//
کدخبر: ۴۳۴۰۳۲ //

۵۰ روز تا جام ملت‌های آسیا؛ توجه ها به خاورمیانه است

شمارش معکوس تا آغاز برجسته ترین رقابت فوتبال در آسیا ادامه دارد.

۵۰ روز تا جام ملت‌های آسیا؛ توجه ها به خاورمیانه است
به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از یورو نیوز،  جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قرار بود در چین برگزار شود اما به دلیل همه‌گیری کرونا به قطر منتقل شد. قطر در آن زمان به دلیل جام جهانی نمی توانست میزبانی بازی ها را بر عهده بگیرد، بنابراین مسابقات به ابتدای سال ۲۰۲۴ موکول شد. پس از جام جهانی ۲۰۲۲، قطر آماده میزبانی از یک رقابت بزرگ دیگر است. یک میلیون هوادار فوتبال کمی بیش از یک سال پیش به این کشور آمدند و جام جهانی را تماشا کردند.

قطر در سال‌های ۱۹۸۸ و ۲۰۱۱ میزبان این رقابت‌ها بود و در سال ۲۰۱۹، آنها جام ارزشمند را بالای سر بردند. قطری ها در اولین دیدار ورزشگاه لوسیل  مقابل لبنان قرار خواهند گرفت.  

تیم های زیادی وجود خواهند داشت که شایسته عنوان قهرمانی هستند، از جمله ژاپن، کره جنوبی، عربستان، ایران، استرالیا و قطر که حضور کارلوس کی روش آنها را به یکی از شانس های قهرمانی تبدیل کرده است اما مت موناگان، خبرنگار انگلیسی Sport۳۶۰ در خاورمیانه، توضیح داد که این مسابقات می تواند یک شگفتی بزرگ داشته باشد و آن هم امارات است. این تیم که به  نیمه‌نهایی  جام‌های آسیا در دوره قبل رسید اکنون پائولو بنتو را  دارد که به‌ عنوان موفق‌ترین مربی تاریخ کره جنوبی شناخته می‌شود.  

جام ملت های آسیا رویداد دیگری است که نشان می دهد خاورمیانه به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین قطب های فوتبال است. در کنار میزبانی چندین تورنمنت بزرگ بین المللی، لیگ حرفه ای عربستان نیز تعدادی از بزرگترین ستاره های جهان را به خود جذب کرده است.

 جاسم الجاسم، مدیر جام ملت‌های آسیا در صحبت هایی گفت: همه ما برای جام جهانی دلتنگ شده‌ایم. لحظات شگفت‌انگیزی را سپری کردیم. حالا در ادامه جام جهانی، باید مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را میزبانی کنیم.  حضور دوباره هواداران در استادیوم ها بسیار خوب خواهد بود، هواداران دوباره از تمام امکانات قطر برخوردار خواهند شد، مسابقات AFC در فصل زمستان برگزار می شود تا فضای دلپذیری در داخل ورزشگاه ها احساس شود. 

در حالی که کمتر از ۵۰ روز تا سوت آغاز جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ باقی مانده است، توجه به این منطقه ادامه خواهد داشت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۳۴۰۳۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان