-
شناسه خبر 295946

در نشست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و کمیسیون زیباسازی شهر بر ضرورت هم افزایی دو مجموعه در حوزه زیبا سازی شهر کرمانشاه تاکید شد.

در این نشست که به میزبانی سازمان فرهنگی برگزار شد، احسان احمدی نصر مدیر زیبا سازی شهر گفت: کمیسیون زیبا سازی با هدف ارتقاء نشاط اجتماعی، سرزندگی شهری، حذف زواید بصری، گسترش نورپردازی و زیبا سازی محیط شهری در مجموعه شهرداری فعال شده است که در رویکرد جدید کمیسیون زیبا سازی محیط شهر در یک چارچوب مشخص و همراه با قواعد خاص و دور از هرگونه پراکندگی و اعمال سلیقه شخصی و فردی در قالب کیمیسیون زیبا سازی شهری انجام خواهد گرفت که این حرکت می تواند اقدامی شایسته در راستای جلب رضایت شهروندان کرمانشاهی مبنی بر داشتن شهری زیبا باشد.

به گزارش فرتاک نیوز،وی تصریح کرد: هر واحدی اعم از مناطق، سازمانها، عمران، شهرسازی و روابط عمومی در راستای نور پردازی، نصب المان ها، تندیس ها، تابلو کوچه ها و معابر چنانچه طرحی یا پیشنهادی در این خصوص داشته باشند، باید در این کمیسیون مطرح کرده و در صورت تصویب به مرحله اجرا برسانند.

photo_2021-01-12_15-02-53 (2)

احمدی نصر با بیان این که با دستور شهردار کرمانشاه هیچ واحدی بدون هماهنگی این کمیسیون نباید طرحی را اجرایی کند و باید طرح ها از این فیلتر عبور کرده به مرحله عملیاتی برسند گفت: در وضعیت فعلی شهر، سلیقه های فردی نمی گنجد و نیاز به یک پشتوانه فکری در اجرای طرح ها احساس می شود.

در ادامه، مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به هویت و گذشته فاخر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: محتواهایی که در زیبا سازی شهری اجرایی می شود باید متناسب با فرهنگ و هویت شهری بوده و این محتواها بیانگر هدفی یا گفتمانی از هویت شهر باشند.

وی افزود: دغدغه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و کمیسیون زیباسازی مشترک است و ما خود را در کنار این کمیسیون می بینیم.

عبدالمالکی با ارائه پیشنهاداتی، استفاده از ظرفیت و پتانسیل دستگاه های فرهنگی را مهم عنوان نمود و تصریح کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دارای پتانسیل خوبی در زمینه ی تعامل و پیشبرد اهداف مورد نیاز در حوزه ی زیباسازی و معرفی هویت شهر در قالب دسترسی به بانک های اطلاعاتی هنرمندان، اجرای تندیس مفاخر و سردیس بزرگان و شهدای شهر، محتواهای لازم نقاشی دیواری نظیر نقوش دیواری از نقاشی های برگزیده فستیوال های بین المللی کودکان کرمانشاهی در معابر شهر هستند که قطعا می تواند به خلق رضایت شهروندان منجر گردد.

وی از اجرای حجم های دیواری، برپایی جشنواره های هنرهای نوروزی، تخم مرغ های رنگی، سفره هفت سین و مباحث پیرامون آغاز سال نو بعنوان پیشنهادهای دیگر یاد و خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه در آستانه ی آغاز سال نو هستیم جا دارد، فراخوانی داده شود تا تمام دغدغه مندان کرمانشاه پای کار بیایند و طرح های خود را جهت ارائه ساختاری بدیل و زیبا در قالب مسابقه ای با شهرداری مشارکت نمایند.

photo_2021-01-12_15-02-53

عبدالمالکی ابراز داشت: در گام اول موفق شدیم لیست ۱۱ نفری از مفاخر شهر جهت ساخت سنگ نگاره این بزرگان تهیه نماییم که محتوا و طرح لازم ارائه شده که بنا داریم تا پایان سال این امر اجرایی شود و معابر شهر با سنگ نگاره مفاخر کرمانشاه مزین گردد.

معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه گفت: پلاک افتخار، طرح دیگر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است که در قالب آن در گام اول در سردرب ۳۰ حافظ کل قرآن کرمانشاهی ساکن در شهر، تابلوهایی که بر روی کاشی اجرا شده با عنوان "خانه نور" با حضور دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه و جمعی از مسئولین نصب می شود. همچنین در راستای اهمیت به داشته های شهر در گام های بعدی همین امر در زمینه نصب تابلو در سر درب خانواده شهدا و نیز مفاخر شهر انجام می پذیرد.

عبدالمالکی گفت: جا دارد در حوزه زیباسازی از تمام امکان های موجود نظیر پایه های مونوریل استفاده شود. ما تاکنون نتوانسته ایم با مردم به لحاظ بصری صحبت خاصی داشته باشیم و نیاز به تحول در این حوزه هست.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار