-
شناسه خبر 170509

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی(ماهر) بیان کرد: تنها راه برون‌رفت از فتنه آینده که بارها از سوی دشمنان تکرار شده به میدان آوردن مردم است.

به گزارش فرتاک نیوز،

 زاکانی در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات بسیج فرهنگیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در مسیری که از این انقلاب دنبال می‌شود باید هم روی نقاط قوت گذشته پافشاری کنیم و هم نسبت به  عیوب و نواقص موجود به نیکی نگریسته و شرایط را به سمتی ببریم که وضع موجود دگرگون شود.

وی با اشاره به اینکه هر یک از بندهای بیانیه گام دوم انقلاب از زبان رهبری می‌تواند راهگشا باشد، افزود: این بیانیه هم به اصول ماندگار انقلاب پرداخته و هم به انعطاف‌پذیری و ضرورت‌های تحولی توجه کرده است.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر): اضافه کرد: فهم صحیح بیانیه رهبری و تبیین آن برای عموم مردم جامعه نخستین گامی است که امروز باید برداشته شود و قرار نیست ۴۰سال طول بکشد تا گام دوم برداشته شود.

زاکانی ادامه داد:امروز انقلاب در یک نقطه‌ای ایستاده که دشمنان آن در تمام عرصه‌ها از این انقلاب شکست خوردند.

به گفته وی در ابتدای پیروزی انقلاب دشمنان سعی داشتند با ایجاد جنگ سخت و تجزیه‌طلبی و آشوبگری انقلاب را به زیر کشیده و از طریق دولت موقت و بنی‌صدر به دنبال انحراف انقلاب بودند.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) عنوان کرد: براین اساس در سال۶۷ اعلام کردند که باید در جنگ سخت با انقلاب شکست خوردیم و نیاز است جنگ نرم را آغاز کنیم.

زاکانی تصریح کرد: دشمنان همچنین به دین بسنده نکرده و به دنبال ایجاد نقاب شکاف بین مسؤولان بودند و شرایط را به گونه‌ای پیش ببرند که جنگ قدرت شکل گیرد اما انقلاب استوار ماند.

وی بیان کرد: دشمنان در گام پنجم به دنبال ایجاد انقلاب رنگین بودند و هزینه کردند اما موفق نشدند و انقلاب مانند یک موجود زنده و بانشاط پس از آسیب دیدن خود را ترمیم کرد.

مسول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) افزود: در سال۸۹ یک جنگ نیابتی را دنبال کردند و شرایطی را در سوریه و عراق ایجاد کرده و به دنبال کشاندن آن شرایط به داخل ایران بودند اما انقلاب با تشکیل نهضت مقاومت در این دوره نیز موفق بود.

زاکانی اضافه کرد: در گام بعدی دشمنان وقتی از همه این موارد شکست خوردند، سعی کردند از طریق برجامیزه کردن  توانمندی‌ها ما را در شرایطی قرار دهند که تمام توانمندی‌های خود را از دست بدهیم که بحمدالله دشمنان در همان ابتدای راه شکست خوردند.

وی ادامه داد: امروز تمام امید آمریکا به داخل کشور دوخته شده و تلاش می‌کند در مرحله نهم تقابلی همه ظرفیت‌ها را فعال کرده و از طریق تشدید شرایط مسیری را دنبال کند که تمام ظرفیت‌های موجود و گسل‌های اساسی را فعال کند و مردم را در مقابل نظام قرار دهد.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی (ماهر) عنوان کرد: فتنه آینده چیزی خیالی نیست بلکه امری عینی به شمار می‌رود که مکرر در مورد آن خبر دادند و براساس تشدید فشار اقتصادی، ناکارآمدی مدنی و آشوب است.

زاکانی تصریح کرد: راه پیشگیری از این فتنه آگاهی‌بخشی به متن جامعه و به میدان آمدن مردم در مقابل این آشوب‌طلبی است بنابراین نیازمند تشدید وحدت، افزایش انگیزه الهی و سرعت بخشیدن برای رسیدن به اهداف انقلاب هستیم.

وی گفت: هر چه هوشمندتر و دقیق‌تر باشیم، می‌توانیم هزینه‌های سنگینی را به دشمن وارد کرده و مأیوس کنیم.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با اشاره به اینکه در پیروزی انقلاب ۳ویژگی بارز شد، بیان کرد: در این برهه، گوهردین و مکتب امام راحل به عنوان اسلام ناب محمدی مشخص و پس از آن با مشخص شدن ارزش رهبری الهی و هدایت‌های او قیمت و ارزش بالای مردم و اراده آنان آشکار شد.

زاکانی افزود: ما در این مسیر حرکت کردیم اما امروز به تحقق دولت اسلامی نرسیدیم اما ارزش والای مردم مشخص شد لذا مردم‌سالاری دینی یک ویژگی بالایی برای مردم قائل است و حقوق ویژه‌ای برای مردم در نظر می‌گیرد که باید توسط دولت و حاکمیت ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با تکثیر پیام انقلاب باید شاهد تحقق تمدن اسلامی در تمام دنیا می‌بودیم، اضافه کرد: به نظر می‌رسد در هر سه راه حرکت کردیم اما هر ۳ در عرض هم پیش رفته و تحقق کامل هر بخش مقدمه تحقق بخش دیگر است.

 مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر ادامه داد: از این جهت در بیانیه گام دوم به زیبایی نقطه آغاز بیان و نقطه مواجهه امروز ذکر شده است که نشان می‌دهد امروز در میانه راه هستیم و باید نسبت به نقاط ضعف بیداری حاصل کنیم.

زاکانی با تأکید بر اینکه وحدت برای عرصه سیاسی لازم است اما کافی نیست، عنوان کرد: تمام تلاش این است که تغییر نسلی و حرکت جدی را در شاکله وحدت‌بخش داشته باشند و هم در ماجرای انتخاب و دقت مجلس آینده بیش‌ازپیش باید متوجه نسل دوم و سوم انقلاب باشد و بتواند از تجارب نسل اول نیز استفاده کند.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با بیان اینکه افرادی کارآمد از عناصر انقلابی باید در مجلس حضور داشته باشند، تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس باید منافع ملی را به منافع شخصی و منطقه‌ای ترجیح داده و افرادی با برنامه منسجم برای حضور در مجلس معرفی شوند.

زاکانی گفت: ان‌شاءالله مجلس آینده یک دوربرگردان جدی برای انقلاب و آغاز لبیک‌گویی به بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب باشد.

وی بیان کرد: تنها راه برون‌رفت از فتنه آینده که بارها از سوی دشمنان تکرار شده به میدان آوردن مردم است.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر با اشاره به اینکه رهبر بالاترین ظرفیت را برای مسؤولان خلق کرده است، خاطرنشان کرد: با اختیاراتی که رهبری به سران سه قوه داده بسیاری از مشکلات با مشورت و هماهنگی سه قوه قابل‌رفع است و از سوی دیگر با اختیارات ویژه‌ای که به دستگاه قضایی دادند چپاولگران و افرادی که دنبال ایجاد مفسده اقتصادی هستند به نتیجه عمل خود می‌رسند.

زاکانی اظهار کرد: خدمت‌گزاری به مردم جهادی است که هر یک از افراد با توجه به موقعیتی که دارند، می‌توانند در پیش گیرند و جهاد بعدی نیز برای پیشرفت‌جویی است زیرا تولید علم و دانش یک مسیر بسیار روشنی را فراروی ما قرار می‌دهد و حرکت شتابان کمک می‌کند آهنگ جامعه از رشد نیفتد.

وی با بیان اینکه استعفای ظریف کار بسیار زشت و بدی بوده است، اظهار کرد: در این جنگ تمام‌عیاری که با آمریکا داریم نباید خمودگی را از جبهه سیاست مشاهده کنیم و آقای ظریف باید می‌ماند و موضوعات مطرح شده در برجام را پیگیری می‌کرد.

مسؤول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی ماهر یادآور شد: برای رفع مشکلات باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرده و مشکلات را با توان داخلی حل کنیم و دولت هم باید بر مدار قانون حرکت کرده و از ظرفیت‌های داخلی به نحو مطلوب استفاده کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468