-
شناسه خبر 272732

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت موضوع تأمین امکانات حفاظت فردی و بهداشتی در ایام کرونا گفت: ظرفیت ۸۰ هزار نفری خوابگاه‌ها جوابگوی رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیست.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مشترک معاونان، مسؤولان، مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت با محوریت «بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای خوابگاهی و آموزشی در آغاز سال تحصیلی جدید» برگزار شد.

در این نشست موضوعات «بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای خوابگاهی و آموزشی در آغاز سال تحصیلی جدید»، « بررسی وضعیت سلامت‌روان دانشجویان علوم پزشکی و ارائه راه‌کارهای لازم جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در میان دانشجویان» و «وبینار آموزشی پاسخ‌گویی اجتماعی دانشگاه» مطرح شد.

در این نشست دکتر فرهاد طارمیان رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم باب تعامل بیشتر میان معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت ایجاد کنیم به ارایه گزارشی در خصوص وضعیت سلامت روان در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ پرداخت.

در ادامه این نشست رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت موضوع تأمین امکانات حفاظت فردی و بهداشتی در ایام شیوع کرونا گفت: ما حدود ۸۰ هزار نفر ظرفیت خوابگاهی در سراسر کشور داریم و ظرفیت خوابگاه‌های ما جوابگوی رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیست.

وی افزود: متوسط ظرفیت اتاق‌های خوابگاه‌ها بین ۴ تا ۵ نفر است که باید در هر اتاق بر اساس رعایت فاصله گذاری اجتماعی، دو نفر اسکان دهیم که اگر شرایط بحران کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد، با مشکلات متعددی مواجه خواهیم بود.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: از حدود ۸۰ هزار نفر ظرفیت خوابگاهی، دراین شرایط با اعمال پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی، تنها می‌توانیم ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از دانشجویان را در خوابگاه‌ها اسکان دهیم که به هرحال این موضوع از دغدغه‌های بزرگ معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت است.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت‌های محدود در خوابگاه‌های دانشجویی و سلف سرویس‌ها، باید با برنامه‌ریزی‌های لازم به نتایج مطلوب دست یابیم و در این مسیر از راهنمایی و مشاوره‌های کارشناسان معاونت آموزشی وزارت بهداشت نیز بهره خواهیم گرفت.

همچنین در ادامه این نشست مدیران حوزه آموزشی و دانشجویی درباره مباحث مختلف آموزشی و صنفی و رفاهی از جمله موضوع بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای آموزشی، موضوع اهمیت مشاوره سلامت‌ روان دانشجویان و فعالیت استاد مشاوره‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی و نیز برگزاری وبینار با «موضوع پاسخگویی اجتماعی دانشگاه» به ارائه سخن پرداختند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
سرور مجازی ایران