-
شناسه خبر 252040

تیم فوتبال استقلال به همراه پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا یکی از ۵ تیمی است که در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته و در مجموع پرامتیاز ترین تیم این مسابقات است.

به گزارش فرتاک نیوز،

 تیم فوتبال استقلال تهران که در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته، اولین و تنها تیمی است که مجموع امتیازاتش در این مسابقات از عدد ۱۰۰۰ عبور کرده تا از این نظر برترین تیم این مسابقات باشد.

آبی پوشان به لحاظ کسب افتخار هم بعد از پرسپولیس و سپاهان با ۳ قهرمانی سومین تیم پر افتخار این مسابقات می باشند. همچنین این تیم بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی را هم در مجموع ۱۹ دوره حضور در این مسابقات در اختیار دارد.

بیشترین پیروزی در یک فصل
بیشترین تعداد پیروزی که استقلال در یک فصل به دست آورده، به طور مشترک به فصل های هشتم، یازدهم و دوازدهم باز می گردد که آبی پوشان در این ۳ فصل هر بار ۱۹ بار در لیگ برتر پیروز شدند که این بیشترین تعداد پیروزی آنها در یک فصل است.

آبی پوشان در فصل هشتم که ۱۹ بار پیروز شدند در پایان فصل با ۶۶ امتیاز قهرمان شدند. در فصل دهم نیز ۶۶ امتیاز به دست آوردند اما بعد از سپاهان و تراکتورسازی در رده سوم قرار گرفتند و در فصل دوازدهم هم که ۱۹ بار پیروز شدند، با ۶۷ امتیاز قهرمان شدند.

کمترین پیروزی در یک فصل؛کمترین پیروزی استقلال در یک فصل به دومین دوره لیگ برتر باز می گردد که آبی پوشان سالی بد را تجربه کردند. در آن فصل که رولند کخ آلمانی سرمربی آبی پوشان بود، آنها در نهایت نتوانستند تعداد پیروزی های خود را دو رقمی کنند که این اتفاق تنها همان یک بار برای استقلال افتاد. آبی پوشان در آن فصل تنها ۸ بار پیروز شدند که این کمترین تعداد پیروزی آنها در یک فصل است.

بیشترین و کمترین مساوی
بیشترین باری که آبی پوشان در یک فصل مقابل حریفان شان متوقف شدند به فصل پانزدهم باز می گردد. استقلالی‌ها در فصلی که با هدایت پرویز مظلومی ۵۲ امتیاز کسب کردند تا بعد از استقلال خوزستان و پرسپولیس در رده سوم قرار بگیرند، ۱۳ بار مقابل حریفان شان متوقف شدند تا این بیشترین باری باشد که آنها در یک فصل مساوی کرده باشند.

کمترین تعداد مساوی این تیم هم به فصل چهاردهم مسابقات باز می گردد که آنها تنها ۸ مساوی در کارنامه شان دارند. آبی پوشان در آن فصل با ۴۷ امتیاز در رده ششم قرار گرفتند.

تهاجمی ترین استقلال
استقلال در مجموع همه ادوار لیگ بهترین خط حمله و بیشترین تعداد گل را دارد. اما بیشترین باری که این تیم در یک فصل به گل رسیده به فصل هشتم باز می‌گردد.  آبی پوشان در این فصل ۷۰ بار گلزنی کردند که این نه تنها رکورد بیشترین تعداد گل استقلال در یک فصل، بلکه رکورد بیشترین تعداد گل زده برای یک فصل در همه ادوارگذشته مسابقات است.

کمترین گل زده در یک فصل
ضعیف ترین خط حمله استقلال به فصل دوم این مسابقات باز می گردد که آبی پوشان در ۲۶ بازی تنها ۳۲ بار موفق به گلزنی شدند. استقلالی‌ها در آن فصل در جدول ۱۶ تیمی به عنوان نهم رسیدند که این یکی از ضعیف ترین فصل های آنها بود.

رکوردی که به نام استقلال ثبت شد
استقلال به جز آن که صاحب رکورد بیشترین تعداد گل زده در یک فصل است، رکورد کمترین گل خورده در یک فصل را هم به نام خود ثبت کرده است. آبی پوشان در فصل هجدهم لیگ برتر تنها ۱۳ بار گل خوردند که این بهترین عملکرد دفاعی این تیم در تمام ادوار گذشته لیگ برتر و رکورد کمترین تعداد گل خورده در یک فصل توسط یک تیم است.

کمترین و بیشترین شکست
کم شکست ترین فصل استقلال در دو فصل سوم و پنجم شکل گرفت که آبی پوشان در این دو فصل تنها ۳ بار طعم شکست را چشیدند تا با ۳ شکست دریک فصل، بهترین دوران خود را از این حیث سپری کرده باشند.

آبی پوشان در سومین دوره از مسابقات لیگ برتر که تنها ۳ بار پذیرای شکست شدند، بعد از پاس تهران با ۵۱ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی مسابقات رسیدند و در فصل پنجم هم با ۵۹ امتیاز به مقام قهرمانی رسیدند.

بهترین و بدترین فصل‌ها
آبی پوشان سه بار در لیگ برتر قهرمانی را تجربه کرده‌اند که این ۳ فصل را باید بهترین فصل‌های این تیم دانست. آبی پوشان در فصل‌های پنجم، هشتم و دوازدهم قهرمانی لیگ برتر را تجربه کردند که هر ۳ قهرمانی این تیم با سرمربیگری امیر قلعه نویی بوده است.

استقلالی ها در فصل پنجم با ۵۹ امتیاز، در فصل هشتم با ۶۶ امتیاز و در فصل دوازدهم با ۶۷ امتیاز قهرمانی را از آن خود کردند.

بدترین فصل استقلال نیز به لیگ هفتم باز می‌گردد که آنها با تنها ۴۳ امتیاز در جدول ۱۸ تیمی در رده سیزدهم قرار گرفتند.  

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468