-
شناسه خبر 312809

نیما عالمیان تنها نماینده ایران تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از فدراسیون تنیس روی‌میز ، فدراسیون جهانی تنیس روی‌میز ( ITTF ) لیست نهایی شرکت کنندگان در المپیک توکیو را منتشر کرد و نهایتاً در بخش آقایان ۶۵ بازیکن و در بخش بانوان ۷۰ بازیکن جواز حضور در رقابت‌های انفرادی این مسابقات را بدست آوردند.

در رقابت‌های انفرادی که قرار بود ۷۰ بازیکن حضور پیدا کنند در بخش آقایان ۶۵ بازیکن مجوز گرفتند و سهمیه ۵ بازیکن دیگر که بایستی از رنکینگ جهانی وارد المپیک می‌شدند به میکس دوبل اختصاص یافت تا نوشاد عالمیان نماینده کشورمان نتواند سهمیه مسابقات المپیک را کسب کند.

نوشاد با شانس یازدهم در رنکینگ المپیک در صورتی که ۵ سهمیه دیگر مثل بانوان به رنکینگ جهانی اختصاص داده می‌شد جواز حضور در المپیک توکیو را بدست می‌آورد و این چنین نشد و ۶ بازیکن از رنکینگ به رقابت‌های المپیک راه پیدا کردند.

نیما عالمیان که روز ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ با قهرمانی در آسیای میانه موفق به کسب سهمیه المپیک شده بود تنها نماینده کشورمان در مسابقات انفرادی توکیو خواهد بود. در رقابت‌های انفرادی مردان، اروپا با ۲۸ بازیکن از ۱۹ کشور بیشتر ورزشکار را بین قاره‌ها دارد و آسیا نیز با ۱۷ بازیکن از ۱۱ کشور در رده دوم قرار دارد.

۲۰ سهمیه مسابقات انفرادی نیز بین قاره‌های دیگر تقسیم شده است. در بخش مردان وایلد کارت به بازیکنی از کشور توگورسید. در بخش بانوان اما شرایط متفاوت شد و هر ۷۰ سهمیه انفرادی به بازیکنان اختصاص یافت. در مسابقات انفرادی زنان، قاره اروپا با ۳۰ بازیکن از ۱۹ کشور همانند مردان در جایگاه نخست است و آسیا با ۲۱ بازیکن از ۱۲ کشور در رتبه دوم ایستاد.

۱۹ سهمیه باقی مانده به دیگر قاره‌ها اختصاص یافت. در بخش زنان وایلد کارت به ورزشکاری از کشور گویانا داده شد. در مسابقات تیمی المپیک نیز ۱۶ تیم حضور دارند که سهم اروپا ۷ تیم و آسیا ۵ تیم است. در رقابت‌های میکس نیز ۱۶ تیم از ۱۶ کشور جهان حضور دارند که قاره‌های اروپا و آسیا هر کدام شش سهمیه کسب کردند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار