-
شناسه خبر 72858

براساس اطلاعات مرکز آمار ایران در دی‌ماه سال جاری، قیمت برنج ایرانی و گوشت گوسفندی نسبت به آذرماه تغییر محسوسی نداشته است و قیمت برنج خارجی حدود شش درصد افزایش یافته است.

به گزارش فرتاک نیوز،

براساس اطلاعات مرکز آمار ایران در دی‌ماه سال جاری، قیمت برنج ایرانی و گوشت گوسفندی نسبت به آذرماه تغییر محسوسی نداشته است و قیمت برنج خارجی حدود شش درصد افزایش یافته است.

بر مبنای اطلاعات مرکز آمار ایران ‌متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی)، درجه یک در دی‌ماه سال جاری ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان بوده است که نسبت به آذرماه با نرخ ۱۳ هزار و ۴۴۲ تومان، تغییر محسوسی نداشته است.

همچنین در این ماه، متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک ۶۲۳۸ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل ۵.۹ درصد افزایش داشته است.

گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌ها

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به ۴۰ هزار و ۶۰۲ رسیده است که نسبت به ماه قبل، تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله در دی‌ماه به ۳۸ هزار و ۶۳۶ تومان رسیده که این مورد هم نسبت به ماه آذرماه تغییر محسوسی نداشته است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با کاهش درصدی مواجه بوده است (دی‌ماه ۷۲۳۲ تومان و آذرماه ۷۳۲۳ تومان)

گروه شیر، پنیر و تخم مرغ

متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ۲۸۰۶ تومان و یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ۳۸۶۵ تومان است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱.۸۸ و ۱.۰۶ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. در این ماه قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ۵۹۲۸ تومان است که نسبت به ماه قبل ۱.۴۷ درصد افزایش قیمت نشان می‌دهد.

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در دی‌ماه برابر ۸۰۴۰ تومان است که نسبت به ماه قبل (۷۱۹۰ تومان) با افزایش ۱۱.۸۲ درصدی مواجه بوده است.

گروه روغن‌ها و چربی‌ها

متوسط قیمت یک بسته ۱۰۰ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ۳۳۴۰ تومان است که نسبت به آذرماه ۱.۴۵ درصد افزایش داشته است. در این گروه متوسط قیمت یک بطری ۹۰۰ گرمی روغن مایع ۵۳۸۲ تومان است که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.

میوه و خشکبار

متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در دی‌ماه ۵۶۱۸ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل ۴۹۹۵ تومان با افزایش ۱۳.۳۷ درصدی مواجه شده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در دی‌ماه ۳۷۸۲ تومان بوده که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در دی‌ماه ۳۳۳۷ تومان است که نسبت به ماه قبل با کاهش ۷.۲۲ درصدی مواجه بوده است.

گروه سبزیجات

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار در دی‌ماه ۳۰۰۹ تومان و یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۲۶۵۸ تومان بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۲.۱۳ و ۲۳.۹۴ درصد کاهش داشته اند. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۷۳۱ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل بدون تغییر مانده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم پیاز ۲۲۰۴ تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۴.۲۷ درصد کاهش داشته است.

گروه قند، شکر، شیرینی‌ها و چای

متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در دی‌ماه ۴۰۷۰ تومان است که نسبت به ماه قبل ۰.۸۳ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی چای خارجی در دی‌ماه ۲۰ هزار و ۸۸۷ تومان است که نسبت به ماه قبل افزایش ۰.۰۶ درصدی داشته است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار