//
کدخبر: ۴۶۵۴۸۸ //

ثروتمندترین افراد جهان؛ در حال حاضر چقدر پول‌دار هستند؟

بر اساس فهرست ثروتمندترین افراد جهان که از سوی فوربس منتشر شده است، «ایلان ماسک» به جایگاه ثروتمندترین فرد جهان بازگشت.

 ثروتمندترین افراد جهان؛ در حال حاضر چقدر پول‌دار هستند؟
به گزارش فرتاک نیوز،

بر اساس گزارش «فوربس»، مجموع ثروت ۱۰ فرد ثروتمند جهان اکنون به ۱.۶۶ تریلیون دلار می‌رسد که نسبت به ماه قبل ۷۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

در این گزارش همچنین آمده است: « ایلان ماسک از اول ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی همچنان ثروتمندترین فرد جهان است. این در حالی است که ثروت وارن بافت پس از یک کمک خیریه بزرگ به رتبه دهم تنزل پیدا کرد.»

طبق گزارش فوربس، ثروت ایلان ماسک شاهد افزایش قابل توجهی به میزان ۱۱.۱ میلیارد دلار در ژوئن گذشته بود که مجموع دارایی خالص او را به ۲۲۱.۴ میلیارد دلار رساند.

فوربس دلیل این افزایش، پرداخت پاداش ۵۶ میلیارد دلاری به ایلان ماسک توسط سهامداران تسلا به خاطر قدردانی از رهبری او در شرکت و تشویق به حفظ تمرکزش بر تسلا اعلام کرد.

«جف بزوس» بنیانگذار آمازون با دارایی خالص ۲۱۰.۲ میلیارد دلار به جایگاه دوم رسید. 

بر اساس گزارش فوربس، ثروت بزوس در ژوئن گذشته ۱۵.۵ میلیارد دلار افزایش یافت، زیرا ارزش بازار آمازون برای اولین بار از دو تریلیون دلار گذشت.

220-181540--_166855d0c0bd7a

این درحالی است که «برنارد آرنو»، مدیرعامل ال‌وی‌ام‌اچ، پس از از دست دادن عنوان ثروتمندترین فرد جهان به ماسک در اواخر ماه می، به مقام سوم سقوط کرده است.

ارزش خالص دارایی آرنو اکنون به ۱۹۳.۷ میلیارد دلار رسیده است که ۷.۹ میلیارد دلار نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است.

ثروت خالص «مارک زاکربرگ»، مدیر عامل شرکت متا پلتفرم، شاهد افزایش ۱۳ میلیارد دلاری بود و با ۱۷۶.۸ میلیارد دلار به جایگاه چهارم رسید.

«لری الیسون» با افزایش ۲۶.۸ میلیارد دلاری به ۱۷۳ میلیارد دلار رسید اگرچه او هنوز در جایگاه پنجم قرار دارد.

«وارن بافت» به مبلغ ۵.۳ میلیارد دلار در سهام برکشایر هاتاوی در اواخر ژوئن، همراه با کاهش جزئی در ارزش سهام، منجر به سقوط وی به رتبه دهم فهرست شد.

گفتنی است که مردان ۱۰۰ درصد از افراد ثروتمند این فهرست را تشکیل می‌دهند که ۹ نفر از آنها آمریکایی هستند.

ثروت هر کدام از این افراد موجود در فهرست از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۵۴۸۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد