-
شناسه خبر 297381

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران گفت: پیش‌بینی ما این است که قسمت عمده‌ای از کار نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی تا پایان امسال، انجام شود.

سید محمد حسینی، افزود: در راستای الزام به اجرای تکالیف مقرر در بند (ج) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ مبتنی بر جایگزینی ابزارهای الکترونیکی به جای دفترچه و ارتقا سطح خدمات و گسترش دولت الکترونیک و با عنایت به برنامه عملیاتی اداره کل با عنوان استقرار نسخه نویسی الکترونیک در ۸۰ درصد پزشکان طرف قرارداد و استقرار نسخه پیچی الکترونیک در ۱۰۰ درصد مراکز طرف قرارداد این اداره کل به طور مستمر در اجرای طرح اهتمام لازم را دارد.

به گزارش فرتاک نیوز، وی ادامه داد: با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه صراحتاً به بحث نسخه نویسی الکترونیک و پرونده الکترونیک سلامت بیماران اشاره شده است، اضافه کرد: این موضوعات تکالیف قانونی هستند که باید انجام دهیم. انصافاً در این زمینه اقدامات خوبی هم با توجه به محدودیت‌هایی که در کشور وجود داشته، در سال‌های اخیر در وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان نظام پزشکی انجام شده است.

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران، با بیان اینکه با این اقدام بیماران اولین سود را می‌برند، ادامه داد: وقتی تمام اطلاعات بیماران وجود داشته باشد، پزشکان بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند که سیر بیماری به چه صورت بوده است. و دومین ذینفع این اقدام پزشکان هستند؛ زیرا در کوتاه‌ترین زمان و با دیدی باز می‌توانند تصمیم بگیرند و بیماران را کنترل کند. در عین حال با استفاده از فناوری‌های اطلاعات در حوزه درمانی، بیمه‌ها و دولت نیز منتفع شده و می‌توانند تصمیمات بهتری اتخاذ کنند تا منابع شأن را در حوزه‌هایی که بیشتر نیاز است، متمرکز کنند.

وی همچنین اضافه کرد: تا پایان دی ماه پروژه نسخه الکترونیکی در ۸۵ درصد مطب‌های پزشکان طرف قرارداد با این اداره کل و ۱۰۰ درصد داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مؤسسات تصویربرداری طرف قرارداد در سطح استان استقرار یافته و طی ماه‌های آتی در بیمارستان‌ها نیز پیاده سازی خواهد شد.

تا کنون قریب به ۶۰۰ هزار نسخه الکترونیکی در استان تهران ارائه و ثبت شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار