-
شناسه خبر 382016

شبکه‌های تلویزیونی در شب و روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز بزرگداشت زن و مقام مادر، ویژه برنامه‌هایی را آماده پخش کرده‌اند.

به گزارش فرتاک نیوز،

ویژه برنامه‌های مناسبتی، جنگ، مستند، مسابقه و ارتباط زنده با اماکن مقدسه از جمله برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی در این مناسبت بزرگ است.

جزئیات آن را در ادامه ببینید:

شبکه یک

ویژه برنامه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ساعت 20 پنجشنبه و ساعت 11 صبح جمعه با بخش‌های متنوع روی آنتن می‌رود.

شبکه دو و میهمانانی ویژه

- «از مامان بگو» عنوان ویژه‌برنامه شبکه دو سیما است که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر روانه آنتن می‌شود. در این ویژه‌برنامه که به صورت زنده پنجشنبه و جمعه (22 و 23 دی) ساعت 18 پخش می‌شود زهرا شوقی مجری برنامه با بانوان مجری، فعالان حوزه زن، همسر شهید و ... گفت‌وگویی ویژه خواهد داشت.

از دیگر بخش‌های این برنامه حضور خواننده به همراه اجرای موسیقی و پخش کلیپ‌های گوناگون است. «از مامان بگو» پنجشنبه 22 دی میزبان ندا ملکی، نسرین باقرزاده همسر شهید بهمن باقری و طاهره لباف خواهد بود. میهمانان روز جمعه 23 دی نیز ملیکا زارعی، راحله امینیان و فضه سادات امینی‌اند. اجرای حامد طاها به عنوان خواننده مدعو نیز بخش دیگری از این برنامه است. «از مامان بگو» کاری است از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی مریم نیکان‌لو و اجرای زهرا شوقی که پنجشنبه و جمعه ساعت 18 روانه آنتن می‌شود.

- مستند «سلام»؛ زندگی‌نگاره‌ ملانی دیام، رپر و خواننده معروف فرانسوی که با وجود شهرت و ثروت فراوان، آرامش و خوشبختی را در  دین اسلام پیدا می‌کند و به آن می‌گرود نیز از دیگر تدارکات شبکه دو سیماست. این مستند جمعه 23 دی‌ماه ساعت 21 از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. تدارک دیگر شبکه دو ویژه‌برنامه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن است که در گروه خانواده به تهیه‌کنندگی مریم نیکان‌لو تهیه شده و پنجشنبه و جمعه 22 و 23 دی ساعت 18 پخش خواهد شد.

- برنامه «سبز، سپید، سرخ» نیز به مناسبت گرامیداشت روز زن و مقام مادر به صورت ویژه‌ای از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. در این ویژه‌برنامه که جمعه 23 دی ساعت22:30 محمد طادی مجری «سبز، سپید، سرخ» با دو بانوی فعال در حوزه زنان پیرامون نگاه غرب به جایگاه زن و تجربه زندگی زنانه در کشورهای غربی به گفت‌وگو می‌پردازد.

- گروه کودک و نوجوان نیز با تدارک برنامه‌هایی ویژه این رده سنی میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) را جشن می‌گیرد.

- همچنین فیلم‌های سینمایی، گزارش های ویژه و مستندهای مختلف از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این مناسبت است که تقدیم مخاطبان می‌شود.

شبکه پنج با «رنگین کمان» و «به خانه برمی‌گردیم»

- شبکه پنج سیما به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز بزرگداشت زن و مقام مادر با ویژه برنامه های شاد و عیدانه همچون «به خانه بر می گردیم»، «رنگین کمان»، «کمدین» و... میهمان خانه‌های مخاطبان می‌شود. برنامه عصرگاهی «به خانه بر می‌گردیم» در شب ولادت با سعادت بانوی دو عالم پنجشنبه 22 دی‌ماه ساعت 20 تقدیم مادران ایران زمین می‌شود.

دعوت از هنرمندان سینما و تلویزیون، حضور خوانندگان و اجرای گروه سرود از بخش‌های این ویژه برنامه است. همچنین این عیدانه، استنداپ کمدی شادی را برای مخاطبان نیر تدارک دیده است. حضور همسر شهید دفاع مقدس و همچنین اجرای برنامه توسط یکی از شاعران برجسته کشورمان نیز از دیگر بخش‌های تماشایی این برنامه است.

مجریان ویژه برنامه "به خانه بر می‌گردیم" در راستای بزرگداشت مقام والای مادر به دیدار و ‌دست بوسی دو تن از مادران شهدا رفتند و با اهدای گل و هدیه عرض ارادت و قدرانی کردند.  همچنین خاطراتی از زبان آنها بیان می‌شود که در فواصل برنامه تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد. این برنامه کاری از گروه کودک و خانواده است که با اجرای راحله امینیان و محمدحسین مولایی و همچنین تهیه‌کنندگی زهرا خردمندنیک تقدیم بینندگان خواهد شد.

- ویژه برنامه «رنگین کمان» روز جمعه 23 دی‌ماه همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) از تالار ایوان شمس به صورت زنده و مستقیم ساعت 15:30 مهمان خانه مخاطبان شبکه پنج می‌شود. این برنامه با تدارک بخش های شاد و جذاب میزبان کودکان ایران زمین خواهد بود و قرار است کوثر حیدری بازیگر خردسال فیلم «هناس» در نقش آرمیتا رضایی‌نژاد مهمان ویژه این برنامه باشد. 

دعوت و اجرای گروه سرود، نمایش، بازی و مسابقه از بخش‌های این ویژه برنامه است اما پخش صدای کودکان با عنوان یک جمله به مامانم، از آیتم‌های جذاب این برنامه است که تقدیم نگاه مادران ایران زمین می‌شود. ویژه برنامه «رنگین‌کمان» به تهیه‌کنندگی فاطمه شیرازی مقدم و اجرای مریم وطن‌پور به مدت 40 دقیقه میهمان خانه مخاطبان می‌شود.

قسمت دوم ویژه برنامه «به خانه بر می‌گردیم» ویژه روز مادر به تهیه‌کنندگی میثم محبیان جمعه 23 دی‌ماه تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. این ویژه برنامه میزبان بانوانی است که در سال1400 مادر شدند و همچنین مادرانی که فرزندان چند قلو دارند خواهد بود. این ویژه برنامه با اجرای زینب پورابراهیم و حسین مولایی روز مادر را با شما مخاطبان گرامی جشن می‌گیرند. تدارک و تهیه بخش‌های شاد و عیدانه از آیتم‌های متنوع و جذاب این ویژه برنامه است.

- مستند تأمینی «کمدین» جمعه 23 دی‌ماه ساعت 13:30 با پخش سکانس‌هایی جذاب و تماشایی، به معرفی جیم کری بازیگر، نویسنده، تهیه‌کننده و کمدین کانادایی می‌پردازد. در مستند مفرح و جذاب «کمدین» سکانس‌های برگزیده و برتر فیلم‌های "جیم کری" تقدیم نگاه مخاطبان می‌‌کند. جیم کری متولد 17 ژانویه 1962 در کاناداست، جیم کری در فیلم‌های بسیاری بازی کرده و در همه آنها به موفقیت دست یافته است .او توانسته در کارنامه هنری خود دو جایزه گلدن‌گلوب را ثبت کنند.

مسابقات قرآنِ خوزستان در شبکه قرآن

- چهل و پنجمین مسابقات حفظ، قرائت و تلاوت قرآن کریم به میزبانی استان خوزستان در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. همچنین دیگر برنامه‌های این شبکه نیز منعطف با روز میلاد بانوی دو عالم روی آنتن می‌رود.

پنجره بازِ شبکه سلامت

- ویژه برنامه‌های «پنجره باز» ساعت 19:30 و «بلا به دور» ساعت 23:00 در شب ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) روی آنتن می‌رود.

شبکه امید و نسل قاسم

- ویژه برنامه «نورا» پنجشنبه 22 دی‌ماه از ساعت 19:30 تا 21 روی آنتن شبکه امید می‌رود. تکریم مقام مادر از جمله محورهای اصلی این ویژه برنامه است که در سالروز میلاد دختر پیامبر بزرگ اسلام(ص) به آن می‌پردازد.

- همچنین برنامه «نسل قاسم» نیز جمعه 23 دی از ساعت 19:30 تا 21 و در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) پخش می‌شود.

ویژه‌های حضرت زهرا(س) برای ایرانیان خارج از کشور

- برنامه‌های «شب نشینی» و «صبح پارسی» با دعوت از زنان نخبه و صاحب مقام‌های کشوری و بین‌المللی، بانوان هنرپیشه، ورزشکاران زن موفق در میادین جهانی و زنان پیشرو در سایر عرصه ها، این روز را گرامی می‌دارند و با پخش استندآپ کمدی و گروه‌های شاد موسیقی، لحظات مفرحی را به بیبندگان خود هدیه می‌کنند.

- برنامه «رواق» با نگاه ویژه به جایگاه فردی و اجتماعی بانوی دو عالم، حضرت زهرا (س) به تجلیل از مقام زنان و مادران خواهد پرداخت.

- همچنین برنامه «خانه مهر»، در زادروز بانوی آب،  با محوریت "خانواده موفق در سایه تدبیر زنان" به روی آنتن می‌رود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار