-
شناسه خبر 295011

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی گفت: شخصیت‌هایی مانند آیت الله هاشمی به همان میزان که جاذبه و طرفدار دارند، دشمنان قسم خورده هم دارند.اتهاماتی که به آیت الله هاشمی وارد می کردند به شخصیت اش نمی چسبید.

رسول منتجب نیا در نشست مجازی دفاتر استانی شرق کشور حزب جمهوریت یا بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی سرمایه بزرگ و تاریخی و شخصیتی کم نظیر بود، اظهار کرد: آیت الله هاشمی متعلق به یک ملت و یک عصر نبود. او متعلق به تاریخ بشریت است و باید آن طور که هست شناسانده شود تا نسل های آینده شناخت بیشتری از او پیدا کنند.

به گزارش فرتاک نیوز، وی با اشاره به آینده نگری و توان مدیریتی آیت الله هاشمی، افزود: وقتی او در مجلس اول موضوع مترو تهران را مطرح کرد، ما به آن به عنوان یک پروژه اشرافی نگاه می کردیم  و ضرورت آن را حس نمی کردیم اما آیت الله هاشمی به فکر مردم و آینده تهران بود. او مجلس را به گونه ای اداره می کرد که گویی چهل سال مجلس را مدیریت می کرده و تجربه قانونگذاری دارد. او در دوران دفاع مقدس هم نشان داد که بر مسائل نظامی و مدیریت جنگ تسلط دارد.


این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: چنین شخصیت هایی به همان میزان که جاذبه و طرفدار دارند، دشمنان قسم خورده هم دارند. با این انسان های بزرگ گاهی مغرضانه و گاهی از روی جهالت دشمنی می شود. اتهاماتی که به آیت الله هاشمی وارد می کردند به شخصیت اش نمی چسبید.

منتجب نیا همچنین گفت: مرحوم هاشمی یک اندیشمند بزرگ و تحلیلگر سیاسی واقع بین و ژرف اندیش بود که نظراتش بر سران کشورهای همسایه و حتی سایر کشورها تاثیرگذار بود. کمتر تحولی در کشور انجام می شد که هاشمی نقش پررنگی در آن نداشته باشد.

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی یا بیان اینکه آیت الله هاشمی دغدغه مردم را دانش و دلسوز آنها بود، اظهار کرد: او همیشه می گفت باید درد جامعه را درک کنیم و دنبال اجرای طرح هایی برای رفاه مردم بود.

وی در پایان گفت: هاشمی یک سرمایه بزرگ انسانی و تاریخی بود. هاشمی زنده است و او را نمی توان از اذهان مردم خارج کرد. هاشمی یک روش و درک اجتماعی است. او دین خود را به نظام، انقلاب و مردم ایفا کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار