//
کدخبر: ۴۵۶۰۰۱ //

کدام بازیگران ایرانی عرب زبان و جنوبی هستند ؟! + تصاویر

در میان هنرمندان ایرانی، بازیگران محبوب و پرطرفداری هستند که اصالتا اهل جنوب کشور و عرب زبان اند که به معرفی آنها میپردازیم.

به گزارش فرتاک نیوز،

ایران، کشوری با قدمتی کهن و فرهنگی پربار، خانه‌ی اقوام مختلفی با زبان های فارسی، لری، کردی، ترکی، عرب و... است که هر یک داستان‌ها، سنت‌ها و فرهنگی متفاوت دارند. در میان هنرمندان بازیگران ایرانی با اصلیت عرب کم نیستند، این هنرمندان خوش چهره و جذاب زاده و یا بزرگ شده جنوب ایران و عرب هستند. 

سانیا سالاری

سانیا سالاری بازیگر سریال دلدادگان متولد 20 تیر 1368 در بوشهراست و تنها یک خواهر دارد.مادرش آبادانی بوده و پدر بزرگش اهل سوریه و مادربزرگش لبنانی است اما همه دایی ها و خاله ها و مادرش در آبادان به دنیا آمدند. از وضعیت ازدواج و همسر سانیا سالاری اطلاعات دقیقی در دست نیست.

سانیا سالاری

لیندا کیانی

لیندا کیانی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون است که در کارنامه هنری خود بازی در آثار مختلفی را دارد، این بازیگر در 23 شهریور 1359 در آبادان به دنیا آمد، او دارای یک خواهر و 4 برادر است.

لیندا کیانی

مریم کاویانی

مریم کاویانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در جنوب کشور و در اهواز متولد شده است، پدرش کارگر کارخانه نیشکر و مادرش خانه دار و تنها یک برادر کوچکتر از خود دارد. بازیگر سریال راز ناتمام یک پسر به نام علی دارد که متولد سال 1376 می باشد. خانم بازیگر قبل از مشهور شدن به شغل شریف پرستاری مشغول بوده است.

مریم کاویانی

سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی از بازیگران جنوبی و عرب کشورمان است که متولد 25 بهمن 1364 در اهواز می باشد، او دارای دو خواهر به نام های سحر و ساغر و یک برادر به نام سینا است و پدرش استاد مینیاتور بود که فوت کرده است. سوگل طهماسبی 24 مرداد 98 در 34 سالگی خبر ازدواج خود را در اینستاگرام اعلام کرد و به جرگه متاهلین پیوست.

سوگل طهماسبی

داریوش فرهنگ

داریوش فرهنگ درخشانی بازیگر آبادانی و عرب دنیای هنر است که در 6 آذر ماه سال 1326 در خانواده ای متوسط به دنیا آمد. او پس از درگذشت پدرش در 8 سالگی به همراه خانواده به شهر کرمان-جوپار (زادگاه مادرش) مهاجرت کرد. مادر وی از طایفه اصیل و سرشناش شهیدی زندی جوپار می باشد.

اصالت داریوش فرهنگ

نادر سلیمانی

نادر سلیمانی یکی از بازیگران جنوبی مجموعه های طنز سینما و تلویزیون متولد 14 اسفند 1345 در آبادان میباشد. او تا 19 سالگی در منطقه ارتشی‌های کارون آبادان بود و پس از آغاز جنگ ایران و عراق به شهرستان ارسنجان، استان فارس رفت، نادر سلیمانی چندین سال قبل ازدواج کرد و ماحصل این ازدواج یک پسر و یک دختر به نام های بارسین و هومان می باشد.

نادر سلیمانی

نصر الله رادش

نصرالله رادش بازیگر سینما و تلویزیون متولد 12 آذر 1345 در آبادان است. او در خانواده ای پرجمعیت در جنوب به دنیا آمده، پدر و مادرش اهل بهبهان خوزستان هستند و پنج خواهر و برادر داشته و خودش فرزند آخر خانواده است. نصرالله رادش متاهل است و آرزو محمد همسر دوم ایشان بوده و رادش از ازدواج اول خود صاحب پسری به نام پرهام می باشد.

نصرالله رادش

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۶۰۰۱ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان