-
شناسه خبر 350689

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: در سال تحصیلی 1400-1401 حدود 9 میلیارد تومان کمک هزینه تحصیل و شهریه به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت در استان کرمانشاه پرداخت شده است.

به گزارش فرتاک نیوز،

 کامیار جمشیدی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد به منظور کمک به تحصیل رایگان دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت کمک هزینه تحصیلی و شهریه به آنان پرداخت می کند، گفت: هم اکنون بیش از 22 هزار دانش آموز و یک هزار و 620 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه هستند.

جمشیدی افزود: دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی و دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی و روزانه از کمک هزینه تحصیل و دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی از شهریه برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی 1400-1401 حدود 9  میلیارد تومان کمک هزینه تحصیل و شهریه به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت در استان پرداخت شده ، ادامه داد: از این میزان بیش از هفت میلیارد و 380 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و یک میلیارد و 500 میلیون تومان نیز شهریه دانشجویان تحت حمایت شاغل به تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی بوده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه ادامه داد: 18 هزار و 620 دانش آموز و دانشجوی کرمانشاهی از کمک هزینه تحصیل و شهریه این نهاد بهره مند شده‌اند.

کامیار جمشیدی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعتبارات تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت از محل کمک های مردمی تامین می شود، عنوان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات در سال تحصیلی جاری بیش از پنج هزار دانش آموز در استان تاکنون کمک هزینه تحصیلی دریافت نکرده اندکه امیدواریم با مساعدت های بیش از پیش خیران نیکوکار این دانش آموزان نیز از کمک هزینه تحصیل  بهره مند شوند.

جمشیدی در پایان با تاکید بر اینکه میزان کمک هزینه و شهریه بنا به مقاطع تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت متغیر است، عنوان کرد: کمک هزینه تحصیل دانش آموزان با توجه به مقطع تحصیلی حداقل 200 هزار تومان و حداکثر 600 هزار تومان و کمک هزینه و شهریه دانشجویان نیز حداقل 700 هزار تومان و حداکثر دو میلیون و 500 هزار تومان بنا به مقطع تحصیلی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار