//
کدخبر: ۴۳۴۴۷۴ //

مورایس: AFC باید دلیل روشن تری برای کسر ۳ امتیاز از سپاهان می آورد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا سازمان قابل احترامی است اما به نظر من باید دلیل روشن‌تری برای کسر 3 امتیاز از ما و محرومیت از بازی خانگی می آوردند.

مورایس: AFC باید دلیل روشن تری برای کسر 3 امتیاز از سپاهان می آورد
به گزارش فرتاک نیوز،

ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از مسابقه با نیروی هوایی عراق در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: همیشه سخت است یا ساده نیست در مورد بازی که شروع نشده صحبت کنیم خیلی چیزها می شود گفت اما بحث عمل است. بعد از بازی خیلی بیشتر می توانیم صحبت کنیم.

تصمیمات AFC را متوجه نمی شوم

وی در مورد اینکه اتفاقات زیادی رخ داده و شما به جای ورزشگاه نقش جهان فردا در آزادی بازی می‌کنید، گفت: تصمیماتیAFC است که من متوجه نمی‌شوم. حتی سه امتیازی که از ما کم کردند را متوجه نمی‌شوم یا نمی‌توانم قبول کنم. اینکه سه امتیاز از تیم ما کم شود و بعد سه بازی خارج از خانه داشته باشیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا سازمان قابل احترامی است اما به نظر من باید دلیل روشن‌تری برای این تصمیم‌شان می‌آوردند. به نظرم به عدالت افتخار کنیم و قوانین برای هر دو طرف مساوی باشد. فردا هم در ایران بازی می‌کنیم، بازی در ایران خیلی مهم است. فوتبال برای این است که آدم‌ها و روابط‌شان را به هم وصل کند که اینگونه پیش برویم. دنیا باید متحد شود و AFC باید برای تصمیماتی که می‌گیرد به این ارزش‌ها فکر کند و احترام بگذارد. می‌خواهم بدانم آیا مشکلی بین دو کشور وجود دارد؟ فکر نمی‌کنم مشکلی بین دو کشور باشد. چون پرسپولیس اکنون در عربستان است و فردا بازی دارند پس مشکلی بین دو کشور نیست ما هم فردا در تهران بازی می‌کنیم.

وی افزود: در تهران هوادار داریم و مردمی که عاشق یک فوتبال هستند و می‌خواهند بیایند فوتبال با کیفیت ببینند. همه برای یک دلیل اینجا هستیم. کارها باید جدی‌تر پیش برود با عدالت در فوتبال، چون باید به شور و شوقی که در فوتبال است افتخار کنیم و احترام بگذاریم. دنیا این را کم دارد ارزش داشتن برای مردم؛ امیدوارم در آینده دلایل را بهتر بتوانم متوجه شوم. چون وقتی من متوجه نشدم مطمئنا خیلی از افراد و مردم متوجه این موضوع و دلیل این تصمیم نیستند.

خیلی زیباتر بود که در نقش جهان بازی می کردیم

سرمربی سپاهان ادامه داد: خیلی زیباتر بود که در نقش جهان بازی می‌کردیم برای مردم راحت نیست که 400-500 کیلومتر مسافت طی کنند تا بازی را در آزادی ببینند و به شهرشان برگردند. یکی از اهداف AFC این است که ورزشگاه‌ها پر باشند اما این تصمیمی که گرفتند برخلاف آن اهداف بوده است. این ورزشگاه خانگی استقلال و پرسپولیس است و نساجی هم در این ورزشگاه در آسیا بازی می‌کند. ما هم که در اینجا بازی می‌کنیم.خانه ما هم هست چون همه ما ایرانی هستیم.

تیم ملی ایران با شخصیت است و باشگاه‌های ایرانی هم همینطور

مورایس افزود: فردا انتظار یک بازی خوب را داریم برای یحیی گل‌محمدی آرزوی موفقیت می‌کنم در بازی فردا. برای تیم پرسپولیس چون نماینده کشور ایران  هستند باید این را بگویم که تیم‌های ایرانی کیفیت خیلی خوبی دارند. AFC هم باید تصمیماتش را به گونه‌ای بگیرد که اینگونه رقابت‌ها را بهتر کنیم. چون تیم‌های ایرانی با کیفیت هستند و به لیگ قهرمانان کیفیت می‌دهند. همانطور هم که تیم ملی ایران

یک تیم با شخصیت و پرستیژ است باشگاه‌های ایرانی هم همینطور هستند چون از بازیکنان خوبی برخوردارند. برای نساجی و پرسپولیس مقابل رقبای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنم.

نیروی هوایی تیمی قابل احترام است

وی در مورد تیم نیروی هوایی عراق گفت: حریف تیم قابل احترامی است. هر تیمی که وارد این رقابت می‌شود تیم‌های خوبی هستند. بهتر است که فردا اینجا باشید تا سؤالات‌تان را بعد از بازی بپرسید.

سپاهان نسبت به تیم های دیگر گروه، یک بازی کمتر انجام داده است

مورایس در مورد اینکه چقدر شانس در صعود سپاهان دخیل خواهد بود، عنوان کرد: فرقش این است که سپاهان نسبت به تیم‌های دیگر در این گروه یک بازی کمتر انجام داده است. نباید اینگونه می‌شد اما این اتفاق رخ داده است. برخی موضوعات هم به کیفیت ربط دارد و البته بستگی به حریفان هم دارد. اینکه با چه حریفی باید بازی کنید اما همه اینها به مربیگری ربط دارد و اینکه بدانیم چگونه تیم را بر حسب اتفاقاتی که می‌افتد مدیریت کنیم. ما همه انسان هستیم. شاید هم انتظار اتفاقات بهتری خواهیم داشت که شاید آن اتفاقات رخ ندهد چون همه ما انسانیم و کامل نیستیم. پرسپولیس هم در ابتدای این مسابقات نتایجی که مدنظرش بود را کسب نکرد؛ ما هم همینطور، باید جلو برویم و ببینیم چه می‌شود. 

حساسیتی در دیدار فردا نمی‌بینم

وی در مورد اینکه چقدر امیدوارید که نیروی هوایی عراق را شکست بدهید، گفت: حساسیت بازی فردا به این دلیل است که ما یک بازی کمتر انجام داده‌ایم و نتیجه بازی را به الاتحاد دادند. شرایط اینگونه مهیا شد که این بازی حساس شود. وگرنه هیچ حساسیت دیگری در هیچ موضوعی  وجود ندارد. این فوتبال است باید از آن لذت برد من اینگونه به آن نگاه می‌کنم و حساسیتی نمی‌بینیم. 

یک تیم بودن مهم است

سرمربی سپاهان در مورد اینکه خودش گفته ترکیب تیم برای اولین بار کامل است و فردا چگونه این تیم پرمهره را چیدمان خواهد کرد، اظهار داشت: مهم‌ترین چیز برای یک مربی این است که تیمش بتواند بازی کند. ما فردا 11 بازیکن در زمین داریم و 5 تعویض؛ یک تیم بودن مهم است تا اینکه بخواهیم بحث را انفرادی کنیم. نکته مثبت تیم ما هم همینجا است که بازیکنانم همه در اختیار تیم هستند. ما با این ارزش جلو می‌رویم. اگر هم بخواهیم بحث را انفرادی کنیم. باید بگویم همه تکه‌های پازل جمع می‌شود و یک تیم تشکیل می‌شود. راحت نیست که به عنوان یک تیم بازی کنیم و از خودمان عملکرد نشان بدهیم.  به امید خدا فردا بازیکنانم عملکرد خوبی از خودشان نشان می‌دهند و اگر بازیکنی فردا نتواند بازی کند در بازی دیگر به او بازی خواهد رسید تا عملکردش را نشان دهد. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۳۴۴۷۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان