//
کدخبر: ۴۵۰۲۲۵ //

نرخ عوارض آزادراه تهران-شمال در تعطیلات نوروز

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نرخ عوارضی قطعه دوم آزادراه تهران _ شمال هنوز توسط وزیر راه و شهرسازی هنوز تایید نشده و برای آزاد راه منجیل‌ _‌ رودبار هم نرخ پیشنهادی ارائه شده است.

نرخ عوارض آزادراه تهران-شمال در تعطیلات نوروز
به گزارش فرتاک نیوز،

هزینه عوارضی در جاده ها و بزرگراه ها به عنوان یکی از روش‌های تأمین مالی برای ساخت و نگهداری این بناها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این هزینه به صورت مستقیم از رانندگان و کاربران جاده دریافت می‌شود و به عنوان جزء هزینه‌های حمل و نقل در نظر گرفته می‌شود. همچنین، این هزینه به عنوان منبع درآمد برای سازمان‌های مسئول اجرای پروژه‌های جاده‌ای و بزرگراهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: هنوز نرخ عوارضی در قطعه دوم آزاد راه تهران‌ _ شمال که ابتدای امسال به بهره‌برداری رسید تعیین نشده و وزیر راه وشهرسازی هنوز نرخی برای این آزادراه اعلام نکرده است.

به گفته وی مسافران برای عبور از این قطعه همچنان عوارض قطعه اول که ۳۰ هزار تومان در روزهای عادی و ۵۰ هزار تومان در روزهای پیک را پرداخت می‌کنند.

او در خصوص نرخ عوارضی در آزاد راه تازه به بهره‌برداری رسیده منجیل -: رودبار گفت: پیشنهاد نرخی برای این آزاد راه ارائه کرده‌ایم اما هنوز این نرخ به تصویب نرسیده است و در دست بررسی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
منبع: مهر
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۰۲۲۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان