//
کدخبر: ۴۶۲۳۶۲ //
مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه خبر داد؛

تعمیر و بازسازی خطوط انتقال و شستشوی مخازن آب ۱۱ روستا شهرستان ثلاث باباجانی

مدیر‌عامل شرکت آبفا استان کرمانشاه از تعمیر و بازسازی خطوط اصلی انتقال و انشعابات و همچنین شستشوی مخازن ۱۱ روستای ثلاث باباجانی خبر داد.


 تعمیر و بازسازی خطوط انتقال و شستشوی مخازن آب ۱۱ روستا شهرستان ثلاث باباجانی
به گزارش فرتاک نیوز،

"رضا داودی" با تشریح اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی اظهار داشت:‌ با توجه به شروع فصل گرما و افزایش مصرف آب شرب و جلوگیری از هرگونه تنش آبی، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ثلاث‌باباجانی در دستور کار قرار گرفت.وی افزود:‌ با تلاش پرسنل خدوم آبفا، در روز تعطیل، تعمیر شکستگی خطوط اصلی و انشعابات روستاهای "کتکه"، "نگره" و "عزیز‌آباد" انجام شد و با رفع این حوادث، از هدررفت دو لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد.به گفته مدیرعامل شرکت آبفا استان، جهت آماده نمودن مخزن آب شهرستان "میرآباد" برای آبگیری از خط انتقال "بانی‌عزیز" نیز، در ابتدا آب کافی جهت نشت‌گیری و شستشو به مخزن پمپاژ شد و سپس، شستشو و گندزدایی انجام گرفت و درحال حاضر نیز مخزن آماده آبگیری است.

داودی از دیگر اقدامات انجام گرفته در شهرستان ثلاث باباجانی را تعویض الکترو‌موتور ایستگاه پمپاژ "شیخ صالح" در بخش مرکزی عنوان کرد و بیان داشت: تعمیرات این ایستگاه پمپاژ که به دلیل‌ سوختگی از مدار خارج شده بود، با تلاش پرسنل اتفاقات و تعمیرات برق آبفا در اولویت کاری قرار گرفت و برای رفع مشکل، موتور سوخته تعویض و موتور جدید جایگزین شد و بدین ترتیب آب پایدار بیش از ۵۰۰ مشترک تأمین شد.

وی همچنین از تعمیر تابلوی برق ایستگاه پمپاژ روستای "دشت لیل" در بخش زمکان خبر داد و گفت: تعمیر تابلوی برق این ایستگاه هم بلافاصله انجام و ایستگاه مجدداً وارد مدار بهره‌برداری شد.

به گفته مدیرعامل شرکت آبفای استان برای انجام تعمیرات در این دو روستا ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

داودی در گوشه دیگری از سخنانش به رفع شکستگی خط انتقال در سه روستای دیگر بخش مرکزی ثلاث‌باباجانی اشاره کرد و بیان داشت: در پی تماس تلفنی اهالی روستاهای "برکر"، "کانی کریم" و "خدامروت" مبنی بر شکستگی خط انتقال آب، اکیپ حوادث و اتفاقات آبفا بلافاصله در محل حضور یافتند و در جهت رفع و تعمیر شکستگی و تعویض شیر‌فلکه اقدامات لازم انجام شد.

وی اذعان داشت: با انجام این تعمیرات در روستا‌های مذکور از هدررفت حداقل سه لیتر بر ثانیه آب شرب جلوگیری شد.

این مسئول اشاره‌ای هم به تعویض کابل سوخته در ایستگاه پمپاژ "نقده" در مجتمع آبرسانی "مامیشان" داشت و افزود:رعد و‌ برق‌های متعدد موجب سوختن کابل برق و از کار افتادن پمپاژ آب شرب از "نقده" به "کانی‌رش" شده بود که پس از اطلاع شرکت آبفا، اکیپ مربوطه در محل حاضر و طی مدت کوتاهی کابل آن تعویض و مشکل مرتفع شد.

وی خاطرنشان کرد: این حادثه، قطعی چند ساعته آب روستاهای بخش مرکزی را در پی داشت که با اقدامات انجام گرفته مشکل قطعی آب ۱۰ روستا برطرف شد.

داودی اضافه کرد: در راستای انجام تعهدات بخش کنترل کیفی آب شرب وجلوگیری از نفوذ احتمالی آب گل آلود ناشی از بارندگی‌ها نیز طی درخواست آبدار روستا "کلاه سیاه" مبنی بر جریان سیلاب در اطراف مخزن منبع تأمین آب این روستا، این مخزن توسط عوامل آبفا شستشو شد.

به گفته مدیرعامل آبفا استان، این روند برای سایر منابع آب روستایی نیز در دست اقدام است و به ترتیب تمامی منابع ذخیره آب در روستاها شستشو می‌شوند.

داودی در پایان افزود: رفع اتفاقات حوزه آب شرب در اولویت کاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد و تمامی تعمیرات در این حوزه به روز است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۳۶۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد