شناسه خبر 253085

دونالد ترامپ با امضای فرمانی به ارتش آمریکا اجازه داده تا نظامیان ذخیره و برخی از نیروهای سابق خود را در راستای حمایت از پاسخ‌دهی دولتش به بحران شیوع کروناویروس به خدمت فعال فرابخواند.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از پایگاه "میلیتری"، بر اساس محتوای این فرمان امضا شده از سوی دونالد ترامپ، نیروهای زمینی، هوایی و دریایی و همچنین واحد گارد ساحلی آمریکا می‌توانند اکنون به واحدهایشان و اعضای بخش "ذخیره آماده به خدمت" دستور دهند برای مدت دو سال به خدمت فعال مشغول شوند.

در این حکم عنوان شده که در صورت صدور هرگونه فراخوان مجدد نیروها نباید در یک مقطع بیش از یک میلیون نیروی نظامی در وضعیت خدمت فعال قرار بگیرند.

به نظر می رسد که این دستور عمدتا قرار است در قبال گروهی گزینش شده از اعضای نیروهای ذخیره ارتش آمریکا به ویژه نظامیان ذخیره پاره‌وقتی که به صورت یک آخرهفته در هر ماه یا دو هفته در هر سال مشغول به خدمت می‌شوند اعمال شود.

از سوی دیگر این دستور در قبال برخی نیروهایی که قبلا خدمت فعال داشته اما همچنان بر اساس الزامات مربوط به قراردادهایشان در زمان بروز وضعیت اضطراری باید به صورت الزامی به خدمت فراخوانده شوند نیز اعمال می شود.

دونالد ترامپ در نامه‌ای که برای نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص این فرمان نوشت، عنوان کرد: من به وزیر دفاع و وزیر امنیت داخلی آمریکا اجازه می‌دهم تا علاوه بر نیروهای گارد ساحلی، به واحدها و اعضای بخش "ذخیره منتخب" و برخی افراد واحد "ذخیره آماده به خدمت" دستور به ورود به خدمت فعال به منظور تقویت نیروها برای پاسخ به بیماری کروناویروس و افزایش تاثیر اقدامات در این حوزه بدهند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار