-
شناسه خبر 355671

کلیپ وایرال شده حرکات ورزشی استاندار ایلام و برخی مدیران در یک جلسه اداری با پوشش رسمی در بستر رسانه های اجتماعی، بار دیگر ایلام را به صدر اخبار داخلی و خارجی آورد که واکنش ها، نظرات و دیدگاه کاربران فضای مجازی در این خصوص هم جالب توجه بود

به گزارش فرتاک نیوز؛به احتمال فراوان استاندار ایلام فکر نمی کرد که اجرای چند حرکت نمادین ورزشی در یک نشست اداری این میزان بازخورد داشته باشد. 

حال ممکن است این سوال مطرح شود؛ چرا واکنش‌ها به این کلیپ چند ثانیه‌ای زیاد بود؟! 

بدون تردید کوتاه ترین جواب این است که بیشتر رفتار مسئولین در همه‌ی حوزه ها نمادین، فی البداهه و لحظه‌ای شده و از فعالیت های بنیادی و تصمیمات راهگشا و  تاثیرگذار خبری نیست. 

شاید اگر استاندار ایلام تا قبل از این اقدام چند بار از زیرساخت های ورزش استان بازدید می کرد و در جمع ورزشکاران قرار می گرفت، یا با کسانی که در حوزه ورزش قهرمانی یا ورزش همگانی فعالیت دارند، هم کلام می شد و خواسته های آنان را در عمل نه صرفا برای تهیه خوراک رسانه‌ای، بررسی و دستور هموار سازی مسیر آنها را صادر می نمود؛ انتشار این کلیپ نه تنها به دست مایه طنز و شوخی رسانه‌های داخلی و خارجی تبدیل نشده بلکه به عنوان یک امتیاز مثبت برای وی محسوب می شد. 

شکی نیست که امروزه مردم به شدت رفتار مسئولین را رصد می کنند. با وجود رسانه های اجتماعی، تشخیص فعالیت های عملگرایانه از رفتارهای پوپولیستی که این روزها غلظت آن زیاد شده، کار سختی نیست. 

مردم از کارهای نمادین مسئولین مانند؛ برگزاری " نشست صمیمی"،  "گفتگوی خودمانی"، "بازدید سرزده"  و...، که اقدامات مثبتی به نظر می رسند اما چون خروجی ملموس و تاثیرگذاری به دنبال ندارند، خسته و ناامید شده‌اند. 

مسئولین اگر به هر دلیل نمی‌توانند برای مردم کاری انجام دهند، سکوت و دیده نشدن آنان ابتدا برای خودشان و سپس برای اعصاب و روان مردم بهتر و ارزنده تر 

منبع گزارش: جامک

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار