-
شناسه خبر 306234

روزنامه الاقتصادیه عربستان خبر داد که AFC تصمیم گرفته است که دو دوره آتی لیگ قهرمانان آسیا در سالهای 2023 و 2024 را مجددا به 32 تیم کاهش دهد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دوره فعلی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا تصمیم گرفت با افزایش تیم های شرکت کننده در این رقابت ها به 40 تیم، این دوره از مسابقات را در 5 گروه غرب و 5 گروه شرق آسیا برگزار کند.

هدف AFC از این تصمیم، شرکت و حضور تیم های بیشتری در این رقابت ها بود. کشورهایی که در سالهای گذشته موفق به کسب مجوز در این بازی ها نشده بودند، اکنون با افزایش تعداد تیم های شرکت کننده، به صورت مستقیم جواز حضور در این بازی ها را کسب کردند. تیم هایی نظیر گوا هند، استقلال تاجیکستان و...

اما اکنون نشریه الاقتصادیه عربستان خبر داده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا ایده برگزاری دو دوره آتی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال های 2023 و 2024 با حضور 32 تیم را به انجمن های حاضر داده است تا مجددا با کاهش تیم های شرکت کننده، رقابت ها در 8 گروه 4 تیمی (4گروه شرق و 4 گروه غرب) برگزار شود.

اهدای میزبانی گروه ها به کشورهایی که پروتکل های بهداشتی مصوب را اجرا می کنند و کاهش پاداش های مالی تا بهبود شرایط بهداشتی در کشورهای قاره به دلیل همه گیری ویروس کرونا از جمله تصمیمات کنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص دو نسخه بعدی رقابت های لیگ قهرمانان بوده است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار