//
کدخبر: ۴۶۲۳۹۳ //

درد پریودی معادل چه دردی است / چرا دردهای قاعدگی اینقدر دردناک است؟

در این مطلب به این سوال که درد پریودی معادل چه دردی است می پردازیم.

درد پریودی معادل چه دردی است / چرا دردهای قاعدگی اینقدر دردناک است؟
به گزارش فرتاک نیوز،

از نظر احساسی دختران و زنان دچار احساس درد شدیدی می شوند به گونه‌ای که حتی گاهی توانایی کنترل کردن اعصاب خود را نخواهند داشت و به شدت احساس رنجش و ناراحتی خواهند کرد.

معادل درد قاعدگی چیست؟

شدت و ماهیت درد قاعدگی از یک زن به زن دیگر متفاوت است و در زیر به بیشتر دردهایی که ممکن است در دوران قاعدگی رخ دهد اشاره شده است:

  • انقباضات شدید یا شدید و گرفتگی در ناحیه شکم.

  • احساس سوزش در ناحیه شکم.

  • احساس دردی شبیه دردی که در اثر گیر افتادن گاز ایجاد می شود.

  • احساس دردی که مستقیماً به پشت، ران یا پاها گسترش یا گسترش می یابد.

  • درد مداوم

  • گرفتگی و احساس درد ضربان دار یا ضربان دار در رحم.

برخی از زنان علائم مرتبط با دستگاه گوارش مانند: استفراغ، حالت تهوع، نفخ، اسهال یا یبوست را تجربه می کنند. علائم دیگری نیز وجود دارد که ممکن است همراه با دیسمنوره باشد، مانند سردرد، ناراحتی یا سوزش. شدت این دردها از ساده یا درد متغیر است. درد خفیف تا قوی و شدید.

چرا دردهای قاعدگی اینقدر دردناک است؟

شاید آنچه باعث درد و گرفتگی قاعدگی می شود ماده ای هورمون مانند به نام پروستاگلاندین باشد.پروستاگلاندین ها در دوران قاعدگی ترشح می شوند زیرا انقباض عضلات رحم را تحریک می کنند. به طوری که رحم بتواند پوشش داخلی خود را از بین ببرد بنابراین ترشح این ماده عامل درد قاعدگی است و هر چه درد قاعدگی شدیدتر باشد نشان دهنده سطح بالای پروستاگلاندین در خون است.

زنانی که سطح پروستاگلاندین در بدن آنها در دوران قاعدگی بالاتر از حد متوسط ​​است، برای اکثر زنان طبیعی است و به دلیل درد شدیدی که به ویژه در این زنان ایجاد می کند، این امر مضر تلقی می شود. هر چه خونریزی در دوره قاعدگی شدیدتر یا زیادتر باشد، دردهای همراه آن شدیدتر و قوی تر است.

دردهای قاعدگی چه زمانی رخ می دهند؟

گاهی اوقات خانمی چند روز قبل از پریود نوعی  ناراحتی و درد احساس می کند، اما در اکثریت خانم ها احساس درد و گرفتگی با شروع خونریزی شروع می شود.

درد قاعدگی چقدر طول می کشد؟

برای اکثر زنان، احساس درد پس از دو روز اول سیکل قاعدگی کاهش می یابد، اما در برخی موارد درد می تواند برای مدت طولانی تری ادامه یابد تا جایی که زن ممکن است احساس کند که احساس درد برای همیشه او را همراهی می کند، اما به طور کلی می توان گفت که زن اغلب در دو تا سه روز اول درد قاعدگی را تجربه می کند.

از جمله 10 مورد از علائم پریودی خانم ها این است که از نظر روحی دچار افسردگی بسیار شدیدی می شوند و همچنین به دلیل تغییرات هورمونی و برخی دیگر نیز دچار احساس عصبانیت بسیار زیاد خواهند شد و به شدت با افرادی که در نزدیکی آن ها می باشند برخورد می کنند. علائم پریود می تواند موارد متعددی را شامل شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۳۹۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان