-
شناسه خبر 211941

استاندار کردستان بر ضرورت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز برای کاهش حوادث در زمان وقوع بحران‌های احتمالی تاکید کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

بهمن مرادنیا بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کردستان با تقدیر از ادارات و دستگاەهایی کە در مدیریت سیل اوایل سال نقش داشتند، گفت: در آن شرایط دستگاەهای خدمات رسان و نیروهای نظامی و امدادی نقش خود را بە خوبی ایفا کردند و این همبستگی باید همیشە وجود داشتە باشد.

وی با بیان اینکە در بحران اوایل سال سیل خسارت هایی بە مردم وارد کرد، افزود: تسهیلات و کمک های بلاعوضی در نظر گرفتە شدە و باید ساز و کارها بە نحوی پیش برود کە این تسهیلات بە خسارت دیدگان پرداخت شود.

وی اظهار داشت: در جلسەای کە هفتە گذشتە با وزیر کشور داشتم درخواست کردم کە میزان اعتبارات و تسهیلات استان در این بخش مورد بازنگری و بررسی مجدد قرار گیرد.

استاندار کردستان ادامە داد: در این شرایط اقتصادی کشور ما بە دنبال گرفتن تسهیلات غیر واقعی نیستیم  و تنها در صددیم کە حق قانونی استان دادە شود.

مرادنیا با بیان اینکە دستگاەها باید همیشە آمادگی مقابلە با بحران را داشتە باشند، یاداور شد: همە دستگاەها باید وضعیت خود را در مقابلە با بحران بسنجند چرا کە ما موظف هستیم همیشە برای مقابلە با شرایط بحرانی آمادە باشیم.

وی در ادامە بە ساخت و سازهای غیر مجاز و ایجاد بنا در حریم رودخانەها اشارە کرد و بیان کرد: بخاطر بی برنامەگی و قانون گریزی در گذشتە امروز در مواقع بحران دچار گرفتاری های جدی می شویم، لذا برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز باید جدیت بە خرج دادە شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار