//
کدخبر: ۴۵۷۰۲۵ //

پیشرفت تکنولوژی در صد سال آینده چه بر سر روابط جنسی و عاطفی می‌آورد؟

تام چیزرایت آینده‌شناس و نویسنده مشهور در مورد شرایط زندگی در صد سال آینده و تاثیرات پیشرفت تکنولوژی و دنیای چت‌بات‌ها و متاورس بر روی روابط جنسی و عاطفی انسان‌ها سخن می‌گوید.

 پیشرفت تکنولوژی در صد سال آینده چه بر سر روابط جنسی و عاطفی می‌آورد؟

تام چیزرایت معتقد است با پیشرفت تکنولوژی و همه‌گیری استفاده از چت‌بات‌ها و دنیای متاورس افرادی که به دنبال رابطه عاشقانه نیستند، می‌توانند از ربات‌های پیشرفته‌تری استفاده کنند. رابطه جنسی با ربات‌ها، مخصوصا پس از طلاق، برای کسانی که دیگر نمی‌خواهند به کسی تعهد داشته باشند رایج‌تر خواهد بود.

وی در ادامه گفت: در آینده اسباب‌‌بازی‌‌های جنسی پیچیده‌تر و قابل قبول‌تر خواهند بود، به‌ویژه برای کسانی که آمادگی یک رابطه انسانی دیگر را ندارند و مرز بین اسباب ‌بازی‌‌های جنسی و ربات‌‌های جنسی محو خواهد شد.

چیزرایت با اشاره به اینکه در ۱۲ سال گذشته نوع روابط و شیوه‌های دوستیابی تغییر کرده و شکل مجازی و آنلاین جای خود را به روابط واقعی داده گفت: «ممکن است در آینده شاهد واکنش منفی نسبت به فناوری و تجدید حیات در روابط انسانی باشیم و برای آن‌ها ارزش بیشتری قائل شویم. شاید تکنولوژی معکوس عمل کرده و انسان‌ها را خسته کند تا آن‌ها بار دیگر به اصل خویش بازگردند.»

این درحالیست که دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال ۲۱۲۳ میلادی متاورس با سطوح مختلفی از واقعیت در جهان غالب خواهد شد. بطوریکه شما می‌توانید در واقعیت مجازی غوطه‌ور شوید و از طریق عینک‌های هوشمند یا لنزهای تماسی خود، با چیزهای مجازی در دنیای واقعی روبه‌رو شوید.

چیزرایت اعتراف می‌کند که اگرچه در آینده دنیای متاورس جزئی جدانشدنی از زندگی انسان خواهد شد و ما همان اندازه که با انسان‌ها در ارتباط هستیم، با هوش مصنوعی و ربات‌ها نیز تعامل خواهیم داشت، اما هر چه زمان بیشتری را در آن‌جا بگذرانیم، برای تماس فیزیکی، عشق انسانی و همدلی ارزش بیشتری قائل می‌شویم.

پیشرفت دنیای متاورس در صد سال آینده شرایط برای درگیری یا رهایی از یک رابطه را چندین برابر ساده خواهد کرد. طلاق و تقسیم دارایی بین زن و شوهر به سادگی آب خوردن انجام خواهد گرفت، چراکه تمام اطلاعات و احساسات فرد بصورت دیجیتال در اثر انگشت او تعریف شده و هر زمان که زوج تصمیم به جدایی توافقی بگیرند تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که اثر انگشت خود را به دستگاه خوانشگر متاورس بدهند تا بگویند همه چیز تمام شده است.

با پیشرفت علم پزشکی، بچه‌دار شدن زنان در ۵۰ سالگی، شاید حتی دیرتر، غیرعادی نیست. تصمیم به بچه‌دار نشدن نیز امری عادی خواهد بود. چراکه زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

باتوجه به اینکه در قرن حاضر نیز انجام کارهایی مانند خرید مواد غذایی، پرداخت قبوض و کارهای بانکی بصورت مجازی و اینترنتی امکان‌پذیر شده، قطعا با پیشرفت تکنولوژی و کامل‌تر شدن دنیای متاورس در سال ۲۱۲۳، ربات‌ها وقت زیادی را برای ما خالی می‌کنند و در این شرایط زوج‌ها فرصت بیشتر باهم بودن، بیشتر عشق ورزیدن و لذت بردن از روابط خود را خواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۷۰۲۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان