//
کدخبر: ۴۶۱۴۲۵ //

مسافرت با هواپیما برای سلامتی خطر دارد؟

پزشکان و محققان معتقدند پروازهای طولانی روی بدن تاثیراتی دارد که در صورت تداوم عوارض منفی برای انسان خواهد داشت.

مسافرت با هواپیما برای سلامتی خطر دارد؟
به گزارش فرتاک نیوز،

گفته می‌شود در مسافرت‌های کوتاه تاثیرات چندان قابل لمس نیستند ولی قرار گرفتن در ارتفاع بالای 35هزار فوتی در فواصل طولانی تاثیراتی روی بدن دارد.

دکتر گیل جنکینز از دانشگاه آکسفورد می‌گوید: هشت ساعت یا بیشتر نشستن در هواپیما می‌تواند اثرات نامطلوب جدی بر سلامتی شما داشته باشد، مانند سلامت قلب و تنفس، همچنین عضلات و مفاصل شما. پروازهای طولانی مدت می‌تواند بر تنفس تاثیر بگذارد و باعث تنگی نفس و گاهی اوقات ناراحتی قفسه سینه شود.

اگر مشکل قلبی دارید، همیشه با پزشک خود مشورت کنید که آیا پرواز برای شما خوب است یا نه .

جنکینز می‌گوید: علاوه بر این، نشستن در یک فضای محدود حرکات سینه را محدود می‌کند تا عمیق نفس نکشید، و افزایش استرس [ناشی از پرواز] می‌تواند خطر مشکلات قلبی را افزایش دهد.

جنکینز می‌گوید: «لخته‌های خون می‌توانند تا یک ماه پس از پرواز ایجاد شوند، بنابراین مراقب علائمی مانند پاهای متورم یا دردناک، به‌ویژه ساق پا، و مشکلات تنفسی باشید (لخته‌ها می‌توانند روی ریه‌ها نیز ایجاد شوند).

یکی از مشکلاتی که گفته می‌شود در پروازهای طولانی افراد با آن درگیر می‌شوند، درد سینوس‌ها و مجاری بینی است که معمولا در بین مسافران رایج است. پزشکان جویدن آدامس و مصرف آب به صورت اندک را پیشنهاد می‌کنند. جویدن آدامس به تحریک تولید بزاق و رفع خشکی دهان کمک می کند و البته به حفظ سلامتی کمک می‌کند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۴۲۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان