//
کدخبر: ۴۵۰۳۵۲ //

تکنولوژی به کار رفته در ویپ به زبان ساده!

تکنولوژی به کار رفته در ویپ، به زبان ساده، به افراد سیگاری کمک قابل توجهی کرده است.

تکنولوژی به کار رفته در ویپ به زبان ساده!
به گزارش فرتاک نیوز،

این تکنولوژی روز به روز در حال تکامل است و ابعاد و اندازه‌های کوچک‌تر و اثربخش‌تر آن طراحی می‌شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای تهیه هر کدام از این دستگاه‌های ویپینگ متناسب با شرایط و نیاز خود، می‌توانید با کارشناسان مجموعه روکوویپ در ارتباط باشید.

ویپ چیست؟

همه ما می‌دانیم که سیگار برای بدن بسیار مضر است. با این حال، روز به روز به تعداد افرادی که از این ماده سرطان‌زا استفاده می‌کنند، اضافه می‌شود. اغلب این افراد که به سیگار تمایل دارند، بعد از چندین بار مصرف، به شکل یک پروسه تکراری به استعمال سیگار می‌پردازند و رفته رفته این عادت مضر در آنها نهادینه می‌شود.

کمپانی‌های بزرگ سعی کرده‌اند تا با تولید دستگاه‌های پیشرفته، جایگزین محبوبی برای سیگار کشیدن سنتی پیدا کنند. در اولین قدم، با تولید سیگار الکترونیکی ساده تا حد زیادی توانستند در این پروسه موفق شوند. با افزایش تقاضا برای تهیه این دستگاه‌ها، روز به روز فناوری‌های آنها پیشرفته‌تر شده است.

تا جایی که دستگاه‌های ویپ با ایجاد حرارت، توانستند جویس موجود در دستگاه را به بخار تبدیل کرده و همان حس سیگار کشیدن واقعی را به وجود بیاورند. در این بخار تولید شده، بر حسب نیاز بدنی افراد، نیکوتین هم وجود دارد و می‌توان به شکل کاملاً دقیق میزان نیکوتین را تنظیم کرد. به همین سبب، ویپ به عنوان یک راه حل کاربردی برای ترک سیگار به شمار می‌رود.

اجزای تشکیل دهنده ویپ

دستگاه‌های ویپ که در بازار ارائه می‌شوند، در تنوع بالایی از لحاظ تکنولوژی تولید شده‌اند. در مجموعه رکوویپ می‌توانید از ساده‌ترین تکنولوژی تا پیشرفته‌ترین آنها، یعنی ویپ دیجیتال با تنظیمات پیشرفته را تهیه کنید. اما شناخت اجزای تشکیل دهنده ویپ برای کارکرد بهتر با هر کدام از این دستگاه‌ها ضروری است.

ویپ‌ها دارای اجزای مختلفی هستند. برخی از این اجزا در تمام ویپ‌ها مشترک بوده و برخی دیگر به صورت تخصصی بر روی مدل‌های خاص قرار می‌گیرد. در ادامه، اجزای تشکیل دهنده ویپ‌ها را به شکل کلی معرفی می‌کنیم:

 • باتری به عنوان منبع انرژی ویپ و معمولاً از جنس لیتیوم

 • بدنه دستگاه به عنوان محافظ اجزای داخلی ویپ و با جنس‌های پلاستیک، فلز و گاهأ شیشه

 • دکمه فایر برای فعال کردن اتومایزر و گرم کردن کویل جهت تبخیر جویس

 • اتومایزر یا مخزن محفظه‌ای برای نگهداری جویس و کویل

 • کارتریج نوعی مخزن جویس به صورت یکبار مصرف یا قابل شارژ

 • جویس مایع قرار گرفته در مخزن و شامل نیکوتین، طعم دهنده، پروپیلن گلیکول و گلیسیرین گیاهی

 • صفحه نمایش برای ارائه اطلاعاتی مانند میزان شارژ باتری، وات خروجی، مقاومت کویل و تنظیمات طعم و دود

 • دکمه‌های تنظیمات برای تنظیم موارد مختلفی مانند وات، ولتاژ، دمای بخار و طعم و دود

 • چراغ‌های راهنمای کاربر برای نشان دادن وضعیت دستگاه، مانند میزان شارژ باتری، فعال بودن ویپ و اتمیزه شدن مایع جویس

 • کلید قفل کردن ویپ برای جلوگیری از تنظیمات تصادفی یا فعال شدن ناخواسته ویپ

تمام اجزا و قطعاتی که در اینجا نام برده شد، در یک دستگاه وجود ندارد و هر کدام از آنها ممکن است بر روی دستگاه ویپ خاصی قرار بگیرند. بهتر است قبل از انتخاب، تمام شرایط مد نظر خود را با کارشناسان روکوویپ در میان بگذارید تا بهترین مدل‌های ویپ را به شما معرفی کنند.

سیر تکاملی تکنولوژی ویپ به زبان ساده

دنیای ویپینگ در طول سال‌ها شاهد پیشرفت‌های چشمگیری بوده است. از اولین سیگارهای الکترونیکی ساده تا پادهای پیشرفته امروزی، هر نسل از ویپ‌ها با فناوری‌های نوآورانه‌ای همراه بوده که تجربه ویپینگ را متحول کرده است.

البته فناوری ویپ همچنان به تکامل خود ادامه داده و هر روزه مدل‌های بهتری از این دستگاه به بازار ارائه می‌شوند. در این بخش به معرفی سیر تکاملی تکنولوژی ویپ به زبان ساده می‌پردازیم:

نسل اول؛ سیگارهای الکترونیکی

سیگارهای الکترونیکی به عنوان اولین نسل تکنولوژی ویپ، از یک کارتریج طعم دهنده، اتومایزر و باتری تشکیل می‌شدند. کارتریج‌های طعم دهنده از نیکوتین مایع و طعم دهنده‌های مختلف تشکیل شده بودند. اتومایزر، نیکوتین مایع را به بخار تبدیل می‌کرد که توسط کاربر استنشاق می‌شد و باتری، انرژی مورد نیاز برای این پروسه را تأمین می‌کرد.

نسل دوم؛ کارتومایزرها

فناوری جدیدتری به نام کارتومایزر در دستگاه‌های ویپ قرار گرفت که با ترکیب کارتریج، اتومایزر و کارتریج طعم دهنده در یک دستگاه، سبب شد تا ابعاد این دستگاه‌ها بسیار کوچکتر و قابل حمل‌تر شود. همچنین این تکنولوژی، طعم دهی و بخار بهتری را هم ارائه می‌داد.

نسل سوم؛ ویپ قلم‌های ماد

قلم‌های ویپ، نسل سوم دستگاه‌های ویپینگ هستند که وجه تمایز آنها با سیگارهای سنتی بسیار زیاد است. این دستگاه‌ها با داشتن عمر باتری طولانی، کلید روشن و خاموش و تراشه‌ای که جریان الکتریکی را تنظیم می‌کند، امکان کاربری آسان‌تری را فراهم آورده‌اند. همچنین در این نسل از دستگاه‌ها، پیشرفت‌های چشمگیری در توسعه کارتمایزر آنها وجود دارد. به همین جهت، طعم جویس واقعی‌تر است.

نسل چهارم؛ پادها و سادگی استفاده از آنها

پیشرفت‌های تکنولوژی بر روی دستگاه‌های پاد به عنوان نسل چهارم از دستگاه ویپینگ، موجب شده تا جزو محبوب‌ترین ابزارهای ویپینگ در حال حاضر باشند. جدا از اینکه ابعاد بسیار ریز و تنظیمات مجزا دارند، در دستگاه‌های پاد به جای نیکوتین خالص از سالت نیکوتین استفاده می‌کنند که کیفیت ویپینگ را افزایش می‌دهند. بر روی این دستگاه می‌توان دما، وات و ولتاژ را کنترل کرده و از طریق صفحه نمایش ال ای دی، تمامی تنظیمات به راحتی انجام می‌شود.

با وجود دستگاه‌های ویپینگ تکامل یافته و پیشرفته، افرادی که به سیگار اعتیاد دارند می‌توانند با خرید سالت با میزان نیکوتین‌های بالاتر، ابتدای مسیر ترک را آغاز کرده و رفته رفته میزان نیکوتین سالت را کاهش دهند تا در نهایت برای همیشه نیکوتین را کنار بگذارند. در این مسیر می‌توانید از افراد متخصص و حرفه‌ای مانند کارشناسان روکوویپ برای انتخاب بهتر دستگاه‌های ویپینگ و طعم‌های مناسب سالت کمک بگیرید.

پیش‌بینی آینده صنعت ویپینگ

صنعت ویپینگ در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. پیش‌بینی آینده این صنعت بسیار روشن و شفاف است و قطعاً شاهد نوآوری‌ها و پیشرفت‌های بسیاری در آن خواهیم بود.

آشنایی با تکنولوژی به کار رفته در ویپ به زبان ساده، توجیه استفاده از آن به جای سیگارهای سنتی است. چرا که ضرر و زیان این دستگاه بسیار کمتر است و روز به روز با تنوع طعم‌ها و دستگاه‌ها، مضرات آن کاهش پیدا می‌کند.

در این بخش به بررسی پیش‌بینی آینده صنعت ویپینگ از نظر متخصصان فعال در این حوزه می‌پردازیم:

 • گرایش به دستگاه‌های کوچکتر و قدرتمندتر مانند انواع دستگاه‌های ویپ دیجیتال افزایش پیدا می‌کند. چرا که این دستگاه‌ها عمر باتری مناسب و قدرت خروجی بالایی دارند و قابل جابجایی و حمل و نقل به آسانی می‌باشند.

 • استفاده از هوش مصنوعی در دستگاه‌های ویپینگ برای تنظیمات خودکار دستگاه، ارائه طعم‌های شخصی‌سازی شده و حتی کنترل مصرف دخانیات می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی بر ویپرها بگذارد.

 • تنوع بیشتر در طعم‌های جدید و هیجان‌انگیز از جمله طعم‌های میوه‌ای، خنک و دسری به شکل فزاینده‌ای محبوب خواهد شد.

 • تمرکز بیشتر بر روی سلامت ویپرها موجب می‌شود تا محصولات ویپینگ با مواد اولیه مرغوب و با کیفیت بالاتر طراحی و تولید شده و ایمنی آنها افزایش پیدا کند.

 • وضع قوانین و مقررات جدید برای کنترل و نظارت بر تولید، عرضه و استفاده از محصولات ویپینگ در سرتاسر جهان وضع خواهد شد.

 • استفاده از تم‌های گرمایش القایی به جای سیم‌های پیچیده از القای الکترومغناطیسی قطعاً به افزایش طعم بخار خالص و با کیفیت کمک می‌کند.

نتیجه‌گیری

تکنولوژی به کار رفته در ویپ در طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی پیدا کرده است. هر نسل از ویپ‌ها با فناوری‌های نوآورانه‌ای همراه بوده که تجربه ویپینگ را متحول کرده‌اند. از اولین سیگارهای الکترونیکی ساده تا پاد‌های پیشرفته امروزی توانستند تا حد زیادی مصرف سیگار را کاهش دهند.

برای اینکه بهترین دستگاه‌های ویپ مناسب با شرایط خود را تهیه کنید، کافیست با کارشناسان مجموعه روکوویپ ارتباط بگیرید تا با معرفی بهترین محصولات و همچنین مایع الکترونیکی، تجربه ویپینگ لذت‌بخشی را به دست آورید.

سوالات متداول

تکنولوژی به کار رفته در ویپ چگونه کار می‌کند؟

ویپ از یک باتری برای گرم کردن کویل استفاده می‌کند و کویل، نیکوتین مایع (e-juice) را به بخار تبدیل کرده که توسط کاربر استنشاق می‌شود.

مزایای استفاده از ویپ چیست؟

ویپ‌ها در مقایسه با سیگارهای سنتی، مضرات کمتری دارند، ویپ‌ها دود مضر و بوی بد سیگار را تولید نمی‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۰۳۵۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان