-
شناسه خبر 288924

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه تفسیر قانون عادی به عهده مجلس است، گفت: کسانی با تفسیر به رای ، بدنبال محدود کردن قانون هستند.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اظهار تاسف از اینکه برخی قانون مجلس را تفسیر به رأی می‌کنند، گفت: متاسفانه شنیده می‌شود که کسانی به دنبال تضییع حقوق ایثارگران هستند و با تفسیر برای مصوبه مجلس را محدود می‌کنند.

به گزارش فرتاک نیوز، وی تاکید کرد: براساس این مصوبه مجلس، ایثارگران شاغلی که تا 29 اسفندماه 95 به صورت شرکتی، قرارداد کار معین وپیمانی در دستگاه‌های دولتی اشتغال داشته اند، در گروههای زیر مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: آن دسته از ایثارگران که در حال حاضر بصورت شرکتی، قرارداد کار معین و  پیمانی در دستگاههای دولتی اشتغال دارند، مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

  وی عنوان کرد: خانواده‌های شهدا، اعم از فرزند، همسر، خواهر وبرادر شهید، جانبازان و فرزندان آنها، با هر درصدی که جانبازی به آنها تعلق گرفته است.

 حاجی بابایی اظهار داشت: رزمندگان و فرزندان رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور درمیدان‌های دفاع مقدس را دارند، آزادگان و فرزندان آزادگانی که بیش از یک سال سابقه اسارت دارند.

وی یادآور شد: در آبان ماه سال جاری استفساریه استخدام ایثارگران به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان رسیده است وبراساس این قانون دولت مکلف به تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاههای دولتی شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار