//
کدخبر: ۴۵۲۲۸۴ //

پاسخ به یک سوال جالب: شیطان که خود از آتش است چطور در عذاب می‌سوزد؟

دکتر علی جمعه، مفتی سابق مصر، در پاسخ به سوال یک کودک درباره «چگونگی عذاب کشیدن شیطان در آتش، درحالیکه خود از آتش آفریده شده است، توضیحاتی را ارائه کرد.

 پاسخ به یک سوال جالب: شیطان که خود از آتش است چطور در عذاب می‌سوزد؟

این مفتی سابق روز جمعه در برنامه تلویزیونی «نورالدین» گفت: شیطان آتش نیست، همانطور که انسان خاک محض نیست. ما از خاک آفریده شده‌ایم و شیطان نیز از آتش آفریده شده است.

وی افزود: انسان پس از مرگ به خاک تبدیل می‌شود، اما شیطان پس از مرگ به شعله‌های آتش تبدیل خواهد شد.

جمعه خاطرنشان کرد که فرشتگان از نور آفریده شده‌اند اما خود نور نیستند و این موادی است که مخلوقات از آن خلق شده‌اند.

در همان برنامه، جمعه به سوال یک کودک که «آیا شیطان پیش از رانده شدن از رحمت خدا، عبادتی داشت؟ پاسخ داد: شیطان سجده می‌کرد، رکوع می‌گرفت و خدا را یاد می‌کرد. او همانند فرشتگان تمام عبادات را انجام می‌داد.

وی ادامه داد: شیطان از رحمت خدا رانده شد و دریافت که دیگر قادر به انجام عبادات نیست. او خود را خارج از این محدوده یافت و به گمراه کردن مردم پرداخت. در حال حاضر شیطان مشغول فریب فرزندان آدم برای بیرون راندن آنها از بهشت و وارد کردن به جهنم است.

جمعه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حکم کارمندان تنبل در محل کار گفت: چنین افرادی شایسته دریافت حقوق نیستند و باید اخراج شوند، زیرا کار کردن یک وظیفه اسلامی است.

مفتی سابق مصر در این برنامه به پرسش‌های مختلف دینی از جمله عبادات، اخلاق و مسائل اجتماعی پاسخ می‌دهد. این برنامه توسط شبکه تلویزیونی "ON" در مصر پخش می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۲۸۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان