-

سال آینده؛ شروع فاز اول تپه کاسی‌ها (پیسا)

شناسه خبر 237799

نشست بررسی وضعیت «تپه پیسا» با حضور دکتر پرویز اذکایی، مهندس عباس صوفی، رضوان سلماسی، مهندس حمید بادامی نجات، مهندس امیر فتحیان‌نسب و مهندس مجید یوسفی نوید و جمعی از خبرنگاران و دوستداران شهر همدان و تاریخ و فرهنگ آن، چهارشنبه 25 دی‌ماه در دفتر نشریه همدان نامه برگزار شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

در این نشست مهندس عباس صوفی؛ شهردار همدان با بیان اهمیت حفظ هویت همدان گفت: شهرداری به این بلوغ رسیده است که در مباحث تاریخی همدان وارد شود و همه نقاط شهر که بویی از تاریخ و فرهنگ همدان دارد، نیاز به توجه ویژه دارد و اینکه ما شهرداری منطقه 5 را اختصاص به شهرداری بافت داده‌ایم نشان از توجه خاص شهرداری به حفظ بافت قدیم همدان است و البته کل مجموعه مدیریت شهری از جمله استاندار محترم نیز به این موضوع واقف هستند.

شهردار همدان در مورد تپه کاسی‌ها (پیسا) بیان کرد: این تپه که در طول زمان به این نام معروف شده، جزیی از تاریخ و هویت همدان است و در سال 77 نیز توسط سازمان میراث فرهنگی ثبت تاریخی شده است. مهندس صوفی اضافه کرد: حدود دو سال پیش به دلیل اینکه معتادان متجاهر که البته از دید ما بیمار هستند، در این تپه سکنی داشتند، شهرداری برای جمع‌آوری آنها ورود پیدا کرد. بعد قرار بر این شد که شهرداری برای آنجا طرحی ارائه دهد. برای این کار ما نیاز به کسب مجوز قانونی داشتیم. بر این اساس از اواخر سال گذشته به شهرداری منطقه 4 مأموریت داده شد که این موضوع را پیگیری کند.

صوفی با اشاره به وظیفه تعریف شده برای شهرداری درباره ساماندهی پیرامون تپه کاسی‌ها (پیسا) گفت: در پیرامون این تپه پارکی احداث خواهد شد و تمام سعی ما بر این است که بتوانیم این مجموعه را به نسل جدید بازگردانده و برای آیندگان حفظ کنیم.

شهردار همدان با اشاره به شروع این پروژه بیان کرد: سال آینده، فاز 1 این مجموعه را شروع خواهیم کرد و در کنار ما، اعضای شورای شهر، سازمان‌های مرتبط و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز باید ورود پیدا کرده و کمک کنند.

وی با اشاره به نامی که باید برای این تپه انتخاب شود گفت: در مورد این تپه چون بحث هویت تاریخی مطرح است بایستی اسمی مرتبط با آن انتخاب کنیم و نام مشاهیر یا شهدای عزیز برای این نامگذاری، مناسب نخواهد بود. شهردار همدان تأکید کرد: به طور یقین برای این نامگذاری، نظر بزرگان شهر همچون دکتر اذکایی را لحاظ خواهیم کرد.

گزارش : سمانه اسکندری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار