-

معاون شهردار کرمانشاه خبرداد؛

شناسه خبر 361823

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمانشاه گفت: برای آسفالت معابر و کوچه‌های شهر کرمانشاه به ۲۰۰ هزار تن آسفالت به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش فرتاک نیوز،

 «حمید اعتصام‌فر» با بیان اینکه آسفالت و تقاطع غیرهمسطح دو شاخص مهم فعالیت های حوزه معاونت عمرانی شهرداری طی چند ماه اخیر است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار نیز پروژه آسفالت شهر کرمانشاه تا پایان سال کاری در همین امسال به اتمام برسد.

وی افزود: ۲۰۰ هزار تن آسفالت برای معابر، خیابان و کوچه‌های شهر کرمانشاه لازم است.معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: هزینه این میزان آسفالت حدود ۲۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

اعتصام‌فر ادامه داد: بخشی از کار توسط پیمانکار و بخش دیگر آن از سوی شهرداری انجام می‌گیرد.وی افزود: برای لکه گیری نیز حدود ۲۰ پیمانکار مشغول لکه گیری سطح شهر و کوچه‌ها هستند.

اعتصام‌فر در ادامه به ۳ پروژه‌های عمرانی سطح شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: شاخص‌ترین پروژه‌ در این بخش، تقاطع غیر هم سطح میدان سپاه در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تقاطع قره سو واقع در کمربندی غربی است قرار است که بزودی آغاز به‌کار کند.

اعتصام‌فر افزود: تقاطع مادر و  تقاطع حافظیه در کمربندی شرقی در دست مشاور است و در حال بررسی و مطالعه است تا ببینم پاسخگوی ترافیک منطقه هست یا خیر و پس از مطالعه و بررسی یکی از این دو تقاطع وارد مرحله اجرا می‌شود.

اعتصام‌فر با بیان اینکه اجرا و مدت قرارداد این سه پروژه‌ ۱۸ ماه است، افزود: اگر از در چند روز آینده  قرارداد این پروژه‌ها بسته شود، پایان سال ۱۴۰۲ این سه پروژه‌ به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: نیازسنجی تقاطع از حوزه معاونت ترافیک بررسی می شود، در طرح‌ها نیازسنجی و مطالعه می‌شود که در چه جاهایی نیاز به تقاطع هم سطح یا غیر هم سطح دارد. مشاور هم تعیین کننده مکان و ... است و بعد به مرحله پیمانکار و اجرا می‌رسد.

معاون‌عمرانی شهرداری کرمانشاه اعتبار اولیه این تقاطع‌ها را  ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:  این میزان اعتبار برای سه تقاطع است و امکان ۵ تا ۱۰ درصد کمتر یا بیشتر شدن اعتبار هست.

وی به انجام برخی کارهای متفرقه در حوزه عمرانی شهرداری اشاره کرد و گفت: این اقدامات  در حد معاملات متوسط در مناطق شهرداری انجام می‌گیرد که نظارت آن با معاونت عمرانی شهرداری است.

وی افزود: پیاده رو سازی‌ها، جدولگذاری‌ها، هدایت آب‌های سطحی، لکه‌گیری معابر  و ... که در بودجه این معاونت پیش‌بینی شده و در هر منطقه در حال انجام و بررسی است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار