//
کدخبر: ۴۵۱۷۰۸ //

این مرد همه را شبیه به شیطان می‌بیند!

یک مرد آمریکایی به بیماری نادر و عجیبی مبتلا شده که باعث می‌شود چهره دیگران را تحریف‌شده و ترسناک ببیند.

این مرد همه را شبیه به شیطان می‌بیند!

ویکتور شارا، ۵۹ ساله اهل نشویل، از اختلال نادری رنج می برد که "prosopometamorphopsia" یا به اختصار "PMO" نامیده می شود و باعث می شود چهره‌ افراد را تحریف شده و ترسناک ببیند.

شارا توصیف کرد که چهره افراد برایش شبیه به شیاطین یا موجودات فیلم های ترسناک به نظر می رسند، با گوش های نوک تیز و چهره های تحریف شده. حتی در ابتدا چهره دوست و معشوقه اش نیز برایش مانند موجودات فرازمینی دیده می شدند.

شارا می گوید: "سعی کردم به همراهم در اتاق توضیح دهم که چه می بینم، اما او فکر کرد که دیوانه ام. بیرون رفتم و همه چهره ها را تحریف شده دیدم، و تا به حال این اتفاق برایم می افتد."

او اضافه کرد که این موضوع "مثل نگاه کردن به شیاطین است. تصور کنید که یک روز صبح بیدار شوید و ناگهان همه افراد در دنیا مانند موجودی از فیلم ترسناک به نظر برسند."

شارا با کمک کامپیوتر، تصویر دو بعدی ایجاد کرد تا نشان دهد چگونه چهره ها را می بیند. اما او تاکید می کند که واقعیتی که تجربه می کند "بسیار ترسناک تر از آن است" زیرا این چهره های تحریف شده حرکت می کنند، صحبت می کنند و ژست می گیرند.

شارا نزدیک بود به دلیل تشخیص اشتباه وضعیتش، به آسایشگاه روانی برود. اما اکنون او با پزشکان و آزمایشگاه ها همکاری می کند تا تلاش کند علائم بیماری اش را تسکین دهد.

این بیماری نادر "PMO" می تواند پس از آسیب مغزی، تومور، عفونت یا حتی تشنج هایی مانند صرع در فرد ایجاد شود. مقاله ای درباره وضعیت شارا اخیرا در مجله پزشکی "لنست" منتشر شده است تا آگاهی عمومی را نسبت به این اختلال عجیب افزایش دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۱۷۰۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان