//
کدخبر: ۴۶۴۴۵۶ //

چه زمانی پریود طبیعی است؟

علائم و میزان خونریزی قاعدگی طبیعی برای هر زن متفاوت است. هر ماه یکی از تخمدان های شما یک تخمک آزاد می کند. در همین حال، اگر تخمک بارور شود، رحم شما برای کمک به رشد کودک آماده می شود.

چه زمانی پریود طبیعی است؟
به گزارش فرتاک نیوز،

قاعدگی طبیعی برای هر زن متفاوت است. هر ماه یکی از تخمدان های شما یک تخمک آزاد می کند. در همین حال، اگر تخمک بارور شود، رحم شما برای کمک به رشد کودک آماده می شود. اگر اینطور شد، شما باردار می شوید. اگر اینطور نباشد، بدن شما پوشش داخلی رحم را از طریق واژن می ریزدکه همان پریود شماست و به طور متوسط هر 28 روز یکبار اتفاق می افتد.

به این فکر کنید که اولین قاعدگی چند ساله بودید. حالا به این فکر کنید که ممکن است با ورود به یائسگی چند ساله شوید. بدن و زندگی شما از یکی به دیگری تغییر زیادی خواهد کرد، درست است؟ سیکل قاعدگی شما هم همینطور.

وقتی صحبت از پریود می شود، «عادی» زمینه های زیادی را پوشش می دهد. از طیف وسیعی از عوامل زیر به عنوان راهنما استفاده کنید و به یاد داشته باشید طبیعی واقعی چیزی است که برای شما عادی باشد.

چه زمانی پریود طبیعی است؟

هر ماه، کل بدن شما برای باردار شدن آماده می شود و تخمدان های شما یک تخمک آزاد می کنند و هورمون ها دستخوش تغییراتی می شوند.

این وضعیت همان چرخه قاعدگی شماست. از اولین روز آخرین قاعدگی شروع می شود و در اولین روز قاعدگی بعدی شما به پایان می رسد. اگرچه چرخه متوسط 28 روز طول می کشد، هر چیزی بین 21 تا 45 روز طبیعی در نظر گرفته می شود و این یک تفاوت 24 روزه است.

برای یک یا دو سال اول پس از شروع قاعدگی، زنان عادت دارند چرخه های طولانی تری داشته باشند که هر ماه در یک زمان شروع نمی شود. زنان مسن اغلب چرخه های کوتاه تر و ثابت تری دارند.

اگر از قرص های ضد بارداری استفاده می کنید یا IUD دارید، می تواند زمان پریود شما را تغییر دهد. از پزشک خود بپرسید که چه وضعیتی به نسبت نوع پیشگیری از بارداری شما طبیعی است.

مدت زمان پریود شما نیز متفاوت است. زمان آن از اولین مشاهده علامت خون تا آخرین آن معمولاً در محدوده 3 تا 5 روز طول می کشد. هر طولی از 2 روز تا یک هفته برای یک دوره طبیعی است.

چه مقدار خونریزی در پریود طبیعی است؟

اگر تخمکی که هر ماه تخمدان شما آزاد می کند بارور نشود، پوشش رحم از طریق واژن شما می ریزد و مقدار خونی که از بدن شما خارج می شود، جریان قاعدگی نامیده می شود.

چه جریان شما سبک، متوسط یا سنگین باشد، همه اینها می تواند طبیعی در نظر گرفته شود. با این حال اگر خونریزی بیش از حد سنگین را تجربه می کنید بهتر است با پزشک مشورت کنید.

علائم پریود طبیعی

در برخی از ماه‌ها، سینه‌های شما ممکن است در هنگام پریود شدن احساس حساسیت کنند. در ماه‌های دیگر، ممکن است متوجه نفخ در اطراف شکم یا نوسانات خلقی خود شوید. سایر علائم قاعدگی طبیعی عبارتند از:

آکنه

گرفتگی در قسمت پایین شکم و پشت

گرسنگی بیشتر

مشکلات خواب

نوسانات خلقی

حساسیت سینه

نفخ

هر چند هر دوره یکسان نیست. اغلب اوقات، پریود نامنظم یا غیر طبیعی جدی نیست. اما باید با پزشک تماس بگیرید اگر:

جریان سنگین تر از حد معمول دارید.

باید پد یا تامپون خود را هر ساعت عوض کنید.

قاعدگی شما بیش از 7 روز طول می کشد.

قاعدگی شما به طور ناگهانی برای بیش از 90 روز متوقف می شود.

درد شدیدی دارید.

فکر می کنید ممکن است باردار باشید.

چگونه پریود خود را ردیابی کنیم؟

تنها در عرض 3 ماه، می توانید با ردیابی دوره های خود تصویری از آنچه برای شما طبیعی است دریافت کنید. فقط کافی است موارد زیر را بررسی کنید:

چه زمانی پریود شما شروع می شود و چه زمانی متوقف می شود؟

جریان شما چقدر سبک یا سنگین است؟

چه مقدار لخته خون دارید و یا لخته خون مشاهده می کنید یا نه؟

هر چند وقت یکبار پدها یا تامپون ها را عوض می کنید؟

گرفتگی های شما چقدر شدید است؟

تغییرات در خلق و خو مشهود است؟

لکه بینی بین پریودها چگونه است؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۴۴۵۶ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد