//
کدخبر: ۴۶۰۹۳۴ //

سگ گزیدگی چه عوارضی دارد؟

افزایش جمعیت حیوانات بدون سرپرست باعث افزایش حمله‌های آن‌ها به افراد، مخصوصا کودکان شده است که می‌تواند منجر به بیماری خطرناک هاری یا حتی مرگ شود. اما فردی که توسط حیوانات هار گاز گرفته می‌شود علاوه بر هاری در معرض بیماری‌هایی مثل: انسفالوپاتی یا التهاب مغز و فلجی هم قرار می‌گیرند. در این ویدئو دکتر آرش تبرائی در مورد هاری بیشتر توضیح می‌دهند.

 سگ گزیدگی چه عوارضی دارد؟
به گزارش فرتاک نیوز،

گسترش جمعیت حیوانات بدون سرپرست باعث شده است که این روزها شاهد حملات این حیوانات به کودکان و حتی بزرگ‌سالان باشیم که می‌تواند منجر به بیماری خطرناک هاری یا حتی مرگ شود. این بیماری از طریق گاز گرفتگی حیواناتی مثل سگ، سنجاب و اسب ایجاد می‌شود که در کشور ما شایع‌ترین مورد، سگ‌گزیدگی است.

جز بیماری هاری عدم درمان فوری هاری منجر به بیماری‌هایی مثل انسفالوپاتی یا التهاب مغز و فلجی می‌شود. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که جای زخم عفونت کند.

به همین دلیل است که هنگام مراجعه به مراکز درمانی، محلی که توسط حیوان گاز گرفته شده است با بخیه محکم نمی‌شود. اما در زمان بروز چنین حادثه‌ای چه باید کرد؟ در ویدئو  سگ گزیدگی چه عوارضی دارد؟ دکتر آرش تبرایی، متخصص طب اورژانس و مدرس مجازی مفاهیم طب اورژانس توضیح می‌دهد که ابتدا لازم است جای زخم با مواد ضد عفونی کننده شست‌وشو داده شود، اگر دندان حیوان در بدن است خارج شود و همچنین تزریق واکسن بسیار ضروری است. با این ویدئوهای زیر هم همراه شوید تا اطلاعات بیشتری در مورد سگ‌گزیدگی به دست آورید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۰۹۳۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان