-
شناسه خبر 72895

کارشناس علوم قرآنی گفت: اسراف گناه کبیره است و گناه باعث برداشته شدن نعمات می شود. دین اسلام به این مسئله بسیار اهمیت می دهد بنابراین باید سعی کنیم که اسراف نکرده و از همه چیز درست استفاده کنیم.

به گزارش فرتاک نیوز،

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بهاری کارشناس علوم قرآنی  درباره شکرگزاری نزولات آسمانی گفت: مجموعه انسان ها توجه و دقت کنند تا شکر نعمت هایی که  خداوند ارزانی کرده را به جای آورند. اگر انسان ها در برابر نعمت ها شکرگزاری کرده و از آن ها به درستی استفاده کنند؛خداوند نعمت ها از جمله نزولات آسمانی را برای بندگان افزایش می دهد.

 

این کارشناس علوم قرآنی درباره بی توجهی بندگان به نعمات پروردگار ، اظهار کرد: در این روزها بارش نزولات آسمانی را در نقاط مختلف ایران به ویژه تهران شاهد هستیم. این اعتقاد وجود دارد که با این میزان بارش دیگر کم آبی رفع شده است. باید توجه داشته باشیم که چنانچه چنین فرضی هم درست باشد، افراد نباید چون کم آبی رفع شده مجددا در مصرف نعمات و آن چه در اختیار دارند اسراف و زیاده روی کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بهاری ادامه داد: اسراف گناه کبیره است و گناه باعث برداشته شدن نعمات می شود. دین اسلام به این مسئله بسیار اهمیت می دهد بنابراین باید سعی کنیم که اسراف نکرده و از همه چیز درست استفاده کنیم.

 

این کارشناس علوم قرآنی در ادامه تصریح کرد: گناه نکردن و استفاده درست از نعمات باعث اجابت دعا و افزایش نعمات می شود. در دعای کمیل آمده است: "اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تَهْتِکُ الْعِصَمَ اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُنْزِلُ النِّقَمَ اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُغَیِّرُ النِّعَمَ اَللّهُمَّ اغْفِرْلىَ الذُّنُوبَ الَّتى تَحْبِسُ الدُّعاَّءَ اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِىَ الذُّنُوبَ الَّتى تُنْزِلُ الْبَلاَّءَ اَللّهُمَّ اغْفِرْلى کُلَّ ذَنْبٍ اَذْنَبْتُهُ وَ کُلَّ خَطَّیئَةٍ اَخْطَاْتُها" . "خدایا ببخش آن گناهانى را که پرده عصمتم را مى‌ درد، خدایا ببخش آن گناهانى را که بر من کیفر عذاب نازل مى‌ کند، خدایا ببخش آن گناهانى را که در نعمتت را به روى من مى ‌بندد، خدایا ببخش آن گناهانى را که مانع قبول دعاهایم مى‌ شود، خدایا ببخش آن گناهانى را که بر من بلا مى‌ فرستد، خدایا ببخش آن گناهانی را که باعث قطع امیدم از تو می شود، خدایا هر گناهى که مرتکب شده‌‌ام و هر خطایى از من سر زده همه را ببخش".  در این دعای می بینیم که گناهان باعث قطع رحمت و استفاده درست از نعمات در کنار اعمال درست، باعث افزایش نعمت می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بندگان از خالق خود غافل هستند اما خداوند هیچ گاه بندگانش را تنها نمی گذارد  و رحمت خود را بر آنان نازل می کند. خداوند به دو دلیل رحمت خود را بر بندگانش قطع نمی کند. اول وجود شیرخوارگان و اطفال در میان بندگان و دوم وجود بندگانی که به عبادت مشغول هستند. باید قدر این خالق را که مهربانترین مهربانان است بدانیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار