//
کدخبر: ۴۵۷۲۹۰ //

ورود به دوره یائسگی | علائم یائسگی چیست؟

نوسانات خلقی، گُرگرفتگی تعریق شبانه و بد خوابی همه اینها علائم ناتوان کننده یائسگی هستند. اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که این علائم می توانند مدت ها قبل از پایان دوره قاعدگی شروع شوند.

 ورود به دوره یائسگی | علائم یائسگی چیست؟
به گزارش فرتاک نیوز،

«یامنیا کورتز»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه کارولینای شمالی، گفت: «زنانی که در اواخر دوره باروری هستند و روند عادت ماهانه شأن منظم است، اما متوجه تغییرات در طول یا مدت چرخه می‌شوند، ممکن است علائم زیادی را تجربه کنند که معمولاً با ورود به دوره یائسگی مرتبط است.»

به گزارش هلث دی نیوز، در طول یائسگی و نزدیک به آن، تولید هورمون زنانه استروژن کاهش می‌یابد.

زمان قبل از یائسگی به عنوان پیش یائسگی شناخته می‌شود. این مرحله زمانی است که باروری شروع به کاهش می‌کند و الگوهای هورمونی شروع به نوسان می‌کند.

برای این مطالعه، بیش از ۳۵۰ زن اسپانیایی زبان در سنین ۳۵ تا ۵۵ سال نظرسنجی را در مورد الگوهای چرخه قاعدگی و علائم همراه با یائسگی انجام دادند.

پژوهشگران دریافتند بخش مشابهی از زنان در هر دو گروه اواخر باروری و آغاز یائسگی ۸ مورد از ۱۸ علائم یائسگی رایج از جمله اختلالات خواب، فراموشی، مشکل در تمرکز، خستگی، تحریک پذیری، اضطراب، غم، سردرد و تکرر یا نشت ادرار را گزارش کردند.

این مطالعه نشان داد که اختلالات خواب مانند سخت خوابیدن یا بیدار شدن در اواسط شب در صدر لیست علائم زنان در هر دو گروه قرار دارد.

زنان در مرحله اواخر باروری، کمتر در مورد مشکلات اسکلتی عضلانی و کاهش علاقه به رابطه جنسی نسبت به زنان یائسه گزارش کردند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۷۲۹۰ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان