-
شناسه خبر 391148

واژن تنگ اغلب به عنوان واژنی تعریف می‌شود که دارای دهانه باریک یا کوچکی است که گفته می‌شود در حین رابطه جنسی تناسب بیشتری ایجاد می‌کند. ؛

به گزارش فرتاک نیوز،

مفهوم واژن تنگ موضوعی است که به طور گسترده در بین زنان و مردان مورد بحث قرار گرفته است. در حالی که نظرات مختلفی در مورد این موضوع وجود دارد، ایده واژن تنگ در فرهنگ عامه به عنوان یک ویژگی ضروری برای زنان به تصویر کشیده شده است. در این مقاله، معنی داشتن واژن تنگ، تصورات نادرست پیرامون آن و تاثیری که می تواند بر زنان داشته باشد را بررسی خواهیم کرد

بیشتر بخوانید:67 رفتار جنسی که زنان از آنها بیزارند

واژن  تنگ چیست؟

به گفته Healthline، واژن تنگ اغلب به عنوان واژنی تعریف می‌شود که دارای دهانه باریک یا کوچکی است که گفته می‌شود در حین رابطه جنسی تناسب بیشتری ایجاد می‌کند. با این حال، این تعریف کاملاً دقیق نیست، زیرا اندازه واژن یک زن لزوماً به تنگی آن مرتبط نیست. واژن یک کانال کشسان و عضلانی است که می‌تواند کشیده و منقبض شود و بسته به شرایط، با اندازه‌ها و اشکال مختلف سازگار است .

عواملی که می توانند بر تنگی واژن تأثیر بگذارند

واژن می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد که می تواند بر سفتی آن تأثیر بگذارد. این عوامل عبارتند از سن، زایمان، تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی.

سن

با افزایش سن، سطح استروژن زنان کاهش می یابد و منجر به تغییراتی در بافت واژن می شود. این تغییرات می تواند باعث شود واژن کمتر کشسان شود و در برخی موارد باریکتر شود و منجر به احساس سفتی شود.

زایمان

زایمان عامل مهم دیگری است که می تواند بر تنگی واژن تأثیر بگذارد. در طول زایمان واژینال، بافت واژن کشیده می شود تا سر نوزاد را در خود جای دهد، که می تواند منجر به پارگی یا اپیزیوتومی (برش جراحی برای بزرگ شدن دهانه واژن) شود. روند بهبودی ممکن است زمان ببرد و در برخی موارد، بافت ممکن است به حالت قبل از بارداری خود برنگردد و در نتیجه احساس شلی یا سستی ایجاد کند .

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی مانند یائسگی نیز می تواند منجر به تغییرات واژن شود. کاهش سطح استروژن می‌تواند باعث نازک‌تر شدن بافت واژن، کشش کمتر و خشک‌تر شود. این تغییرات می تواند باعث ناراحتی در حین مقاربت جنسی و احساس سستی شود.

شرایط پزشکی

شرایط پزشکی، مانند عفونت های واژن نیز می تواند بر سفتی واژن تأثیر بگذارد. عفونت ها می توانند باعث التهاب و تورم بافت واژن شده و منجر به ناراحتی و احساس سفتی شوند.

باورهای غلط در مورد تنگی واژن

تصورات نادرست زیادی در مورد تنگی واژن وجود دارد و این باورهای غلط می تواند منجر به اثرات منفی بر عزت نفس و سلامت جنسی زنان شود.

باور غلط شماره ۱: تنگ بودن واژن نشانه باکرگی است

یکی از شایع ترین افسانه ها در مورد تنگی واژن این است که نشانه باکرگی است. این افسانه دقیق نیست، زیرا اندازه واژن به تجربه جنسی مرتبط نیست. در واقع، واژن می تواند کشیده و منقبض شود و با اندازه ها و شکل های مختلف سازگار شود و فعالیت جنسی بر اندازه واژن تأثیری ندارد.

باور غلط  شماره ۲: شل بودن واژن نشانه بی بند و باری است

یکی دیگر از تصورات غلط در مورد تنگی واژن این است که شل بودن واژن نشانه بی بند و باری است. این افسانه دقیق نیست، زیرا اندازه واژن به تجربه جنسی مرتبط نیست. واژن می تواند کشیده و منقبض شود و با اندازه ها و شکل های مختلف سازگار شود و فعالیت جنسی بر اندازه واژن تأثیری ندارد.

باور غلط  شماره ۳: واژن تنگ برای لذت جنسی ضروری است

این ایده که واژن تنگ برای لذت جنسی لازم است یک افسانه است. در حالی که برخی از مردان ممکن است تناسب تنگ‌تر را در حین مقاربت ترجیح دهند، اما برای لذت جنسی الزامی نیست. بسیاری از زنان بدون توجه به تنگی واژن می توانند لذت جنسی و ارگاسم را تجربه کنند.

باور غلط  شماره ۴: زنان می توانند واژن خود را از طریق ورزش سفت کنند

این باور وجود دارد که زنان می توانند واژن خود را از طریق ورزش، مانند تمرینات کگل، سفت کنند. در حالی که تمرینات کگل می تواند به تقویت عضلات کف لگن کمک کند، اما نمی توانند واژن را از نظر فیزیکی سفت کنند. با این حال، تقویت عضلات کف لگن می تواند حس جنسی را بهبود بخشد و می تواند برای زنانی که ادرار در حالت ادرار یا سایر مشکلات کف لگن را تجربه می کنند مفید باشد.

تاثیر تنگی واژن بر زنان

تأکید بر تنگی واژن در فرهنگ عامه می تواند تأثیر منفی بر عزت نفس و سلامت جنسی زنان داشته باشد. زنانی که احساس می‌کنند واژن تنگی ندارند، ممکن است احساس ناامنی یا شرم کنند، که منجر به کاهش اعتماد به نفس و لذت جنسی می‌شود. فشار برای داشتن واژن سفت همچنین می تواند منجر به این شود که زنان احساس کنند باید تحت عمل جراحی جوانسازی واژن یا استفاده از محصولاتی که به عنوان کمک تنگ کننده واژن به بازار عرضه می شوند، استفاده کنند که می تواند پرهزینه و بالقوه خطرناک باشد.

علاوه بر این، تمرکز بر تنگی واژن همچنین می‌تواند منجر به عدم توجه به سایر عواملی شود که برای لذت جنسی ضروری هستند، مانند ارتباط عاطفی، ارتباط و تحریک کلیتورال. شریکی که به تنگی واژن بیش از این عوامل اهمیت می دهد، ممکن است منجر به تجربیات جنسی رضایت بخش برای هر دو طرف شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار