//
کدخبر: ۴۶۲۲۸۵ //

تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب پیشگیری از انواع سرطان ها می شود؟

استاد رادیو آنکلولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان، سیستم ایمنی انسان باید کارکرد خوبی داشته باشد و در این راستا برخورداری از زندگی سالم میتواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن، موجب پیشگیری از انواع سرطان ها می شود؟
به گزارش فرتاک نیوز،

دکتر رهام سالک با بیان اینکه عواملی همچون وراثت، محیط زندگی فرد، نوع تغذیه و سبک زندگی منجر به تقویت یا تضعیف سیستم ایمنی فرد در مقابل عوامل سرطان زا می شود افزود: دسترسی کافی به منابع غذایی سالم، ورزش و فعالیت بدنی، برخورداری از وضعیت جسمانی مطلوب و حمایت روحی –روانی و اجتماعی در تقویت سیستم ایمنی بسیار مؤثر است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: بیماری های قلبی- عروقی و سرطان همیشه در کنار هم، فرد را مبتلا می کند و عوامل ایجاد کننده مشترک زیادی دارند، لذا افرادی که در سنین بالا و در تنهایی به سر می برند، نسبت به افرادی که ارتباطات، دوستان و حمایت اجتماعی بهتر و بیشتری دارند، بیشتر به این بیماری ها مبتلا می شوند.

وی ضمن اشاره به درمان های نوین سرطان و از جمله ژن درمانی گفت: خوشبختانه طی 10 سال گذشته میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به سرطان در کشورهای پیشرفته، کاهش یافته که علاوه بر غربال گری و تشخیص زودرس، به وجود آمدن درمان های نوین نیز در آن دخیل است و در حال حاضر، طول عمر و امید به زندگی بیماران سرطانی با پیشرفت های پزشکی، بهبود شرایط نگهداری و حمایتی بیماران سرطانی، افزایش یافته است.

دکتر سالک خاطرنشان کرد: شیمی درمانی نیز جزء درمان هایی است که از گذشته تا کنون برای درمان انواع سرطان به کار رفته است و در سال های اخیر، با توجه به درمان های جدیدی که بر پایه علم ژنتیک و ایمونولوژی پدید آمده بصورت هدفمند داروهایی را برای درمان این بیماری بکار می گیرند.

وی همچنین گفت: از آنجایی که پزشکی نوین، نسبت به طب سنتی هزینه بر است و همه مردم استطاعت مالی جهت استفاده از تکنولوژی های جدید درمانی را ندارند، لذا با حمایت های اجتماعی کافی از قشر طبقات اجتماعی کم برخوردار، آنها نیز به سمت تکنولوژی نوین برای درمان بیماری خود سوق داده می شوند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۲۸۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان