-

در کهگیلویه و بویراحمد رخ داد ؛

شناسه خبر 54914

نامگذاری بزرگترین بیمارستان در حال ساخت استان کهگیلویه و بویراحمد که تا چندماه آینده به بهره برداری خواهد رسید به چالشی جدید در شهر یاسوج تبدیل شده است.

به گزارش فرتاک نیوز،

نامگذاری معابر خیابان‌ها و اماکن در استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهر یاسوج به دلایل برخی تعصبات قومی قبیله ای و محلی همواره یکی از چالش های اساسی شورای شهر و شهرداری این شهر بوده است.

 

در سال‌های گذشته نامگذاری برخی اماکن و حتی پروژه‌های عمرانی توسط کمیسیون فرهنگی شورای شهر یاسوج با واکنش‌هایی از سوی برخی افراد در این مکان‌ها روبرو شد.

 

از مهمترین مکان‌های مورد بحث در این شهر می‌توان به تنها زیرگذر شهر یاسوج و ورزشگاه 15 هزار نفری این شهر اشاره کرد که بر سرنامگذاری این دو مکان، جنجال های فراوانی از سوی برخی افراد ایجاد شد.

 

بیمارستان شهید جلیل یاسوج که بزرگترین بیمارستان در حال ساخت استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود و عملیات اجرایی آن از سال 1386 با ظرفیت 283 تختخوابی شروع شده و بنابه گفته مسئولان استان تا چندماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، جدیدترین مکان حاشیه ساز در شهر یاسوج محسوب می شود.

 

طی چند روز گذشته ملاحظه شده است تمامی تابلوهای منتهی به بیمارستان شهید جلیل در میدان عدل و بلوار شهید قرنی  توسط برخی افراد توسط رنگ مخدوش شده است .

 

گزارش های رسیده به ایلنا حاکی از آن است که اهالی و ساکنین قدیمی این منطقه معتقدند چون زمین ساخت بیمارستان بزرگ یاسوج توسط آنها تامین شده است نام این بیمارستان باید به نام شهدای منطقه نامگذاری شود.

 

در همین راستا، شورای فرهنگی شورای شهر یاسوج عنوان کرده چون شهید جلیل تنها پزشک شهید استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود بزرگترین بیمارستان این استان به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شده است .

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای چهارم شهر یاسوج در همین زمینه گفت: نام مصوب شده بیمارستان جدید التاسیس این شهر در شوراهای سوم و چهارم اسلامی ، شهید دکتر جلیل است.

 

زهرا زمانی گفت: براساس مصوبات شوراهای سوم و چهارم یاسوج، نام بیمارستان شهید جلیل به ثبت رسیده و اکنون اسناد آن هم موجود است.

 

وی با انتقاد از رنگ‌پاشی بر روی تابلوهای مزین به نام شهید جلیل در برخی از خیابان‌ها و معابر شهری یاسوج، اظهار داشت: تمامی اعضای شوراهای سوم و چهارم یاسوج نام شهیدجلیل را برای بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی این شهر انتخاب و امضا زده اند.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: این شورا از حیث نامگذاری مسئولیتی ندارد اما می تواند نقش میانجی گری را داشته باشد.

 

رضا دهبانی تاکید کرد: نامگذاری معابر و چنین اماکنی ربطی به شورای فرهنگ عمومی ندارد و اگر قبلا کاری صورت گرفته نادرست بوده است.

 

وی افزود: در آخرین جلسه مقرر شد که شورای فرهنگ‌عمومی دخالتی در زمینه تمامی نامگذاری‌ها نداشته و از تصمیم شورای نامگذاری استان که زیر نظر معاونت عمرانی است، تبعیت کند.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: نامگذاری معابر و اماکن شهری در حوزه و اختیارات این معاونت نیست.

 

پژمان نیک‌اقبال افزود:‌ نامگذاری خیابان‌ها ، معابر و اماکن و امثاله از وظایف حوزه معاونت سیاسی استانداری است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468