//
کدخبر: ۴۶۴۴۵۹ //

این باکتری موجب بروز اِندومتریوز می شود

یک گزارش جدید نشان می دهد که مشکل دردناک اِندومتریوز ممکن است با عفونت باکتریایی مرتبط باشد.

این باکتری موجب بروز اِندومتریوز می شود
به گزارش فرتاک نیوز،

در یک مطالعه، باکتری به نام Fusobacterium در ۶۰ درصد از زنان مبتلا به اندومتریوز یافت شد. یافته‌ها نشان می‌دهد که میکروب‌ها می‌توانند در ایجاد اِندومتریوز نقش داشته باشند، اما تحقیقات بیشتری برای درک این رابطه مورد نیاز است.

اندومتریوز، یک وضعیت دردناک است که در آن پوشش رحم در خارج از رحم رشد می‌کند.

محققان همچنین درمان‌هایی را روی موش‌ها آزمایش کردند و دریافتند که آنتی‌بیوتیک‌هایی که فوزوباکتریوم را هدف قرار می‌دهند ممکن است اندازه و فراوانی ضایعات مرتبط با اِندومتریوز را کاهش دهند.

اگرچه یافته‌ها نشان می‌دهد که میکروب‌ها می‌توانند در ایجاد اِندومتریوز نقش داشته باشند، تحقیقات بیشتری برای درک این رابطه و اینکه آیا آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است یک درمان مؤثر در انسان باشند، مورد نیاز است.

اِندومتریوز تقریباً ۱۰ درصد از زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، با این حال، علل آن به خوبی شناخته نشده است.

محققان امیدوارند این یافته‌ها به گزینه‌های درمانی جدیدی برای افراد مبتلا به اندومتریوز منجر شود، زیرا تشخیص و درمان این بیماری بسیار دشوار است.

دکتر «دیوید هرتزوگ»، مدیر بخش جراحی زنان و زایمان کم تهاجمی بیمارستان دانشگاه استاتن آیلند، می‌گوید: «این مطالعه نشان می‌دهد که یک علت عفونی بالقوه وجود دارد که سلول‌های طبیعی را به سلول‌های التهابی محرک اندومتریوز تبدیل می‌کند. این یافته بسیار جالب است زیرا درمان هدفمند آنتی بیوتیکی قطعاً به کاهش بیماری‌های علامت دار کمک می‌کند.»

محققان دریافتند که آنتی بیوتیک ها میزان فوزوباکتریوم را در موش‌ها کاهش می‌دهند و به نظر می‌رسد که ابتلاء به اندومتریوز را به تأخیر می‌اندازند و تعداد و اندازه ضایعات را کوچک می‌کنند.

محققان می‌گویند این گزارش نشان می‌دهد که آنتی بیوتیک ها می‌توانند درمان مؤثری برای برخی موارد اندومتریوز باشند.

تحقیقات بیشتری برای درک بهتر اینکه چرا این باکتری ممکن است به اندومتریوز منجر شود و چگونه آنتی بیوتیک ها ممکن است به درمان این بیماری کمک کنند، مورد نیاز است.

اکنون یک کارآزمایی بالینی بر روی زنان در حال انجام است تا مشخص شود آیا آنتی بیوتیک ها ممکن است به اندومتریوز کمک کنند یا خیر.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۴۴۵۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد