//
کدخبر: ۴۲۲۷۷۵ //

با این ورزش ها، چین و چروک و افتادگی پوست صورت را از بین ببرید

بر اساس یک پژوهش صورت گرفته در سال 2018 در دانشگاه Northwestern، ورزش صورت باعث سفت شدن پوست و پر شدن گونه می شود.

 با این ورزش ها، چین و چروک و افتادگی پوست صورت را از بین ببرید
به گزارش فرتاک نیوز،

این پژوهش طی 20 هفته ورزش صورت انجام گرفت که 8 هفته اول روزی 30 دقیقه و پس از آن یک روز در میان. گروه سنی افراد شرکت کننده در این پژوهش بین 40 تا 65 سال بوده است و پس از پایان این تحقیق هر یک 3 سال جوان تر به نظر می رسیدند. این تحقیق حاکی از آن است که ورزش روزانه صورت یک راه حل طبیعی و بی هزینه برای جلوگیری از پیری پوست است. در ادامه به معرفی چند ورزش صورت می پردازیم:

ورزش مناسب برای درمان افتادگی پلک، چروک دور چشم و پف و تیرگی دور چشم

جایگزین بوتاکس و عمل چشم

دو انگشت وسط دست را بین ابروها قرار دهید و فشار دهید. سپس با انگشت اشاره به گوشه بیرونی ابروها فشار وارد کنید. به سقف نگاه کنید طوری که سر ابروهایتان را ببینید. 6 بار این کار را تکرار کنید و در آخر چشم ها را ببندید و 10 ثانیه به آرامی فشار دهید.

ورزش مناسب برای درمان خطوط گونه و افتادگی پوست

جایگزین لیفت صورت و انواع پر کننده ها

ابتدا دندان ها را با لب ها پنهان کنید به طوری که با دهان شکل O را بسازید. سپس سعی کنید در آن حالت لبخندی بزرگ بزنید در حالی که دندان ها مشخص نشوند. این کار را 6 بار تکرار کنید. در همان حالت لبخند انگشت اشاره را روی چانه قرار دهید و فک تان را بالا و پایین ببرید و سر را به آرامی به عقب خم کنید. این کار را دو بار تکرار کنید.

ورزش مناسب خطوط افقی پیشانی

جایگزین بوتاکس

انگشتان دو دست را از ناحیه رشد مو تا ابرو به صورت موازی با هم قرار دهید. به آرامی انگشتان را به دو طرف پیشانی بکشید و فشار ملایمی وارد کنید. این عمل را 10 بار تکرار کنید.

ورزش مناسب برای گودی چشم و ابروهای افتاده

جایگزین لیفت ابرو

انگشت اشاره را زیر چشم قرار دهید و انگشت ها را به سمت بینی مایل کنید. دندان ها را با بردن لب ها به داخل پنهان کنید و به مدت 30 ثانیه به سقف نگاه کنید.

ورزش مناسب برای چروک های گردن

جایگزین لیفت گردن و غبغب

ابتدا رو به رو را نگاه کنید، سر انگشتان را پایین گردن قرار دهید و به آرامی پوست را به پایین بکشید و سر را به عقب خم کنید. سر را مجددا به جلو بیاورید. این پروسه را 2 بار تکرار کنید.

در آخر لب پایین را به بیرون بکشید تا گوشه های لب کشیده شوند. انگشتان را روی استخوان ترقوه قرار دهید، چانه را بالا بگیرید و به اندازه 4 نفس عمیق در آن وضع بمانید.

 

        

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۲۲۷۷۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان