-
شناسه خبر 337416

فرهاد مجیدی و احمد مددی بار دیگر علیه یکدیگر مصاحبه کردند و این بار بهانه، حذف استقلال از لیگ قهرمانان بود.

به گزارش فرتاک نیوز،

 گذشت زمان هم فعلا نتوانسته از شدت مشکلات و اختلافات فرهاد مجیدی و احمد مددی بکاهد. این 2 که پیش از این به عنوان مدیرعامل و سرمربی باشگاه استقلال با یکدیگر همکاری داشتند حالا یک بار دیگر و پس از چند ماه علیه هم صحبت کرده‌اند تا مشخص شود مانند قانون پایستگی انرژی، دعواهای این 2 هم در هر زمان، شرایط و موقعیتی پابرجاست و ادامه دارد.

بعد از حذف استقلال از آسیا بود که رابطه‌ی این 2 نفر به کلی تیره و تار شد و همه از اختلافات میان سرمربی و مدیرعامل مطلع شدند. مجیدی بابت عدم جذب شیمبا عصبانی بود و دلیل حذف تیمش از یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را مدیریت باشگاه قلمداد کرد. مددی نیز در برنامه‌ای تلویزیونی پاسخ اظهارات مجیدی را داد و او را بی‌ثبات خواند.

مجیدی، آغازکننده دوباره درگیری

چند ماه گذشت تا ماجرای حذف سرخابی‌های پایتخت از لیگ قهرمانان آسیا پیش آمد. فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از بازی با مس رفسنجان اعلام کرد که بعد از پایان این دیدار درباره حذف تیمش صحبت خواهد کرد و مشخص بود باید منتظر اظهارات جنجالی او باشیم. اتفاقی که حدود 24 ساعت بعد به واقعیت بدل شد.

اولین حمله مجیدی همان ماجرای قدیمی عدم جذب شیمبا از فولاد و شکست مقابل الهلال بود؛ «من قبلا درباره آسیا صحبت کردم. می‌توانید آرشیو صحبت‌های من را بیاورید. آن زمان که می‌گفتند دنبال بهانه هستم این روزها را می‌دیدم. تیم ما با چه وضعیتی در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال قرار گرفت. مدیران وقت 4 روز جواب تلفن من را ندادند. با شیمبا صحبت کرده بودیم و ایشان نیز موافقت کرده بود به  استقلال بیاید اما در نهایت بدون بازیکن خارجی به آسیا رفتیم. مدیران وقت آن زمان آنلاین می شدند ولی جواب من را نمی دادند! بعد شما انتظار دارید تا استقلال و پرسپولیس قهرمان آسیا شوند؟ چرا ما و پرسپولیس باید به عربستان برویم و آنجا جلوی تماشاگران آن‌ها بازی کنیم؟»

مددی مسبب حذف استقلال از آسیا؟!

مجیدی که اسمی از مددی در نشست نیاورد در ادامه به حضور او در ورزشگاه آزادی پس از ترک استقلال کنایه زد و او را مسبب اصلی حذف آبی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا معرفی کرد و گفت: «وقتی این مسائل هست حرف هم می‌زنیم می گویند فلانی فرار رو به جلو می‌کند، نتیجه‌اش هم این می‌شود که آسیا که باید افتخار کند استقلال و پرسپولیس در آن شرکت کنند، خیلی راحت ما را کنار می‌گذارد. دو سه روز است که نمی‌خواهم به آن فکر کنم چون روی من تأثیر بدی می‌گذارد اما مگر می شود؟ این فاجعه است. کسانی که مسبب این کار هستند مسوولیت بالاتری گرفته‌اند و الان به ریش همه می‌خندند!»

مدیرعامل سابق با توپ پر بازگشت

طرف دیگر ماجرا هم ساکت نماند و خیلی زود پاسخ فرهاد مجیدی را داد. مددی که دل پری از سرمربی استقلال داشت این بار اتهامات جدیدی را به مجیدی وارد کرد و گفت: «متاسفانه ایشان عادت زشتی دارد که وقتی استقلال می‌برد، عقده گشایی می‌کند و هنگامی که نتیجه نمی‌گیرد، زبانش بند می‌آید. هواداران یادشان نرفته که مجیدی به خاطر جذب بازیکنانش از مدیریت تشکر کرد اما چند روز بعد و در حالی که در بیمارستان بستری بودم، دوباره لب به انتقاد گشود. واقعا معنی این رفتارهای دوگانه مجیدی چیست؟»

شیمبا قصدی برای آمدن به استقلال نداشت

مددی درباره ادعای فرهاد مجیدی مبنی بر کم‌کاری‌اش در جذب لوسیانو پریرا هم می‌گوید: «به رغم اینکه به خاطر کرونا در بیمارستان بستری بودم، اما تمام اقدامات برای جذب شیمبا انجام شده بود اما خود مجیدی هم خوب می‌دانست شیمبا قصدی برای آمدن به استقلال نداشت وگرنه قرارداد را امضا می‌کرد. ما برای جذب شیمبا جدی بودیم و حتی آماده بودیم برایش بلیت مستقیم از برزیل به دوبی بگیریم اما او دیگر پاسخ ما را نداد. به گواه مستندات موجود، توافقنامه‌ای با ذکر مبلغ پیشنهادی و شرایط باشگاه که مورد توافق با او بود را برای شیمبا امضا و مهر کردیم و فرستادیم و در آن قید کردیم که بازیکن با امضای این توافقنامه به مدت یک هفته به باشگاه استقلال مهلت می‌دهد تا قرارداد اصلی را آماده و ارسال کند که ما زودتر از این موعد نیز قرارداد اصلی را آماده و ارسال کردیم. اما موضوع این است که بعد از توافق شیمبا با استقلال، باشگاه فولاد با توجه به اینکه پنجره‌اش بسته بود و می‌خواست به هر قیمتی بازیکنانش را حفظ کند، پیشنهاد جذاب‌تری به این بازیکن داد. شیمبا بعد از شنیدن پیشنهاد فولاد تصمیم گرفت دیگر جواب ایمیل‌ها و تماس‌های ما را ندهد تا مدت زمان یک هفته‌ای گذشت و بعد از آن بلافاصله با فولاد قرارداد بست».

استقلال صدرنشین شد چون ما یک هفته شبانه روز کار کردیم

مدیرعامل سابق استقلال درباره نقشش در حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: «علل و عوامل حذف سرخابی‌ها از آسیا مشخص هستند و کارشناسان و صاحب نظران در این باره به قدر کافی سخن گفته‌اند و به مجیدی توصیه می‌کنم در مورد کاری که تخصص در آن ندارد اظهار نظر نکند. در این فرصت یکبار دیگر برای تنویر افکار عمومی و هواداران فهیم استقلال عرض می‌کنم؛ در سال ۹۹ و در حالی که پیش از ورود بنده هیچ کاری برای حرفه‌ای‌سازی نشده بود، ظرف یک هفته کار شبانه روزی و با پرداخت بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی ریالی و ارزی و بارگذاری صدها صفحه مستندات و فرم‌های مربوطه، توانستیم مجوز حرفه‌ای‌سازی را از کنفدراسیون فوتبال آسیا اخذ کنیم و اگر استقلال و مجیدی در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیای سال گذشته در عربستان صدرنشین شدند و از گروه مرگ صعود کردند، به واسطه همان چند روز حیاتی و کار شبانه روزی برای اخذ مجوز حرفه‌ای بود».

اگر مجیدی بالای سر تیمش می‌بود الهلال را شکست می‌دادیم

مدیر مجموعه ورزشی آزادی البته تنها پاسخ به اتهامات فرهاد مجیدی را در دستور کار خود قرار نداد و این بار به سرمربی آبی‌ها حمله کرد و او را در مذان اتهام قرار داد. مددی درباره اقامت جنجالی استقلالی‌ها در امارات پیش از جدال با الهلال گفت: «آقای مجیدی یادش نرفته که علیرغم عرف معمول و با هزینه‌های گزاف ۸ روز زودتر تیم را به دوبی اعزام کردیم که ایشان دیگر بهانه‌ای برای عدم نتیجه‌گیری نداشته باشد، اما او توضیح دهد آن ۸ روز در دوبی و به ویژه در هتل محل اقامت تیم چه گذشت؟! گزارش نهادهای مربوطه مستند است و حتی وزیر محترم ورزش نیز از آن اتفاقات اعلام انزجار کردند اما اگر مجیدی دوست داشته باشد در این مورد هم صحبت کنیم.  بنده که در آن روزها بیمار بودم و با کرونا دست و پنجه نرم‌ می‌کردم اما اگر آن اتفاقات زشت و افتضاحات اردوی دوبی رخ نمی‌داد و ایشان استقلال را دوست می‌داشت و بالای سر تیمش بود، شاید الهلال را شکست می‌دادیم و جایگاهی بهتر در آسیا کسب می‌کردیم».

حالا مدیرعامل سابق استقلال توپ را در زمین سرمربی فعلی انداخته و باید دید فرهاد درباره اردوی دوبی چه واکنشی خواهد داشت. بدون تردید داستان مجیدی و مددی به همین جا ختم نخواهد شد و مانند قانون پایستگی از بین نمی‌رود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار