-
شناسه خبر 309322

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که دولت آلمان در حالی به زودی طرح کاهش محدودیت‌ها برای افراد واکسینه شده در این کشور رابه حال اجرا در می‌آورد که اکثر شهروندان آلمانی با آن مخالفند.

به گزارش فرتاک نیوز،

 به نقل از "ان تی وی" آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مخالف کاهش سریع محدودیت ها برای افراد واکسینه شده هستند.

نتایج جدیدترین نظر سنجی که به سفارش آ ار دی آلمان انجام شده است نشان می دهد که حدود 40 درصد آلمانی ها اساسا این را تصمیم غلطی می دانند. حدود 55 درصد شهروندان هم چنین طرحی را البته قدم گذاشتن در مسیری درست می دانند، اما درباره نقطه زمانی اجرای آن بین آن ها اختلاف نظر وجود دارد.

از بین حامیان چنین طرحی 48 درصد بر این عقیده اند که این گونه کاهش محدودیت ها باید سریعا اجرایی شود. 51 درصد هم بر خلاف آن اعتقاد دارند که این گونه کاهش محدودیت ها تازه زمانی اعتبار خواهد داشت که همه شهروندان شانس دریافت واکسن را داشته باشند.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که آمادگی برای تزریق واکسن در بین شهروندان آلمانی افزایش چشمگیری داشته است.

پارلمان آلمان روز پنجشنبه مصوبه دولت برای دادن برخی آزادی ها به افراد واکسینه شده و بهبود یافته از کرونا را تصویب کرد.

بر این اساس برای افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و یا افراد بهبود یافته از این بیماری بسیاری محدودیت های کرونایی لغو می شود. پارلمان آلمان با اکثریت قاطع به این طرح رای مثبت داد.

قرار است "بودنس رات" آلمان هم امروز درباره این طرح رای گیری کرده و اگر رای موافق در این نهاد آلمانی هم داده شود این طرح از اواخر هفته جاری در این کشور اجرایی می شود

یکی از این امتیازها برای افراد واکسینه شده این خواهد بود که این افراد بر خلاف دیگر شهروندان برای خرید از فروشگاه‌های غیر مواد غذایی و مراجعه به آرایشگاه دیگر نیازی به ارائه آزمایش منفی ابتلا به کرونا ندارند.

این افراد همچنین اجازه خواهند داشت با دیگر شهروندان واکسینه‌شده گردهم آیند و در دیدارهای خانوادگی و دوستانه که شامل محدودیت تعداد حاضران هستند، به حساب نمی‌آیند. همچنین محدودیت رفت و آمد شبانه نیز شامل این افراد نمی‌شود

امتیاز دیگر شهروندان واکسینه‌شده و مبتلایان بهبود‌یافته این خواهد بود که در بازگشت از سفرهای خارجی نیازی به قرنطینه شدن ندارند، مگر این که از منطقه‌ای بازگردند که در آن ویروس جهش‌یافته خطرناک کرونا شیوع پیدا کرده باشد

در عین حال این گروه از شهروندان باید همچنان در مکان‌هایی که استفاده از ماسک در آنها اجباری است، ماسک بزنند و فاصله‌گذاری فیزیکی اجتماعی را مانند دیگران رعایت کنند

در حال حاضر برخی ایالت‌های آلمان بخشی از نکات مطرح شده در مصوبه دولت ائتلافی را به اجرا گذاشته‌اند و به عنوان مثال در آنها افراد واکسینه‌شده از "حقوق" افرادی برخوردارند که یک آزمایش منفی تشخیص کرونا در اختیار دارند

سبزها همچنان قدرتمندترین حزب در آلمان

نظر سنجی که به سفارش آ ار دی آلمان انجام شده است همچنین به مسئله میزان محبوبیت نامزدهای انتخابات صدر اعظمی در آلمان هم پرداخته است.

این نظر سنجی نشان می دهد که در این راستا سبزها همچنان پیشتاز هستند. اتحادیه احزاب متحد مسیحی با 4 درصد کاهش محبوبیت در مقایسه با آوریل تنها 23 درصد آراء شهروندان را کسب کردند. سبزها هم با 4 درصد صعود 26 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

نتایچ این نظر سنجی همچنین نشان داد که حزب سوسیال دموکرات با 2 درصد سقوط 14 درصد آراء شهروندان را بدست آورد. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم در این نظر سنجی 12 درصد آراء شهروندان را کسب کرد. حزب لیبرال دموکرات و سبزها هم هر کدام به ترتیب 11 و 6 درصد آراء شهروندان در این نظر سنجی را بدست آوردند.

انتخابات سراسری آلمان در پاییز آینده برگزار خواهد شد و با اعلام کناره‌گیری مرکل، این کشور باید شاهد آغاز دوره‌ای جدید باشد.

مرکل اعلام کرده است که در دور بعد نامزد صدراعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می‌خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

در حالی که در بدنه حزب دموکرات مسیحی، "مارکوس زودر"، رئیس حزب سوسیال مسیحی از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، رهبران و مسئولان این حزب چندی پیش در همایش مجازی خود رأی به نامزدی آرمین لاشت برای صدراعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

مقامات حزب سبز آلمان هم چند روز پیش به‌اتفاق آرا، "آنالنا باربوک" را به‌عنوان نامزد صدراعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

«اولاف شولتز» که در زمان حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به‌عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است

این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که میزان رضایتمندی از کار دولت ائتلافی همچنان پایین است و تنها 37 درصد شهروندان از کار دولت ائتلافی راضی هستند.

این نظر سنجی در فاصله زمانی دوشنبه تا چهارشنبه از بین 1351 واجد شرایط رای دادن در آلمان انجام شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار