//
کدخبر: ۴۵۱۲۱۹ //

محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در جاده‌های شمال تا ۱۵ فروردین ادامه دارد

رئیس پلیس راه مازندران از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی نوروزی در محور‌های مواصلاتی مازندران تا روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه خبر داد.

محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در جاده‌های شمال تا 15 فروردین ادامه دارد
به گزارش فرتاک نیوز،

سرهنگ یداله جهان تاب رئیس پلیس راه مازندران گفت: با توجه به پیش بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از روز پنج شنبه ۲۴ اسفند تا پایان روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر اجرا خواهد شد.

 محدودیت‌های کلی

عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه ها، محور‌های کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محور‌هایی که ضرورت ایجاب نماید، ممنوع می‌باشد.

در تمامی محور‌های برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌گردد، عبور و مرور انواع خودرو‌های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کود‌های شیمیایی ضدعفونی کننده و کالا‌های اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه‌های روغنی و. یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌گردد که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۳ در کلیه محور‌های برون شهری کشور ممنوع می‌باشد.

محدودیت‌های محوری

 محور کرج - چالوس

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت در محور کرج - چالوس و بالعکس ممنوع می‌باشد.

 اعمال محدودیت تردد شمال به جنوب

در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید، ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی تا روز جمعه تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس انجام خواهد شد.

در صورت افزایش بیش از حد حجم ترافیک در امروز پنجشنبه دوم فروردین ۱۴۰۳ محدودیت مقطعی از پلیس راه آمل به سمت تهران اعمال خواهد شد.

محور تهران - فیروز کوه - قائم شهر

تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۶ صبح الی ساعت ۲۴ روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه دوشنبه و سه شنبه تاریخ‌های ۳، ۱۱، ۴، ۱۲، ۱۳، ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر فیروزکوه - تهران و بالعکس در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه ممنوع می‌باشد.

محدودیت‌های محمولات ترافیکی

حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه‌های اصلی برون شهری تا ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۵ فروردین و از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه تاریخ ۹ فروردین تا ساعت ۷ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۴ فروردین ممنوع می‌باشد.

صدور مجوز عبور برای خودرو‌های ترافیکی از تاریخ ۲۴ اسفند الی ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ ممنوع می‌باشد.

تبصره: برای تاریخ‌های ۵، ۹ و ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ صرفاً برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز می‌گردد.

محدودیت‌های خودرو‌های ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد کلیه خودرو‌های ترانزیت مواد سوختی تا ساعت ۷ صبح روز یکشنبه ۵ فروردین و از ساعت ۷ صبح روز پنجشنبه تاریخ ۹ فروردین تا ساعت ۷ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۴ فروردین ممنوع می‌باشد.

ضمن اینکه خودرو‌های مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۳ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود.

عبور و مرور انواع خودرو‌های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کود‌های شیمیایی ضدعفونی کننده و کالا‌های اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه‌های روغنی و.

یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی می‌باشند.

 اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده

در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده در محور‌های تحت پوشش به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، بصورت مقطعی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌شود.

اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها کان لم یکن تلقی خواهد شد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران در پایان از رانندگانی که قصد تردد در محور‌های مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت سفر خود در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره 110 تماس بگیرن

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۱۲۱۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان