//
کدخبر: ۴۵۱۰۸۹ //

خداحافظی با آلرژی: درمان سریع و آسان با نسخه ابن سینا

با نسخه ی بزرگترین پزشک تاریخ به سراغ درمان آلرژی بروید و با بهترین روغن های گیاهی از شر علائم آلرژی خلاص شوید.

خداحافظی با آلرژی: درمان سریع و آسان با نسخه ابن سینا
به گزارش فرتاک نیوز،

آلرژی فصلی, آبریزش بینی و عطسه وقتی به سراغتان می آید فعالیت های روزانه را مختل می کند. نفس راحت کشیدن و حتی خواب راحت را از شما می گیرد. با نسخه ی بزرگترین پزشک تاریخ به سراغ درمان آلرژی بروید.

آلرژی ها در تمام دنیا عادی هستند و هر روز بر تعداد افرادی که از آلرژی رنج می برند، افزوده می شود ، بیماری های آلرژیک به دلیل حساسیت شدید سیستم ایمنی به چندین آلرژی ایجاد می شود.

آلرژی، به چندین عامل بستگی دارد ( ولی فقط به آن ها محدود نمی شود.) مانند غذا، فلز یا هر ماده دیگر، نیش حشرات، دارو ها و غیره.درمان آلرژی فصلی و رفع خارش و آبریزش بینی در فصل گرده افشانی را به روش طب سنتی و با نسخه ی بزرگترین پزشک دنیای طب , ابن سینا پیش بگیرید تا به راحتی و بدون عوارض این دوران را رد کنید.

 درمان آلرژی

توصیه ابن سینا برای درمان آلرژی و حساسیت چیست؟

آب سیب یا کاهو سکنجبین

طبق کتب طب سنتی مصرف آب سیب برای مبتلایان به آلرژی بسیار مفید است و توصیه می شود ،کاهو سکنجبین هم در تسکین آلرژی تاثیر دارد.

با غذای ضد آلرژی به جنگ عطسه و خارش حساسیتی بروید

بهترین غذا که خوردن آن به فرد مبتلا به آلرژی توصیه می شود سوپ جو است. البته در طرز تهیه این سوپ باید نکاتی را رعایت کنید مثل :سوپ را طوری درست کنید که رقیق باشد و داخل آن پیاز نریزید ، می توانید کمی هم مرغ به آن اضافه کنید و به عنوان ادویه از زردچوبه کمک بگیرید. افرادی که بیش از حد سرفه می کنند برای رفع این مشکل یک قاشق غذاخوری تخم خشخاش را در سوپ شان بریزند.

در افرادی که نزله سرد و خلط پشت گلو دارند در صورتی که ترشحات زیاد است توصیه می شود که سوپ را به صورت داغ همراه با ادویه جات گرم مانند زیره، دارچین و فلفل میل کنند اما استفاده از فلفل و ادویه جات در نزله گرم توصیه نمی شود چراکه تحریک کننده است ؛ همچنین مواد غذایی مانند سیر، پیاز، ترب و تربچه برای این بیماران مضر است.

 آلرژی

حریره بادام بخورید

برای تهیه این حریره بادام برای کاهش حساسیت 10 عدد بادام را خیس کرده و پوست آنها را جدا کنید و داخل مخلوط کن بریزید ، سپس یک قاشق غذاخوری عسل را در آب گرم حل کرده و آن را به بادام ها اضافه کنید ، حالا مواد ترکیب شده را آن را روی حرارت ملایم قرار داده و هم بزنید تا غلیظ شود.

روش های خانگی دیگر برای درمان آلرژی بدون دارو ؛ این بار روغن های گیاهی

می توانید از روش های خانگی برای درمان این واکنش های آلرژیک استفاده کنید، در چند دهه ی اخیر تمایلی برای درمان آلرژی با استفاده از یک سری روغن های عصاره ای به وجود آمده است. روغن عصاره ای، یک مایع معطر است که بعد از عصاره گیری از گیاهان به خصوص، استخراج می شود زمانی که بخواهیم از یک روش درمانی طبیعی استفاده کنیم، این روغن های عصاره ای بهترین گزینه هستند ، در این مطلب یک لیستِ دست چین از بهترین روغن های عصاره ای که می توانید برای درمان آلرژی از آن ها استفاده کنید، را برای شما آورده ایم ، نگاهی بیندازید.

درمان آلرژی با روغن اسطوخودوس

درمان سریع آلرژی

1. روغن عصاره ای اسطوخودوس :

روش هایی که می توانید از این روغن ها استفاده کنید نیز بی شمار هستند ، اگر متوجه تب خشک شدید، مقدار کمی از روغن را روی کف دستتان بریزید و نفس بکشید.در طول فصل آلرژی ، روغن را روی پنبه ها اسپری کنید و همراه خود نگه دارید این کار شما را از آلرژی دور نگه می دارد.

چند قطره از روغن را داخل پخش کننده روغن بریزید و دستگاه را در کنار تخت خود بگذارید .اگر آلرژی باعث بروز دانه های قرمز و خارش پوست شد، مستقیما چند قطره از روغن را روی ناحیه ی تحت تاثیر بریزید.برای آلرژی های تنفسی، می توانید این روغن را با روغن های پایه ای یا سبزیجات ترکیب کنید و نزدیک سوراخ های بینی بمالید .در نهایت ، می توانید این روغن را به آب حمام یا کمپرس سرد اضافه کنید.

نکته :

قبل از استفاده ی مستقیم بر روی پوست، در یک نقطه ی کوچک تست حساسیت را انجام دهید.

استفاده خوراکی از روغن پیشنهاد نمی شود.

برای پوست های خیلی حساس، با روغن های پایه رقیق شود.

درمان گیاهی آلرژی

2. روغن عصاره ای لیمو :

از این روغن در انواع چای و نوشیدنی ها استفاده کنید، تا از درون آلرژی را درمان کنید ؛ با مخلوط کردن نعنا و روغن اسطوخودوس یک ترکیب ضد آلرژی درست کنید و آن را روی بخش تحت تاثیر استفاده کنید و یا به عنوان یک محلول برای غرغره کردن به کار برید.

شما همچنین، می توانید از این روغن به عنوان یک ماده ی ضدعفونی کننده استفاده کنید تا هوا را تمیز نگه دارید و بدین وسیله از آلرژی هایی که توسط حشرات و آلودگی ها به وجود می آیند، جلوگیری کنید.این روغن را با هر روغن پایه ای دیگر ترکیب کنید و بر روی پشت، سوراخ های بینی و گردن بمالید.

موثرترین درمان آلرژی

3. روغن اکالیپتوس :

چند قطره از روغن را داخل دستگاه پخش کننده ی روغن یا دستگاه بخار بریزید، تا سوراخ های بینی شما باز شود ، حتما چشمهایتان را بپوشانید تا از سوزش آن ها جلوگیری کنید. همچنین بعد از تنفس ، آب گرم فراوان بنوشید ، زیرا جریان یافتن بیش از حد خلط، باعث خشکی راه های هوا می شود.این روغن را با هر روغن پایه ای دیگر مثل روغن بادام رقیق کنید و به پیشانی و قفسه سینه خود بمالید ، شما می توانید رقیق شده ی این روغن را برای تسکین خارش پوست نیز استفاده کنید.

نکته :

این روغن ،نباید مستقیما خورده شود و یا بدون اینکه رقیق شود استفاده شود.

موارد کافی در مورد تاثیر این دارو بر آلرژی وجود ندارد بنابراین هنگام استفاده از این روغن خیلی مراقب باشید.

قبل از خوردن این روغن با پزشک خود مشورت کنید، زیرا احتمال دارد مسموم شوید.

علت آلرژی

4. روغن عصاره ای نعناع :

این روغن را می توانید هم در یک لیوان آب سرد و هم آب گرم مخلوط کنید ، این روغن را با روغن بادام یا جوجوبا و یا هر روغن پایه ای دیگر ترکیب کنید و بر روی پیشانی ، قفسه سینه و غیره بمالید.

نکته :

مصرف بیش از اندازه از روغن نعناع، میتواند خطرناک باشد.

افرادی که به منتول آلرژی دارند، نمی توانند از این روغن استفاده کنند.

5. روغن عصاره ای ریحان :

روغن ریحان رقیق شده را بر روی گردن ، سینه و شقیقه بمالید ؛ برای رقیق کردن، می توانید از روغن نارگیل، بادام شیرین و هر روغن پایه ای دیگر استفاده کنید. همچنین می توانید از آن در دستگاه پخش کننده ی روغن یا بخور استفاده کنید برای این منظور، چند قطره از روغن را داخل آب در حال جوش بریزید و بخار را برای چندین بار استنشاق کنید.

6.روغن زنجبیل :

چند قطره از این روغن را روی شکم بمالید، تا از شر باد شکم و اسهال راحت شوید ؛ این روغن همچنین به درمان سینوزیت، گلو درد و....نیز کمک می کند.تنفس بخار این روغن از دستگاه پخش کننده و یا بخور نیز مانند داروی ضد احتقان عمل می کند.

7. روغن درخت چای:

برای از بین بردن آلودگی، میکروب و جرم ها این روغن را داخل دستگاه پخش کننده ی روغن بریزید و درخانه ی خود قرار دهید ، روغن را به طور مستقیم بر روی محلهای خارش پوست بمالید .

نکته: اگر پوست حساسی دارید، روغن را با هر نوع روغن دیگری مانند روغن زیتون رقیق کنید و سپس استفاده نمایید ؛ همچنین می توانید بعد ازرقیق کردن به وسیله ی روغن های پایه مانند:روغن بادام شیرین ، از آن استفاده کنید.

نکته:

این روغن خیلی قوی است و حتما باید قبل از استفاده رقیق شود.

از این روغن بیش از حد استفاده نشود.

استفاده ی روزانه باید به 4 تا 5 قطره محدود شود.

زنان باردار تنها بعد از مشورت با پزشک، می توانند از این روغن استفاده کنند.

8. ترکیب روغن اسطوخودوس، لیمو و گل شمعدانی

یکی دیگر از افشانه هایی که می توانید برای درمان تب از آن استفاده کنید روغن شمعدانی یک عامل ضد اکسیدان و ضد التهاب است . برای رفع آلرژی و حساسیت :7 قطره روغن اسطوخودوس، 7 قطره روغن درخت چای، 4 قطره روغن گل شمعدانی و 4 قطره روغن لیمو را باهم ترکیب کنید ؛این ترکیب را در مخزن اسپری نگهداری کنید و در زمان لازم استفاده کنید.

9. به پیشانی خود روغن بنفشه بمالید

برای افرادی که دچار آلرژی با نزله گرم هستند بهتر است صورت یا مخاط بینی را با روغن بنفشه چرب کنند، چکاندن روغن بنفشه در بینی مالیدن یا مالیدن آن به پیشانی یا سبب تقویت مخاط ها شده و علائم آلرژی را کاهش می دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۱۰۸۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان