//
کدخبر: ۴۵۲۱۸۷ //

فرهای دلخواه در خانه: آموزش گام به گام فر دائم مو

اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید می توانید خودتان در خانه اقدام به فر دائم موهای خود کنید ولی باید حواستان را خیلی جمع کنید که به موهایتان آسیبی نرسانید.

فرهای دلخواه در خانه: آموزش گام به گام فر دائم مو
به گزارش فرتاک نیوز،

بسیاری از خانم ها ایجاد تغییر و تنوع در ظاهر خود را می پسندند و از همین رو هر چند وقت یک بار در ظاهر خود تنوعی به وجود می آورند. یکی از کارهایی که سبب تغییر در چهره می شود فر کردن موهاست که این روزها رواج زیادی یافته است. یک روش برای فر کردن موها فر دائم است که به فر شش ماهه معروف است.

در این روش با استفاده از مواد شیمیایی موها را فر می کنند این کار بهتر است در سالن زیبایی انجام شود اما اگر شما تبحر کافی داشته باشید و مواد مورد نیاز برای فر دائم را در اختیار داشته باشید می توانید در خانه موهایتان را فر کنید و در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.

آماده کردن موها برای فر دائم

شناسایی نوع موهای خود

نوع و شرایط موها برای فر دائم اهمیت زیادی دارد و به گونه ای که درست انجام نشود موهایتان آسیب می رسد. موهای آسیایی، موهای قطور، موهای کم حجم و دارای انعطاف کم در مقابل فر مقاومند و بهتر است با آلکالین فر شوند.

موهای معمولی دارای انعطاف کافی، موهای آسیب دیده و رنگ شده و موهای شکننده بهتر است با اسیدهای ملایم تر فر شوند. اگر موهای شما آسیب دیده و وز است برای فر دائم به آرایشگاه مراجعه کنید.

تصمیم گیری در مورد مدل مو و نوع فر

اگر می خواهید موهای خود را کوتاه کنید قبل از فر کردن موها این کار را انجام دهید زیرا پس از فر کردن موها کوتاه کردن مو مشکل خواهد بود. اگرچتری دارید و یا می خواهید موهایتان را چتری بزنید باید بدانید با داشتن چتری فر کار آسانی نیست پس چند ماه صبر کنید تا چتری ها بلند شوند سپس آنها را فر دائم کنید.

همچنین باید مشخص نمایید که موهایتان از نزدیک ریشه یا کمی پایین تر فر شوند و یا نوع فرتان چگونه باشد ریز یا باز و شل؟

معایب فر دائم مو

فر کردن دائم موها در سالن زیبایی یا در منزل ؟

اگر می خواهید موهای خود را فر دائم کنید باید بدانید این کار در منزل نیز امکان پذیر است و سبب کاهش هزینه می شود اما اگر می خواهید فر کردن موهایتان بدون هیچ ایرادی انجام شود این کار را به یک آرایشگر ماهر بسپارید و شما نگران نتیجه نباشید.

اگر تجربه شما در این کار کافی نیست و یا موهایی حساس و آسیب دیده دارید به سالن زیبایی مراجعه کنید تا موهایتان آسیب نبیند. اگر تجربه کافی در زمینه آرایشگری دارید و دارای موهای سالمی هستید این کار را در منزل انجام دهید.

در نظر گرفتن زمان زیادی برای فر کردن موها

باید بدانید برای فر کردن موهایتان باید زمان زیادی در نظر بگیرید و قبل از شروع کار در مورد این محدودیت ها برنامه ریزی کنید. فرآیند فر کردن موها بین 2 تا 4 ساعت زمان بر است و 24 ساعت نیز نباید به موهای خود حالت دهید و تا 48 ساعت شستن موها ممنوع است .

فر دائم موها در منزل

کمک گرفتن از یک دوست

اگر خودتان بخواهید پشت موهای خود را فر کنید ، کارتان مشکل خواهد بود اما برای این کار بهتر است از فرد دیگری کمک بگیریدو موهای پشت سرخود را با کمک گرفتن از یک دوست ساده تر و سریع تر فر کنید.

استفاده از بسته های آماده فر دائم

در منزل از بسته های آماده فر دائم استفاده نمایید و این بسته ها را از فروشگاه های لوازم آرایشی معتبر تهیه کنید. برای استفاده از این بسته ها توضیحات و دستورالعمل مندرج روی بسته را به دقت بخوانید.

شانه زدن و شستشوی موها

ابتدا برای فر کردن موها را شانه بزنید تا گره موهایتان باز شود. سپس موها را شامپو زده و برای حالت دادن به مو از یک پروتئین قوی داخل بسته استفاده کنید. از حالت دهنده و نرم کننده برای موهایتان استفاده نکنید زیرا بدین صورت فر دائم درست انجام نمی گیرد. آرام موهایتان را با حوله خشک کنیدو در حین خشک کردن آنها را نکشید. دوباره موها را با شانه دندانه درشت شانه بزنید.

مرتب کردن مو

فر دائم مو چگونه انجام می شود؟

استفاده از تجهیزات محافظت کننده

موادی که برای فر دائم استفاده می شوند را روی پوست نمالید وحتما هنگام استفاده از این مواد دستکش پلاستیکی به دست نمایید و ژل مخصوص را به اطراف گردن و گوش ها بزنید. یکی از لباسهایتان را که دیگر احتیاجی به آن ندارید بپوشید و یک حوله روی آن بیندازید.

تقسیم بندی موها

با استفاده از گیره های پلاستیکی هر قسمت از مو را جدا کنید و با گیره ببندید ، موهای خود را به چهار قسمت مساوی تقسیم نمایید.

جا گذاری میله ها

این میله ها انواع مختلفی دارند و به شکل ابزارهای فر موقت (مثل بیگودی) هستند که هر یک فر خاصی را ایجاد می کنند. نوع مورد نظرتان را انتخاب نمایید و دسته دسته موهایتان را با نهایت دقت دور آن بپیچید.

محلول فر دائم را روی مو بزنید

کم کم و با آرامش کامل محلول فر را روی سرو تمام موها ریخته و ماساژ دهید. زمان کوتاهی را صبر کنید تا محلول روی مو اثر کند. برای فر شدن موهایتان دمای مناسبی فراهم نمایید.

آبکشی موها

محلولی را که روی سر خود ریخته اید با آب گرم از روی موهای خود بشویید.

استفاده از خنثی کننده حرفه ای

این محلول به موهای شما فرم می دهد و موها را تقویت می نماید.

خشک کردن موها

سرتان را پایین گرفته و تکان آرامی به آن بدهید و سپس موهایتان به آرامی خشک نمایید. برای خشک کردن موها می توانید از سشوار نیز استفاده کنید اما 24 ساعت زمان لازم است تا موها کاملا خشک شوند و در این مدت از شانه زدن موها امتناع کنید.

خشک کردن مو

مزایای فر کردن موی دائمی

فر کردن مو در صورتی که از موهای صاف خود خسته شده اید ظاهر موی شما را بهتر خواهد کرد. دخترانی که موهای کم پشت دارند معمولا می توانند با فر کردن موهای خود آنها را پرپشت تر نشان دهند زیرا فر کردن مو به موی شما حجم می دهد. نیاز به آرایش مو را کاهش می دهدو کارهایی که قبلا برای فر کردن موهایتان انجام می دادید دیگر لازم نیست انجام دهید.

معایب فر دائم کردن مو

شما نمی توانید سریعا موهای خود را بشویید و باید یک یا دو روز بعد از فر کردن مو ، صبر کنید نشستن موها برای خیلی ها عذاب آور است زیرا بعد از فر کردن مو بوی عجیبی می گیرد .

اگر موهای شما در حالت عادی خشک است موهایتان را فر نکنید زیرا فر کردن مو آن را خشک تر می کند. فر کردن مو و مواد شیمیایی این فرایند، به لایه بیرونی مو آسیب زده و به خشکی و وز شدن مو می انجامد.

شما کارهایی که قبلا به راحتی انجام می دادید مثل دم اسبی کردن مو، نمی توانید انجام دهید و این کار برایتان تبدیل به کاری پیچیده خواهد شد.

 فر کردن موها می تواند منجر به ضعیف شدن موی شما بشود و پیوندهای پروتئینی موی شما را از بین ببرد. این امر سبب شکننده شدن مو، ایجاد موخوره و از بین رفتن رطوبت طبیعی مومی شود.

مراقبت های بعد از فر دائم

مراقبت از موها پس از فر دائم مو

پس از انجام فر دائم مو نکات زیر را برای سلامت موها انجام دهید:

موهایتان را بیش از حد نشویید.

از یک محصول فرم دهنده مو برای فرم دادن به موهای خود استفاده نمائید.

پس از فر کردن موها از انواع ماسک مو یا ویتامینه موها استفاده کنید.

از این روش در صورت داشتن موهای کوتاه یا چتری خیلی کوتاه استفاده نکنید.

موهایتان را بابلیس نکنید.

استفاده از سشوار سبب خشکی موهای شما خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۱۸۷ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان