برنامه‌های افتتاح پروژه‌های وزارت نیرو در استان یزد با حضور وزیر نیرو برگزار شد که در نخستین برنامه، وزیر نیرو به شرکت توزیع نیروی برق استان یزد رفت تا برنامه‌های برق را به صورت همزمان و در این شرکت افتتاح کند.

خبرنگاران هم با توجه به اعلام برنامه‌هایی که از طرف دستگاه‌های تابعه این وزارت در استان یزد انجام شد، به همراه وزیر به این شرکت رفتند اما از ورود آنها به سالن مراسم ممانعت به عمل آمد و با وجود تلاش‌های روابط عمومی این شرکت برای حضور خبرنگاران در مراسم، این موضوع تا زمانی که نیمی از جلسه نگذشته بود محقق نشد و بعد از آن هم خبرنگاران اعلام کردند که این مراسم را پوشش نمی‌دهند.

تداوم بی احترامی به رسانه‌ها با رفتار دور از شان مدیرعامل توزیع برق یزد

در این هنگام علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد تلاش بسیاری کرد که این مشکل را برطرف کند و زمینه پوشش رسانه‌ای این جلسه را که از اهمیت بالایی برای استان برخوردار بود فراهم کند و حتی پس از این موضوع در زمان افتتاح پروژه‌های شرکت آبفا یزد صحبتی با آرش نواب مدیرکل توزیع برق استان یزد در این رابطه انجام گرفت و با توجه به صحبت‌های غیر حرفه‌ای نواب، اگر این صحبت‌ها انجام نمی‌شد قطعا گلایه رسانه‌ها از این اداره که پیش از این ارتباط خوبی با رسانه‌ها داشت به این میزان افزایش پیدا نمی‌کرد.

در ابتدای صحبت‌هایی که بین خبرنگاران و نواب صورت گرفت، امیر رضازاده یکی از خبرنگاران یزد به نواب گفت امروز خبرنگاران تنها خبرهای آب را منتشر کردند و اصلا خبری از برق روی خروجی خبرگزاری خود قرار نمی‌دهند؛ این صحبت رضازاده با واکنش عجیب و دور از شان نواب روبرو شد و وی بدون اینکه حتی کوچکترین سوالی در ارتباط با دلیل این موضوع کند گفت: اشکالی ندارد منتشر نکنند.

این صحبت نواب به شدت موجب ناراحتی خبرنگاران شد به حدی که خبرنگار نامبرده همان زمان از جمع خارج شد و موضوع را به صدیقه ببران مدیر روابط عمومی وزارت نیرو اطلاع داد و از این رفتار و عدم ورود خبرنگاران به سالن جلسه افتتاح گلایه کرد.

پس از این صحبت، دیگر خبرنگاران هم مسائلی را مطرح کردند و فرشاد براتی خبرنگار تسنیم نسبت به عدم ورود خبرنگاران به جلسه اعتراض کرد که این صحبت هم با واکنش عجیب نواب روبه‌رو شد و وی با بیان اینکه من خودم صدا و سیما را در سالن دیدم، نشان داد که رسانه را تنها در بعد رسانه ملی می‌داند و اعتقادی به فعالیت خبرگزاری‌ها ندارد.

توپی که به زمین وزیر نیرو انداخته شد

تا این بخش از صحبت‌های نواب در ارتباط با رویکرد وی و اثبات عدم اعتقاد به فعالیت رسانه‌ای بود اما پس از این حرف‌ها، نواب توپ را به زمین وزیر نیرو انداخت و بیان کرد که این موضوع به دستور شخص وزیر نیرو اتفاق افتاده است.

وی گفت: وزیر نیرو با توجه به اینکه در ایام محرم قرار داشتیم تاکید کرد که مراسم به صورت محدود و در اتاق دیسپاچینگ برگزار شود و به همین دلیل فضا کم بود و خبرنگاران نتوانستند در سالن حضور پیدا کنند.

نواب در حالی این بهانه را برای ممانعت از ورود خبرنگاران به سالن افتتاح مطرح کرد که ببران مدیر روابط عمومی وزارت نیرو در حین بهره‌برداری یکی از پروژه‌های آب منطقه‌ای در نزدیکی مهریز، در جمع خبرنگاران گفت که اتفاقات افتاده را خبرنگاران از جانب وزارت نیرو ندانند و این مسئله مربوط به شرکت توزیع برق استان یزد بوده است؛ وی همچنین در افتتاح یکی دیگر از پروژه‌ها از ناهماهنگی وزارت نیرو در تعامل با رسانه‌ها به شدت تعجب کرد.

عذرخواهی مدیرکل یکی از ادارات استان به جای نواب

نکته بسیار مهم در ارتباط با این رویکرد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد این بود که یکی از مدیران کل استان یزد که هیچ ارتباطی با مباحث وزارت نیرو ندارد از طرف مدیر روابط عمومی وزارت نیرو با یکی از خبرنگاران تماس گرفت و از رفتار رخ داده عذرخواهی کرد اما نواب نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه رفتار نامناسب خود با خبرنگاران را افزایش داد.

از طرف دیگر با توجه به برنامه‌هایی که وزیر نیرو در استان یزد داشت و حضور خبرنگاران در تمام این جلسات به غیر از جلسه داخلی مدیران تابعه این وزارت خانه در یزد، بعید به نظر می‌رسد که از سوی وزیر نیرو دستوری مبنی بر برخورد با رسانه‌ها به مدیرعامل توزیع برق یزد صادر شده باشد.

آیا استاندار یزد به قول خود عمل می‌کند یا بی احترامی به رسانه‌ها را نادیده می‌گیرد؟

رویکرد نواب در برخورد با رسانه‌ها در نخستین برنامه افتتاح رسمی که در دوران مدیریت وی و با حضور وزیر نیرو برگزار شد در حالی رخ داده که استاندار یزد در نشست‌های متعدد ارتباط با رسانه‌ها را یکی از شاخصه‌های اصلی استان در ارزیابی مدیران بیان کرده است.

سئوالی که در این زمینه مطرح می‌شود این است که آیا واقعا استاندار یزد چنین رفتارهای غیرحرفه‌ای با خبرنگارانی که در طول سال در ساعات مختلف روز به پوشش رویدادهای خبری استان مشغول هستند را برمی‌تابد یا با مدیرانی که این چنین رفتارهایی دارند برخورد می‌کند چرا که پیش از این هم چند مورد برخورد از این قبیل با رسانه‌های استان یزد صورت گرفت اما هیچ واکنشی از سوی استاندار یزد در این زمینه مشاهده نشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار