//
کدخبر: ۴۶۲۳۵۲ //

میکروپلاستیک در مایع منی؛ باروری مردان در خطر است

یک مطالعه پیشگامانه که توسط تیمی از محققان بهداشت عمومی از چندین موسسه در چین انجام شد، وجود میکروپلاستیک در مایع منی هر نمونه آزمایش‌شده را نشان داد.

 میکروپلاستیک در مایع منی؛ باروری مردان در خطر است
به گزارش فرتاک نیوز،

این مطالعه که در مجله Science of the Total Environment منتشر شد، نمونه‌های مایع منی ۳۶ مرد بالغ سالم را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و بُعد جدید نگران‌کننده‌ای را برای آلودگی میکروپلاستیک آشکار کرد.

تحقیقات قبلی نشان داده‌اند که میکروپلاستیک‌ها در همه جا، از بلندترین کوه‌ها تا عمیق‌ترین اقیانوس‌ها، و در داخل هر اندام انسان وجود دارند.

یافته‌های اخیر بطور نگران‌کننده‌ای نشان می‌دهند که هر فرد به طور متوسط ​​هر هفته معادل مقدار پلاستیک موجود در کارت اعتباری را از طریق نوشیدن آب، تنفس ذرات هوا و مصرف مواد غذایی گرم‌شده در ظروف پلاستیکی می‌خورد.

اثرات خوردن میکروپلاستیک‌ها بر سلامتی نامشخص است، اگرچه دانشمندان در سراسر جهان به ارتباط آن با بیماری‌های التهابی مختلف مشکوک هستند.

در این مطالعه، محققان قصد دارند بررسی کنند که آیا میکروپلاستیک‌ها می‌توانند در کاهش جهانی نرخ باروری نقش داشته باشند یا خیر.

این مطالعه شامل ۳۶ مرد سالم از شهر جینان در شرق چین بود که در صنعت پلاستیک کار نمی‌کردند.

این تجزیه و تحلیل، هشت نوع ماده پلاستیکی را شناسایی کرد که پلی‌استایرن رایج‌ترین آن‌ها بود، علاوه بر این، محققان به کاهش تحرک اسپرم در نمونه‌های حاوی قطعات پلاستیکی پلی‌وینیل کلرید (PVC) اشاره کردند که نشان‌دهنده ارتباط احتمالی با کاهش باروری است.

این کشف نیاز فوری به تحقیقات بیشتر در مورد اثرات سلامتی ذرات میکروپلاستیک و تأثیر آن‌ها بر باروری انسان را تأیید می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۳۵۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان