-
شناسه خبر 306301

مسؤول کمیته جمعیت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام اینکه حمایت از بیمه باروری و درمان ناباروری در دستور کار مجلس قرار گرفته است گفت: تلاش ما این است که با قرار دادن این هزینه ها در سبد بیمه، به خانواده ها برای فرزندآوری بیشتر کمک کنیم.

به گزارش فرتاک نیوز،

محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با برنامه «نوای جوانی» درمورد نظام سلامت و جمعیت مصاحبه تلفنی کرد.

محمدبیگی از برگزاری شش جلسه ویژه درمورد مسئله جمعیت در کمیسیون بهداشت مجلس سخن گفت و افزود: ما با اعضای کمیسیون اجتماعی و فرهنگی نیز جلسات مشترکی را به منظور وضع قوانین مربوط به سلامت باروری و خانواده و جمعیت برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه نظام سلامت نقش بسیار مهمی در حوزه افزایش جمعیت دارد گفت: اگر ما ارائه خدمات رایگان حوزه سلامت باروری را در شبکه های بهداشت و پایگاه های سلامت کل کشور افزایش دهیم و ویزیت مربوط به مادران باردار در نظام شبکه قرار گیرد قطعاً علاوه بر افزایش خدمت رسانی شاهد کاهش هزینه خانواده ها نیز خواهیم بود.

مسئول کمیته جمعیت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام اینکه حمایت از بیمه باروری و درمان ناباروری در دستور کار مجلس قرار گرفته است گفت: تلاش ما این است که با قرار دادن این هزینه ها در سبد بیمه، به خانواده ها برای فرزندآوری بیشتر کمک کنیم.

محمدبیگی با تأکید بر اینکه آموزش مهارتی فرزندآوری و فرزند پروری باید در دستور کار وزارت بهداشت و نظام رسانه ای قرار گیرد افزود: دختران ما به کلاس های آمادگی ازدواج و مهارت همسرداری و فرزندپروری نیاز دارند که این مهم در گرو تأمین بودجه برای ارائه آموزش هاست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «طرح تعالی جمعیت و خانواده» در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد گفت: ما هم به کمیسیون فرهنگی کمک می کنیم که این طرح هر چه سریع تر وارد صحن شود.

محمدبیگی همچنین تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده را پیشنهاد کرد و گفت: این کمیسیون می تواند تمام موضوعات مربوط به خانواده و جمعیت را به صورت یکپارچه در خودش جای دهد و مدیریت کند.

وی از آمادگی مجلس برای ایجاد تشکیلات پیگیری مباحث خانواده و جمعیت سخن گفت و افزود: ما از سال ۱۴۲۰ به بعد با پدیده سالمندی شدید جمعیتی مواجه خواهیم شد لذا زمان زیادی نداریم و باید برنامه های اورژانسی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را تدوین کنیم.

مسئول کمیته جمعیت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با اشاره به عدم اجرای قانون «تسهیل ازدواج جوانان» مصوب سال ۸۴ گفت: ما مطالبه اجرای این قانون را هم در دستور کار قرار دادیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار