شناسه خبر 267648

نبود ترمینال برون شهری وسردرگمی مسافران در چرداول به عنوان بزرگترین شهرستان که دروازه عتبات‌عالیات می‌باشد تاسف‌بار است.

به گزارش فرتاک نیوز،در عصر کنونی با توجه به رشد چشمگیر جوامع بخشی از امورات افراد به وسیله ارتباطات الکترونیکی و بخش دیگر به واسطه آمد و شد و حمل و نقل انجام می‌پذیرد حال این جابه‌جایی به واسطه امور شخصی و اداری روزمره یا در قالب یک مسافرت می‌گنجد اما داشتن سفری راحت، روان، ایمن نیازمند وجود شرکت‌های حمل و نقل مسافر یا پایانه و ترمینال مسافربری در هر شهر یا مقصدی است.

نیازی که یکی از نیازهای اساسی آغاز یک سفر درون شهری یا برون شهری است که به واسطه آن حمل و نقل در هر شهر و شهرستان و استانی دارای نظم می شود و در کنار آن مشاغل جانبی برای ارائه خدمات رفاهی به مسافران راه‌اندازی می‌شود.

نبود این زیرساخت به این بزرگی و دارای اهمیت به نام ترمینال در شهرستانی مثل چرداول که عنوان بزرگ‌ترین شهرستان ایلام را داراست و بیشتر احساس می‌شود.

مردم شهرستان چرداول بزرگ‌ترین شهرستان استان هم از نظر برون شهری هم درون شهری فاقد مکانی مناسب به نام ترمینال مسافری که حداقل امکانات رفاهی اولیه برای یک مسافر باشند هست.

سال‌های سال است مسافران شهرستان چرداول در شهر ایلام دریک مکان نامناسب و رو باز در محدوده میدان شهدا بدون هرگونه امکانات رفاهی اولیه سرگردانند و تا به حال مسئولین هیچ اقدامی برای ساماندهی ترمینال درون شهری وبرون شهری مردم این شهر ستان انجام نداده‌اند.

اما آنچه مورد توجه است مردم شهرستان چرداول که برای یک مسافرت و انجام امور روزمره برای سفرهای برون استانی باید چه بصورت رفت وچه برگشت ساعت‌ها در خروجی سرابله و پلیس را شباب زیر سرما و گرما منتظر بمانند تا سوار بر ناوگان حمل و نقل به قولی عمومی شوند.

در همین راستا خبرنگار فرتاک نیوز با یکی از مسافرینی برای عزیمت به تهران کنار جاده کوله‌بار به دوش منتظر اتوبوس هستند گفت‌وگویی ترتیب داده که در ادامه خواهید خواند.

 یکی از مسافرینی که در  تقاطع غیر هم سطح  9 دی که خارج از شهر سرابله هست و منتظر اتوبوس بود تا به تهران برود، به خبرنگار ما گفت: چرداول  از گذشته تاکنون از بسیاری از داشته‌هایی که حق این مردم است محروم بوده ترمینال مسافر بری را هم به آن اضافه می‌کنیم.

وی افزود: وجود یک ترمینال امنیت سفر را بالا می‌برد حداقل یک شرکت مسافربری مسئولیت مخاطرات سفر را عهده‌دار است اما نبود ترمینال مشکلاتی مثل آوارگی مسافران در کنار جاده‌ها را به همراه دارد. 

یکی دیگر ازمسافرین گفت: بارها بوده که از تهران به چرداول آمده‌ایم ولی به دلیل این که اتوبوس‌ها از داخل شهر سرابله عبور نکرده و مکانی برای تخلیه مسافرین وجود نداشته در ساعت ۴ و ۵ نصف شب ما را دربیابان‌های خارج از شهر رها کرده‌اند. 

وی افزود: مسئولین امر باید چاره‌ای برای این معضل بیاندیشند زیرا مردم باید تاکی در کنار جاده‌ها کوله‌بار به پشت شب ونصف شب، در گرما و سرما بدون هیچ‌گونه امنیتی سرگردان باشند.

گزارش: ایرج فریادیان

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار