-
شناسه خبر 215012

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: علت تشدید مشکلات در هپکو عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

به گزارش فرتاک نیوز،

کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره مشکلات کارگران هپکو گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بازداشت کارگرانی که صرفاً برای مطالبات قانونی و حقوق معوقه  به صورت  مسالمت آمیز اعتراض می نمایند موکداً مخالف است.

وی ادامه داد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پی گیر آزادی کارگران بازداشتی هپکو بوده و پی گیری ها تا رفع  بازداشتی از همه  کارگران  ادامه دارد. علت  تشدید بروز مشکلات  در هپکو عدم اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:در مصوبات ستاد تسهیل و رفع  موانع تولید تصمیم  گرفته اند  تا وزارت راه و شهرسازی با تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه نسبت به عقد قرارداد خرید دو هزار و چهارصد دستگاه ماشین آلات  هپکو را عملیاتی نماید و این مهم باید انجام گردد تا مشکلات حل و فصل شود. دستور ریاست  محترم جمهوری برای تعیین تکلیف وضعیت مالکیت هپکو امیدواری را در دل کارگران ایجاد نموده است  که انشااله  به سر انجام  برسد.

وی اظهار داشت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مقرر شد بانک ملی نسبت به پرداخت پنجاه  میلیارد  تومان  تسهیلات  برای حل مشکلات  هپکو اقدام نماید که در صورت تحقق پرداخت معوقات کارگران در اولویت قرار دارد و با توجه  به تعیین مدیر عامل جدید از سوی سازمان  خصوصی سازی، مدیر عامل  می بایستی برنامه  تولید و کار را اعلام  نماید.

این مسئول وزارت تعاون  کار و رفاه اجتماعی مدعی شد، در جهت صیانت از نیروی انسانی و حفظ و تثبیت اشتغال اقدامات  قانونی خود را در مورد هپکو انجام داده است و کماکان  و مستمراً امورات  مرتبط را پی گیری می نماید.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار