//
کدخبر: ۴۴۹۲۶۵ //

مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان مجلس دوازدهم را بشناسید

مسن‌ترین نمایندگانی که در مجلس دوازدهم حضور دارند علی‌عسکر ظاهری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان و حسینعلی شهریاری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه زاهدان هستند.

 مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان مجلس دوازدهم را بشناسید
به گزارش فرتاک نیوز،

مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان تشکیل‌دهنده هیئت‌رئیسه سنی مجلس دوازدهم در دور اول انتخابات مشخص شدند.دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ۱۱ اسفند برگزار شد.یکی از قوانین مجلس در ابتدای هر دوره قبل از انتخاب هیئت‌رئیسه تشکیل هیئت‌رئیسه سنی است.طبق ماده ۱۰ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، مسن‌‌ترین فرد از نمایندگان حاضر به‌‌عنوان رئیس سنی و فرد بعدی به ‌عنوان نایب‌رئیس و دو نفر از جوان‌ترین نمایندگان حاضر به سمت دبیر معین می‌شوند و در جایگاه هیئت‌رئیسه قرار می‌گیرند. در صورت تساوی سن، هیئت‌رئیسه سنی با قید قرعه از بین مسن‌‌ترین و جوان‌ترین نمایندگان حاضر تعیین خواهد شد.

تنها یک روز پس از اعلام نتایج رسمی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و در حالی که سه ماه تا بازگشایی مجلس دوازدهم زمان باقی مانده؛ بازار خط و نشان های سیاسی میان اصولگرایان داغ شده است.

مسن‌ترین نمایندگانی که در مجلس دوازدهم حضور دارند علی‌عسکر ظاهری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان و حسینعلی شهریاری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه زاهدان هستند.

از آنجا که هر دو نماینده هم‌سن هستند طبق ماده ۱۰ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس باید بین آن‌ها برای ریاست بر هیئت‌رئیسه سنی قرعه‌کشی شود.

جوان‌ترین نمایندگان مجلس دوازدهم هم روح‌الله نجابت متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، عباس قدرتی زوارم متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه شیروان و عبدالحسین همتی سراپرده متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان هستند که قرعه‌کشی مشخص می‌کند که چه کسانی می‌توانند در هیئت‌رئیسه سنی حضور داشته باشند.

چند روز گذشته برخی از کانال‌ها و افراد در فضای مجازی شایعه انصراف قالیباف از مجلس دوازدهم را مطرح کرده بودند که این شایعه توسط مشاور رئیس مجلس تکذیب شد.

اسامی مسن‌ترین و جوان‌ترین نمایندگانی که در دور اول انتخابات موفق به حضور در خانه ملت شده‌اند به شرح ذیل است:

مسن‌ترین

علی‌عسکر ظاهری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان

حسینعلی شهریاری متولد ۱۳۳۰ از حوزه انتخابیه زاهدان

وحید احمدی متولد ۱۳۳۱ از حوزه انتخابیه کنگاور و صحنه و هرسین

سید محمد موحد متولد ۱۳۳۱ از حوزه انتخابیه کهگیلویه و بهمئی و چرام و لنده

محمدرضا محسنی ثانی متولد ۱۳۳۱ از حوزه انتخابیه سبزوار و جغتای و جوین و خوشاب و داورزن و ششتمد

سید مسعود خاتمی متولد ۱۳۳۲ از حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار

فداحسین مالکی متولد ۱۳۳۳ از حوزه انتخابیه زاهدان

کامران غضنفری متولد ۱۳۳۵ از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات

مصطفی مطورزاده متولد ۱۳۳۵ از حوزه انتخابیه خرمشهر

عبدالغفور امان زاده متولد ۱۳۳۵ از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا

محمدمهدی مفتح متولد ۱۳۳۵ از حوزه انتخابیه تویسرکان

جبار کوچکی‌نژاد متولد ۱۳۳۶ از حوزه انتخابیه رشت و خمام

علی امامی‌راد متولد ۱۳۳۶ از حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان

حسن قشقاوی متولد ۱۳۳۶ از حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان

محمدصالح جوکار متولد ۱۳۳۶ از حوزه انتخابیه یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن

سید موسی موسوی متولد ۱۳۳۷ از حوزه انتخابیه لامرد و مهر

علی‌اکبر علیزاده برمی متولد ۱۳۳۸ از حوزه انتخابیه دامغان

حمیدرضا حاجی‌بابایی متولد ۱۳۳۸ از حوزه انتخابیه همدان و فامنین

بیت‌الله عبداللهی متولد ۱۳۳۸ از حوزه انتخابیه اهر و هریس

جعفر پورکبگانی متولد ۱۳۳۹ از حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم

وزیر کشور گفت: آمار مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری 41 درصد بود که یعنی حدود 25 میلیون نفر در این انتخابات شرکت داشتند.

جوان‌ترین

روح‌الله نجابت متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه شیراز و زرقان

عباس قدرتی زوارم متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه شیروان

عبدالحسین همتی سراپرده متولد ۱۳۶۸ از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان

امیرحسینی ثابتی منفرد متولد ۱۳۶۷ از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات

محسن فتحی متولد ۱۳۶۶ از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران

یاسر اسلام‌دوست متولد ۱۳۶۵ از حوزه انتخابیه طوالش و رضوانشهر و ماسال

زهرا خدادادی متولد ۱۳۶۵ از حوزه انتخابیه ملکان و لیلان

کمال حسین‌پور متولد ۱۳۶۴ از حوزه انتخابیه پیرانشهر

علی خضریان متولد ۱۳۶۳ از حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات

محمد سرگزی متولد ۱۳۶۳ از حوزه انتخابیه زابل و زهک و هیرمند و نیمروز و هامون

مهدی فلاح متولد ۱۳۶۳ از حوزه انتخابیه رشت و خمام

فاطمه جراره متولد ۱۳۶۳ از حوزه انتخابیه بندرعباس و قشم و ابوموسی و حاجی‌آباد و خمیر

مجتبی یوسفی متولد ۱۳۶۲ از حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه

محمد خوش سیما متولد ۱۳۶۲ از حوزه انتخابیه گرمی و انگوت

زهرا سعیدی مبارکه متولد ۱۳۶۲ از حوزه انتخابیه مبارکه

ابراهیم رضایی متولد ۱۳۶۱ از حوزه انتخابیه دشتستان

مصطفی پوردهقان متولد ۱۳۶۱ از حوزه انتخابیه اردکان

بهشید برخوردار متولد ۱۳۶۰ از حوزه انتخابیه زرتشتیان

ولی داداشی متولد ۱۳۶۰ از حوزه انتخابیه آستارا

با برگزاری دور دوم انتخابات که به گفته احمد وحیدی وزیر کشور در اردیبهشت سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود می‌توان شاهد کامل شدن لیست جوان‌ترها و مسن‌ترهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۲۶۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان